Anasayfa Sektörel Crypto.com'a Dava Açıldı: Büyük Bir Tazminat Ödeyebilir

Crypto.com'a Dava Açıldı: Büyük Bir Tazminat Ödeyebilir

Sektörel

Kripto para borsası Crypto.com'a dava açıldı. Söz konusu borsa, 250 bin doların üstünde tazminat ödemek zorunda kalabilir.

Crypto.com'a Dava Açıldı: Büyük Bir Tazminat Ödeyebilir

Glow Token LLC, bir Florida mahkemesinde kripto para borsası devi Crypto.com'a karşı sözleşme ihlâli iddiasıyla ve 250.000 doların üzerinde tazminat talep ederek dava açtı.

Dava, Glow Token CEO'su Bryan Lawrence'ın bu yılın başlarında karmaşık bir dolandırıcılığının kurbanı olmasının ardından geldi.

Crypto.com'un dolandırıcılığa doğrudan karışmamış olabileceğini kabul etmekle birlikte Lawrence'ın yasal eylemi, kripto endüstrisinin dolandırıcılık faaliyetleriyle mücadelede karşılaştığı artan zorlukların altını çiziyor.

Mahkeme belgelerine göre; bu yılın başlarında Crypto.com çalışanları olduklarını iddia eden kişiler, Lawrence ile iletişime geçerek Glow Token'ın kripto para birimini borsada listelemekle ilgilendiklerini ifade ettiler.

Aylarca süren müzakereler ve belge alışverişi, Lawrence'ın 250.000 dolar ve bir Bitcoin dâhil olmak üzere talep edilen fonları Crypto.com ile ilişkili olduğuna inandığı bir hesaba aktarmasıyla sonuçlandı.

Crypto.com'dan Gerçek Temsilciler, Lawrence ile İletişime Geçti

Mart ayında Crypto.com'dan gerçek temsilciler, Lawrence'a ulaşarak onların çalışanları gibi davranan dolandırıcıların tuzağına düştüğünü açıkladığında durum dramatik bir hal aldı. Meşru Crypto.com ekibi, Glow Token ile herhangi bir listeleme sözleşmesi olmadığını doğruladı ve Lawrence'a iddialarını durdurmasını tavsiye etti.

Bu açıklamaya rağmen Lawrence, anlaşmanın gerçekliğini özenle doğruladığını ve Crypto.com'dan birden fazla temsilciyle ayrıntıları çapraz referans alacak kadar ileri gittiğini iddia etti. Davayı duyuran bir açıklamada Lawrence, gerekli özeni gösterme taahhüdünü vurguladı. Lawrence, "Durum tespiti yaptım ve Crypto.com ile her adımı doğrudan doğruladım." dedi.

Bu, web sitelerindeki listeleme bağlantısını kontrol etmeyi, alınan tüm e-postaları incelemeyi, bana verilen tüm iletişim bilgilerini doğrulamayı, listeleme aracısının gerektirdiği iletişim platformuna erişmeyi ve fiili listeleme sözleşmesini incelemeyi içeriyordu. Tüm ayrıntılar, Crypto.com'dan birden fazla temsilci tarafından doğrulandı.

Bir Florida mahkemesinde açılan yasal işlem, Crypto.com'u iddia edilen sözleşme ihlâli ve müteakip mali kayıplardan sorumlu tutmayı amaçlıyor.

Lawrence'ın hayal kırıklığı; yalnızca mali yansımalarla değil, aynı zamanda Crypto.com temsilcileriyle yaptığı çevrim içi sohbetlerin silinmiş günlükleriyle de boğuştuğu için aşikârdır ve bu da konuyla ilgili gayretini kanıtlamayı zorlaştırmaktadır.

Glow Token'ın misyonu, dosyada belirtildiği üzere, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve hayırsever girişimleri teşvik ederek kripto para topluluğuna olumlu katkıda bulunmaktı.

Kripto para alanındaki "kötü aktörlere" karşı ilkeli bir duruş sergileyen Lawrence, dosyada kripto topluluğunda sağlam bir üne sahip olduğunu ve kripto para birimi ticaretinde etkili bir endüstri lideri olma yolunda ilerlediğini iddia ediyor.

Crypto.com'a Dava Açıldı: Büyük Bir Tazminat Ödeyebilir içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Solana Blockchain: Kripto Para Dünyasında Öne Çıkan Bir Varlık
Rehber Banu Fırıncılar