Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Craig Wright davası gündemde

ABONE OL:

Eski bir davaya dayandırılan yeni bir haberde, Blockchain araştırma ve geliştirme firması nChain ve kendini beğenen Bitcoin (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia eden ama gerçek olmayan Craig Wright, tüm halka açık Bitcoin adreslerini listelemesi için federal bir mahkeme tarafından görevledirildi.

Geçen hafta, Florida Güney Bölgesi Amerika Birleşik Devletleri Bölge Mahkemesi, Wright’a kamuya açık BTC adreslerini içeren bir liste sunmasını söyleyen resmi bir emir yayınladı. Dava, Wright ile bir noktada Wright’ın ortağı olan vefat etmemiş bir bilgisayar bilimcisi olan David Kleiman’ın mülkü arasında süregelen bir davanın bir parçası olarak yürütülüyor.

Kapsamlı bir dava!

Kleiman ve Wright davası yaklaşık bir yıldır devam etmekte olan bir dava. Wright , David’le çalışırken, bilim adamının 1,1 milyon BTC  (şu anda yaklaşık 5,6 milyon dolar değerinde) ve fikri mülk çaldığını iddia eden David Kleiman’ın kardeşi Ira Kleiman tarafından dava edildi. Dava açıldığı sırada belirteçler yaklaşık 5 milyar dolar değerindeydi.

Bu davanın ilerlemesi, Bitcoin Cash SV’nin (BSV) tanıttığı ve tercih ettiği bir dijital varlık olan Binance ve Kraken’de dahil olmak üzere bir dizi popüler kripto borsalarından çıkarıldığı için Wright için tartışmalı bir dava ve yıl olması niteliğini taşımakta.

Wright’ın davranışını ve Hodlnaut’la olan kamuoyundaki anlaşmazlığı (Wright’ı Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ettiği için eleştiren bir Twitter kullanıcısı) takiben, BSV kripto topluluğundan çok az takdir görmeye başladı.

Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple, Xpring ve Blockchain Tabanlı Oyun Endüstrisi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu