Anasayfa Sektörel Crypto.com, İki Dev Şirket ile Stratejik Bir İttifak Kurdu!

Crypto.com, İki Dev Şirket ile Stratejik Bir İttifak Kurdu!

Sektörel

Crypto.com, PYUSD entegrasyonu için PayPal ve Paxos ile stratejik bir ittifak kurdu.

Crypto.com, İki Dev Şirket ile Stratejik Bir İttifak Kurdu!

Singapur merkezli bir dijital varlık ticaret platformu olan Crypto.com, PayPal'ın stablecoin'i PYUSD için tercih edilen borsa olarak küresel konumunu güçlendirmek amacıyla PayPal ve Paxos ile stratejik bir ittifak kurdu.

Bu hamle, PayPal ve Crypto.com arasındaki mevcut iş ilişkisine dayanıyor ve kullanıcıların Crypto.com Visa Kartlarına PayPal aracılığıyla para yatırmalarını sağlıyor. İki şirket, önümüzdeki yıllarda ticareti tamamlamak ve kolaylaştırmak için gelişmiş yetenekleri daha fazla araştırmayı ve tanıtmayı planlıyor.

Crypto.com, PYUSD için Daha Fazla Ticaret Özelliği Başlatacak

Şirket, 28 Eylül'de yaptığı resmi bir duyuruda, PYUSD işlem çiftleri için en derin likiditeye sahip lider küresel borsa olarak mevcut durumunu vurguladı. Crypto.com, perakende ve kurumsal yatırımcılara hitap eden PYUSD'yi ticaret için zaten listeledi. Singapur merkezli borsa, yakın gelecekte ek ticaret özellikleri sunma niyetini de açıkladı.

Crypto.com'un Amerika kıtası kıdemli başkan yardımcısı ve küresel ödeme ortaklıkları başkanı Joe Anzures, ortaklık hakkında yorum yaparken PayPal'ı "dijital ticaret evriminde gerçek bir öncü" ve Paxos'u "stablecoin'lerin piyasa lideri ihraççısı" olarak tanımladı.

Anzures, "Kripto sınırını birlikte ilerletmek için onlarla birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz. 80 milyondan fazla kullanıcımızı en son kripto yeniliklerine bağlamak ve PayPal'ın küresel tüketici ve trader ağını desteklemek, her cüzdan için sürekli kripto arayışımızda çok önemli olacak." dedi. 

Crypto.com, İki Dev Şirket ile Stratejik Bir İttifak Kurdu!

PYUSD Diğer Borsalarda Mevcut

PayPal, Ağustos ayında stablecoin'ini piyasaya sürerek kripto piyasasına giriş yaptı. Ethereum blockchain üzerine inşa edilen dijital varlık; tamamen ABD doları mevduatları, kısa vadeli Hazine tahvilleri ve benzer nakit eşdeğerleri ile desteklenmekte ve ABD dolarına 1:1 oranında sabitlenmektedir.

PYUSD; şimdiden Bitstamp, Coinbase ve Kraken gibi büyük borsalarda listelenmeye başladı. Söz konusu stablecoin, BitPay ve MetaMask tarafından kabul edilen bir ödeme seçeneği olarak hizmet veriyor. Geçtiğimiz hafta Venmo kullanıcılarının da stablecoin'e erişim sağladığı bildirildi. 

Aynı ay New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, PYUSD'yi onaylı coin'ler listesine dâhil ederek stablecoin'in düzenleyici statüsünü daha da güçlendirdi.

PYUSD'nin Benimsenmesinde Gecikmeler Olabilir

PayPal'ın PYUSD stablecoin'i, onaylı dijital varlıklar listesine girmesine rağmen beklenen ani benimsenmeyi yaşayamayabilir.

Ağustos ayında yayınlanan bir raporda; Bank of America analistleri, gecikmenin potansiyel nedeni olarak merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC'ler) artan popülaritesine işaret etti.

Buna ek olarak analistler Alkesh Shah ve Andrew Moss, PYUSD'nin gecikmeli olarak benimsenmesine katkıda bulunabilecek bir başka faktör daha tespit ederek, "getiri sağlayan stablecoin'lerin ortaya çıkmasının yatırımcıların tercihlerini PYUSD'den başka yöne çevirmelerine yol açabileceğini" belirttiler.

Crypto.com, İki Dev Şirket ile Stratejik Bir İttifak Kurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar