Anasayfa Altcoin Cosmos Kurucusu Jae Kwon Duyurdu: Yeni Bir Zincir Yolda!

Cosmos Kurucusu Jae Kwon Duyurdu: Yeni Bir Zincir Yolda!

Altcoin

Cosmos kurucusu Jae Kwon, AtomOne adlı yeni bir zincir oluşturmak üzere ağın çatallanmasına ilişkin bir duyuru yaptı.

Cosmos Kurucusu Jae Kwon Duyurdu: Yeni Bir Zincir Yolda!

Cosmos kurucusu Jae Kwon, AtomOne adlı yeni bir zincir oluşturmak için Cosmos Hub'ın çatallanması ile ilgili bir duyuru yayınladı.

Cosmos topluluğunda token ekonomi, finansman ve Hub'ın temel amacı gibi konularda önemli anlaşmazlıklar yaşandı. Tartışma, ATOM'un enflasyon oranını yüzde 14'ten yüzde 10'a ve yıllık staking getirisini yüzde 19'dan yaklaşık yüzde 13,4'e düşüren #848 numaralı teklifin kabul edilmesini takip ediyor.

AtomOne'ın Doğuşu

AtomOne'ın doğuşuna ilişkin bir belgede çeşitli avantajlar ve dezavantajlar ortaya konmuştur. Vizyon, AtomOne'ın Cosmos Hub'ı daha güvenli kararlara yönlendirirken, kendisinin de daha muhafazakar ve değişmez bir alternatif merkez seçeneği olarak hizmet vermesidir.

Kwon, yeni bir tokenin mevcut tokenin özelliklerini aşındırması konusundaki endişelerini dile getirdi:

Nihai planın ATOM ve ATOM/ATOM1'in entegrasyonunu içermesi gerektiğine inanıyorum. Böylece ATOM'u toplu olarak satmak ve hepsini çökertmek yerine ATOM'dan katılıma izin veriyoruz.

AtomOne'ın egemenlik, güvenlik ve merkeziyetsizlik ilkelerini savunmak da dâhil olmak üzere çeşitli hedefleri vardır. Bu, "Cosmos Hub kararlarını yönlendirmek" ve "riskleri azaltırken ekosistemdeki çeşitli grupları ve fikirleri desteklemek" için bir yönetişim temeli olarak hizmet edecek.​ AtomOne, ayrıca Cosmos'u yönlendirmek için oylama gücünü kullanmak üzere ATOM tokenleri için likit staking sunacaktır.

Cosmos Kurucusu Jae Kwon Duyurdu: Yeni Bir Zincir Yolda!

DeFi araştırmacısı John Galt, çatallanmanın "muhtemelen şimdiye kadarki en büyük ATOM airdrop'u ile sonuçlanacağını" belirtti. Galt, ATOM1 tahsisinin çoğunun ATOM staker'larına orantılı miktarda gideceğini öne sürdü.

Yıllardır siyasi gerilim, Cosmos Hub'ın gelişimini engelledi. En önemlisi de ATOM 2.0 teklifinin 2022 sonbaharında veto edilmesiydi. Jae'nin muhafazakârlığı olmasaydı Cosmos Hub daha yenilikçi olabilirdi.

Şu anda, çatallanma sadece spekülatif ve gerçekten gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de henüz belli değil.

Cosmos Hub, birbirine bağlı Cosmos ağı içindeki birincil blockchain'dir. ATOM; yönetişim, staking ve ağ ücretleri için kullanılır.

ATOM Fiyatı

ATOM fiyatı, #848 numaralı teklifin kabul edilmesinin ardından pazar günü sıçrama yaptı. Cosmos Hub yönetişim tokeni, hafifçe geri çekilmeden önce 10 doların hemen altında haftalık en yüksek seviyeye ulaştı. Varlık, şu anda gün içinde yüzde 2,5 düşüşle 9,56 dolardan işlem görüyor.

Altcoinler toparlanmaya başladıkça ATOM geçtiğimiz aylarda yüzde 34 değer kazandı. Fakat varlık, Ocak 2022'deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,45 doların yüzde 78,5 altında yer alıyor. 

Cosmos Kurucusu Jae Kwon Duyurdu: Yeni Bir Zincir Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan