Craig Wright’a dava açan isimden açıklama

2 Dakikada Okunabilir


Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto ile olan tutkusu dünya çapında artık neredeyse tüm kripto para yatırımcılarının bildiği bir konu ve bir süredir Bitcoin’in orijinal yaratıcısı olduğu iddiasını ortaya atan Craig Wright kripto para yatırımcılarının büyük oranda tepkisini çekmesine rağmen kendisi ile ilgili iddialarında bir an olsun geri adım atmayarak daha büyük oranda tepki çekmeyi sürdürmekte kararlı.

Craig Wright kendisinin kripto paraların yaratıcısı olduğu konusunda ısrarcı olsa da o olmadığı açık. Yasalar karşısında hesap vermesi için hakkında birçok farklı dava iddiası var ve yakın zamanda dava edildiği bile iddia ediliyor. Henüz kesin olmasa da kripto para birimlerinin kim veya kimler tarafından yaratıldığı konusunda bazı iddialar var ama bu iddialar arasında Craig Wright ismi asla yok.

ABD’nin ünlü kurumları bu konuda herhangi bir açıklama yapmamakta ısrarcı gibi görünüyor.

Telif Hakkı Bürosu, patent ve ticari marka tescilleri için Patent ve Marka Ofisinde mevcut olan prosedürler telif hakkı tescilleri için muhalefet şerhi yetkisine sahip değildir. Bir uygulamada kasıtlı olarak yanlış bilgi verilmesi büyük cezalara sebep olabilir ve bu cezalar kalıcı olarak uygulanabilir, kısıtlayıcı önlemler alınmasına neden olabilir, bu konuda telif hakkı davaları son derece ciddi davalardır.

Bir eserin takma ad altında tescilli olduğu bir durumda, Telif Hakkı Bürosu, talep sahibi ile sahte kişi arasında kanıtlanabilir bir bağlantı olup olmadığını hiçbir şekilde resmi kayıtlar üzerinde araştırmaz, buna gerek duymaz.

Craig Wright’a dava açıldı!

Peter McCormack, Wright’a Bitcoin Whitepaper hakkındaki iddiaları için meydan okudu ve Wright’ın Satoshi Nakamoto kanıtlamak için dava açtı. Henüz bu konuda Craig Wright kendisi ile ilgili olarak açılan dava ile ilgili bir açıklama yapmadı ancak Peter’in bu konuda küfür içeren açıklamaları medyada sallantı yarattı. Asla Bitcoin yaratıcısı olmadığı bilinen Craig Wright’ın bu tür hayalperest kurgularını sonlandırmamak için birçok gerekçesi olduğu, popüler ola, medyada tutunmaya çalışma gibi nedenlerin ilk sıralarda gelen konular olduğu açıklaması yapıldı. ABD’de yargıçlar tarafından davada karar verilecek ve Craig Wright’ın gerçek kimliği de bu sayede ortaya çıkmış olacak.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!