Cryptocompare ve Nasdaq ortak mı oluyor?

1 Dakikada Okunabilir


Dünyanın en büyük ikinci menkul kıymetler borsası Nasdaq ve kripto veri sağlayıcısı CryptoCompare kurumsal yatırımcıları hedefleyen bir kripto para fiyatlandırma ürünü için kısa süre önce ortaklık kurdu.

Yeni ürüne “Nasdaq/CryptoCompare Aggregate Crypto Reference Prices” adı verildi. Bu yeni ürün Nasdaq’ın sahip olduğu küresel olarak 400.000’den fazla profesyonel kullanıcısına finansal ve ekonomik bilgi sağlayan Qandl platformunda kullanıma açılacak.

Yeni Nasdaq-CryptoCompare fiyatlandırma ürünü CryptoCompare’in en yüksek likiditeye sahip kripto para marketlerinden dakikası dakikasına veri çeken indeks veri kümelerini temel alarak tasarlanacak.

Bu yeni ürün kurumsal yatırımcıların kripto para marketlerinde ki “Ticaret stratejilerini, Sayısal Araştırmalarını, Risk Modellerini, Net Varlık Değeri Araştırmalarını ve Geriye Dönük Test” gibi işlemleri geliştirmeyi hedefliyor.

CryptoCompare’in CEO’su ve kurucu ortağı olan Charles Hayter’ın yaptığı resmi bir açıklamada: “şeffaf ve likiditesi yüksek olan marketler için güvenilir bilgi sarsılmaz bir gerçektir”. Aynı zamanda güvenilir bilgi küresel olarak, kurumsal yatırımcılar ve ticaretle uğraşan kişiler için kripto para sektöründe rekabetçi bir uç köşe yaratabilir.

2018’in sonlarına doğru Nasdaq, 2019’un ilk çeyreğinde Bitcoin vadeli işlemler planını gün yüzüne çıkaracağını bildirmişti.

2019 Şubat ayında Nasdaq, Amerikan blockchain ve kripto market veri şirketi Brave New Coin (BNC),  BNC’nin Bitcoin Liquid Index (BLX) ve Ethereum Liquid Index (ELX) endekslerini listelemeye başladı.

Kısa süre önce de CryptoCompare büyük kripto para platformu BitMex ile proje ortaklığı kurarak finansal piyasa veri sağlayıcısı Refinitiv için gerçek zamanlı kripto para vadeli işlemler veri kümesi yapacağını açıkladı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!