Blockchain HaberleriKripto Para Haberleri

Craig Wright, Satoshi olduğunu kanıtlamak istiyor

ABONE OL:

Blockchain tabanlı nChain’in arkasındaki adam olan Craig S Wright, çoğunlukla Bitcoin’in sözde anonim yaratıcısı olduğu iddiasıyla bilinir. Kendisini Bitcoin’in ardındaki özgün yaratıcı olarak tanıtmak için yapılan başarısız denemelerden sonra bile geri adım atmayarak trol olduğu tahmin edilen Craig Wright, yeni açıklaması ile gündemde.

Son zamanlarda, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) kripto pazarı hakkındaki yorumları için kendisine ulaştığında, Craig Wright kendisinin Satoshi Nakamoto olduğunu yineledi.

Bitcoin ve bir blok zincirine dayanan türev sistemi (Ethereum da dahil olmak üzere) hakkında yayılan yanlış anlama ve yanılma ile ilgili bilgilerin miktarı, daha halka açık olmaya başlamamla sonuçlandı. Yarattığım sistem, herhangi bir teknoloji ile yapılabilecek en iyi şekilde sahtekarlığa son verecek şekilde tasarlandı. Blokajların işleyişiyle ilgili anlayış eksikliği, yaygın yanlış bilgilendirme ve eski dolandırıcılıkların yayılmasıyla sonuçlandı. Eski USENET ve web halka arz dolandırıcılıklarının çoğu, bir ICO olarak yeniden yapılanma ile yayıldı.

Craig şimdi yemin altında tanıklık yapmak istediğini söyledi, yemin altında tanıklık talebinin kabul edilip edilmeyeceği ise bilinmiyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple ODL Meksikada Yeni Rekor Kırdı

Trol mü?

Craig Wright’ın şöhret kazanması, daha fazla para kazanma isteği ile uyumludur.  Satoshi’ye duyduğu ilgi, ona kripto alanındaki “faketoshi” adını kazandı.

Orijinal beyaz yazı analiz edildi ve herkes Craig Wright’ın Satoshi’den başkası olduğu sonucuna vardı, düşünce süreci ve Craig’in ve orijinal yaratıcının yazım stilleri birbirinden ayrıydı. Orijinal Bitcoin yaratıcısının yazıları Craig Wright’a göre çok daha farklıydı.

Son düşünceler

Craig Wright, trol olmasının ötesinde yalan söylemektedir ve bununla ilgili çok kuvvetli iddialar ve deliller mevcuttur. Beyaz kağıtta yazılı olan bilgiler nedeniyle Craig Wright’ın gerçek kripto paraların yaratıcısı Satoshi olmadığı ortadadır ve kripto para birimlerini yaratan kişi değildir. Diyelim ki, Blockchain ile tek bağlantısı nChain girişimi olan ve hala en iyi bildiği işi bu olan bir adamın kendisini Satoshi olarak tanıtması ne kadar doğru?

Son derece tartışmalı Bitcoin SV blok zinciri, Bitcoin Cash blok zincirinden ayrılmasından bu yana aylardır bir iota geliştirme çalışması görmedi. Bitcoin Cash ağını manipüle edemedi veya çökertemedikten sonra, Wright, Satoshi Nakamoto olduğunu iddia ederek geri döndü. Bu da onun hakkındaki iddiaları bir kez daha gündeme taşıdı ve kendisini bazı basın platformlarında ”yalancı adam” ismiyle anılmasına sebep oldu.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu