Kripto Para Haberleri

Craig Wright davasında yeni kararlar verildiği iddia edildi

ABD’nin Florida Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde devam eden Craig Wright davasında yeni bir karar verildiği, daha da ötesi kararlar alındığı iddia edildi. Konu hakkında yerel ABD kaynakları henüz bir bilgi vermezken, kendisini Bitcoin’in kurucusu ve yaratıcısı olarak tanıtan, bu konuda iddialı olan Wright’ın hakkında açılan davada henüz kesin bir karar yok.

Ancak Kleiman v. Wright davasında bir karara varılmış olmasının mümkün olduğu iddia edilirken, mahkeme koridorlarında bununla ilgili bazı ABD kaynaklarının haberleri doğruladığı iddia edildi. TheBlockCrypto isimli internet sitesinde yer alan haberde ise detay verilmedi ve konu ile ilgili yerel kaynakların bu durumu doğrulamaya çalıştıkları daha sonrasında ise bilgi verileceği açıklandı.

Sonuç ortaya çıktı!

Dave Kleiman’ın yasal varislerine mahkeme heyeti Craig Wright’ın %50 oranında 2008 yılındaki ortaklıklarından doğan nedenler sonucunda Bitcoin iadesi yapması gerektiğine karar vererek Wright’a büyük bir darbe indirdi. Wright’ın %50 Bitcoin iadesi yapması gerektiğini açıklayan Hakim Reinhart, 5.000 dolar para cezası olan yalan söyleme suçundan ise ceza vermeyi istemedi.

Bununla beraber Hakim Reinhart’ın Wright’a ”Satoshi Nakamoto” diye seslendiği iddia edildi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu