Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Craig Wright, Bitcoin servetine erişemeyebileceğini iddia etti

ABONE OL:

Bitcoin’i yarattığını iddia eden Avustralyalı bilim adamı Craig Wright, Florida West Palm Beach’teki bir federal mahkemede yaptığı konuşmada, tüm erken Bitcoin adreslerinin bir listesini oluşturmak için bir emre uymadığını ve hatta bunun gerçek olmasının mümkün olmadığını ve kendisinin madeni paralara erişemediğini açıkladı.

Wright, kendisine yönelik iddialar nedeniyle kripto para birimlerine erişip erişemeyecek olduğunu bu sayede kanıtlamak zorunda olsa da bunu yapamayacak olduğunu ve kendisinin hiçbir şekilde kripto paralara erişiminin olmadığını iddia ediyor. Bir taraftan ise kendisinin isterse kripto para birimlerinin değerini sıfırlayabileceği gibi absürt tehditler ile adından söz ettiriyor.

Kendisinin gerçek Satoshi Nakamoto olduğu iddialarını sürekli dile getiren Craig Wright, bu konuda herhangi bir delili henüz kamuoyuna sunabilmiş değil ve iddiaları dolayısı ile hakkında açılan davalarda hesap vermek ve belki de dolandırıcılık suçlamasından ötürü hapis cezası ile karşı karşıya kalmak zorunda kalabilir.

Wright, 2010’da Bitcoin üzerinde çalışmayı bırakmaya karar verdiğini, kripto paranın giderek daha fazla uyuşturucu ve çocuk pornografisi ticaretinde kullanıldığına dair endişe ettiğini ve bunun sonucunda kripto para biriminin üzerinde çalışmalarını durdurduğunu bu sefer mahkemeye açıkladı. “Ben Dave’i getirdim, çünkü o benim iyi bir arkadaşımdı ve kim oldugumu biliyordu ve adli tıp uzmanı olduğu için piyasadaki tüm konularda bazı silmek istediklerimi o nasıl silebileceğimi çok iyi bilebilirdi” dedi.

Bugün gerçek Satoshi’nin en az 10 milyar dolarlık kripto para yatırımına ulaşımı olması gerekiyor ve bunun en az olan miktar olduğu bilinmekte.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Craig Wright davasında yeni kararlar verildiği iddia edildi

Wright, 2013’te ölmeden önce Kleiman’a önemli bir bilgi verdiğini ve Bitcoin’leri tutan dijital cüzdanları bulmayı zorlaştırdığını iddia ediyor. Madeni paralara asla erişemeyebileceğini de söyleyen Craig Wright, bu konuda mahkemeye daha fazla bilgi vermiş değil.

“Eşim ve ben bunun çok fazla para olduğunu düşünüyoruz” dedi Wright, “Şu anda yeterince sahibim… ve bu miktardaki paranın çocuklara ne yapacağından endişe ediyoruz.” diye ekledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu