Coin Fiyatı

Cosmos (ATOM) Fiyatı ve Grafiği – 1 Cosmos Kaç TL Kaç Dolar?

1 Cosmos (ATOM) Kaç TL? Cosmos (ATOM) Coin Güncel Fiyatı, Grafiği ve Analizleri

Blockchain sisteminin yaygınlaşması ile beraber, türlü yenilikler yaratma amacıyla oluşturulan projeler de oluşmaya devam ediyor. Blockchain sistemine getirdiği yenilikler ile adından söz ettiren Cosmos da bunların en önemlilerinden birisi olarak gösteriliyor. Bu yazımızda, Cosmos hakkında merak edilenlere ve güncel fiyat bilgilerine yer verdik…

1 Cosmos (ATOM) Kaç TL
1 Cosmos (ATOM) Kaç Dolar
1 Cosmos (ATOM) Kaç Euro
Cosmos (ATOM) 24 Saatlik Yüzdelik Değişimi $
Cosmos (ATOM) 24 Saatlik En Düşük TL
Cosmos (ATOM) 24 Saatlik En Yüksek TL
Cosmos (ATOM) 24 Saatlik Piyasa İşlem Hacmi $
Cosmos (ATOM) Piyasa Değeri $
Piyasadaki Toplam Cosmos (ATOM) Miktarı

Cosmos (ATOM) Nedir?

Cosmos, Blockchain ağları arasında bağ kurma amacıyla yaratılan bir platformdur. 2017 senesinin Nisan ayında ICO düzenleyen Cosmos, 17 milyon dolarlık gelir elde etmişti. Borsalarda ATOM kısaltması ile karşımıza çıkan Cosmos, geliştiricileri tarafından Blockchain interneti sıfatıyla anılıyor. Projenin geliştirme süreci ise İsviçre merkezli Interchain Foundation tarafından desteklenen ve merkezi California’da bulunan bir startup olan Tendermint Inc tarafından yönetiliyor.

Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır? isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Cosmos (ATOM) Ne İşe Yarar?

Cosmos, geliştiricilerini yaptığı ‘Blockchain interneti’ tanımı doğrultusunda, Blockchain ağları arasında bağlantı yaratmayı sağlayan bir ekosistem oluşturuyor. Temelde kripto paraların ayrı ağlarda yer almasının yerine, tek bir ağda toplanarak birlikte çalışmasını hedef alarak geliştirilen Cosmos, değişim işlemleri için de özel bir Blockchain interneti sağlıyor.

Cosmos (ATOM) Nasıl Alınır?

Cosmos, Binance başta olmak üzere işlem gördüğü birçok borsa üzerinden alınabilen bir kripto paradır. Türk Lirası ile işlem yapacak olanlar ise BtcTurk veya Paribu borsalarını tercih edebilirler.

Paribu üzerinden Cosmos almak için, kimlik onayı yapılmış bir üyeliğe sahip olmanız yeterli oluyor. Bu üyeliğiniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra, ‘Yatırma İşlemleri’ bölümünden hesabınıza TL bakiyesi ekleyebilir ve Cosmos alabilirsiniz. Yatırma işleminizin ardından bakiyeniz kısa süre içerisinde güncellenecektir. Paranız hesabınıza tanımlandıktan sonra, ‘Kolay Alış’ seçeneği ile kolaylıkla Cosmos alımı yapabilirsiniz. Bu bölümde yapmanız gerekenler sadece, almak istediğiniz miktarı girmek ve coin türünü belirlemektir. Bilgilerinizi doğru şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra, formun altında yer alan ‘Al’ butonu ile Cosmos alımı işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1 Cosmos (ATOM) Coin Kaç TL Yapar?

1 Cosmos (ATOM), şu sıralarda Türk Lirasına denk geliyor.

1 Cosmos (ATOM) Coin Kaç Dolar Yapar?

1 Cosmos’un, Amerikan Doları karşısındaki değerinin ise USD olduğunu görüyoruz.

1 Cosmos (ATOM) Coin Kaç Bitcoin Yapar?

Cosmos (ATOM), Bitcoin karşısında ise BTC’lik bir değere sahip.

Cosmos (ATOM) Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Cosmos, ana ağı başlatıldığından bu yana yalnızca bir kez blok kazımı gerçekleştirdi. 13 Mart’ta yapılan bu madencilik işleminden sonra, yeni blok kazımı hakkında bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

Cosmos (ATOM) Coin Neye Göre Düşer?

Cosmos, kripto paraların genelinde olduğu gibi dolaşımda yer alan arzına olan talebin azalması ile birlikte düşüşe geçebilir. Piyasaların güncel seyrinin de fiyat düşüşünde etkili olduğu Cosmos, aynı zamanda güvenilir kişiler veya kurumlar tarafından yapılan olumsuz yorum ve haberlerin etkisi sonucunda da düşebilir.

Cosmos (ATOM) Coin Fiyatı

Cosmos (ATOM) fiyatı şu sıralarda TL olduğunu görüyoruz. Cosmos fiyatının, Amerika Doları cinsinden karşılığının ise USD olduğunu söyleyebiliriz.

Cosmos (ATOM) Coin Grafiği

Cosmos’un piyasalardaki yerini aldığı 15 Mart 2019 tarihinden bu yana oldukça dalgalı bir grafiğe sahip olduğunu söyleyebiliriz. İniş çıkışları oldukça fazla olan ve piyasalara tutunma aşamasında olan Cosmos, en yüksek değerine ise 25 Ağustos 2020’de ulaşmış olarak görülüyor. Bu tarihin ardından tekrar bir düşüş yaşasa da şu sıralarda yüzde 10’un üzerinde bir artış ile işlem gördüğünü söyleyebiliriz. İşlem hacmi grafiği ise son aylarda yükselişe geçmiş olarak karşımıza çıksa da henüz çok büyük atılımlar gerçekleştirememiş olduğunu belirtebiliriz.

Cosmos (ATOM) Coin Piyasa Değeri

Cosmos piyasa değeri, TL ya da USD olarak söyleyebiliriz.

Cosmos (ATOM) Coin Analizleri

Cosmos, şu an için geliştiriciler tarafından halen üzerinde çalışılan bir platform olarak biliniyor. Toplamda üç aşama geçirmesi beklenen Cosmos’un, henüz daha ilk aşaması tamamlanmış durumda. Bu da gelecekte adından daha fazla söz ettirebileceğini gösteriyor. Özellikle, farklı türlerdeki merkezi olmayan uygulamaları tek bir ağda buluşturma çabası, büyük bir ilgi görmesine neden oluyor ve göstereceği gelişim büyük bir merak ile takip ediliyor.

Cosmos (ATOM) Coin Yükselir mi?

Cosmos, gelişim sürecinde olan bir kripto para olmasından dolayı, yükselme trendine en uygun varlıklar arasında gösteriliyor. Planlanan üç aşamalı gelişimin ilk aşamasını tamamlayan Cosmos’un, kalan iki aşamayı gerçekleştirmesi ile birlikte fiyatı yükseliş gösterebilir. Bu nedenle gelişmeleri yakından takip etmenin faydası var.

Cosmos Coin (ATOM) Yorum ve Tahminleri 2021 isimli içeriğimizi okuyabilirsiniz?

Cosmos (ATOM) Coin Nasıl Çalışır?

Cosmos, ana ağının ortaya çıkması ile birlikte, geliştiricilerin bu ağ üzerinde merkezi olmayan uygulamaları çalıştırabilmesine imkan veriyor. Proof of Work sisteminde yaşanan ölçeklenebilirlik sorunlarının yer almadığı Cosmos ağında geliştiriciler, BFT Proof of Stake konsensüsü sayesinde birçok işlemi saniyeler içerisinde gerçekleştirebiliyorlar.

Cosmos (ATOM) Nereden Alınır?

Cosmos, işlem gördüğü birçok borsa üzerinden çeşitli işlem çiftleri ile alınabilir. Başta dünyanın en büyük kripto para borsası olmasıyla tanınan Binance olmak üzere birçok büyük borsada boy gösteren Cosmos, ülkemizde ise BtcTurk ve Paribu borsalarından alınabilir durumda bulunuyor.

Cosmos (ATOM) Coin Güvenilir mi?

Cosmos, henüz çok yeni ve gelişmekte olan bir sistem olmasından dolayı, güvenlik konusunda bazı kripto paraların aksine tam güvence veremiyor. 2019 senesinde bir saldırı ile karşı karşıya kalan Cosmos hakkında pek çok spekülasyon yapılsa da birçok analist tarafından örnek bir altyapıya sahip olarak gösteriliyor. Bu da Cosmos’un yaşayacağı gelişimler ile birlikte ileride daha da güvenilir bir platform olacağına işaret ediyor.

Cosmos (ATOM) Coin Neye Göre Artar?

Cosmos, kripto paraların birçoğunda olduğu gibi yüksek talep görmesi durumunda artabilen bir kripto paradır. Aynı zamanda, gelişim göstermeye devam eden bir yapıya sahip olması nedeniyle, bu gelişimleri göstermesi ile beraber artması da mümkün olabilir.

Cosmos (ATOM) Coin Haberleri

Cosmos (ATOM) hakkındaki haberlerin bazılarını sizler için şu şekilde sıraladık:

Coinbase Haberi Sonrasında Cosmos Artışa Geçti

Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir kripto para borsası olan Coinbase tarafından yapılan açıklama sonrasında, popüler kripto para birimi Cosmos yükseliş yaşadı.

Coinbase tarafından yapılan duyuruda, Cosmos yani ATOM sahiplerinin, artık staking hakkına sahip oldukları açıklandı. Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Belçika, İngiltere, Fransa, Hollanda, İspanya gibi ülkelerde bulunan kullanıcılar, borsa üzerinden yapmış oldukları yatırımlardan, pasif olarak ATOM geliri sağlayabilecekler. Proof of Stake algoritması ile geliştirilmiş olan Cosmos’un, Coinbase üzerinden stake edilebileceği haberi birçok kişi tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Haberin ardından ise Cosmos, günü yüzde 10’a yakın bir artış ile tamamlamış oldu.

Piyasanın Kötü Gidişatına Rağmen Cosmos Yükselişe Geçti

Kripto para sektörünün lideri konumunda olan ve piyasalara yön vermesiyle bilinen Bitcoin’in, ani bir düşüş yaşaması ile piyasalar da bu durumdan nasibini almıştı. Bitcoin, bu düşüşün ardından 200 dolarlık bir artış göstererek kendisini toparlamış olsa da piyasada yer alan diğer kripto paralar halen yaşadıkları düşüşün etkileri altından kurtulabilmiş değiller.

Ripple, Bitcoin Cash ve BNB gibi başlıca büyük altcoinler, çok ciddi yaralar alsalar da şu sıralarda gündemi meşgul eden coinin Cosmos olduğunu görüyoruz. Henüz piyasaların en yeni elemanlarından birisi olsa da büyük altcoinlerin yaşadığı düşüşlerin aksine günü yüzde 30’luk bir artış ile kapatan Cosmos, ilgilerin odağında olmayı başardı.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün