CryptoCompare sahte hacim engelleyici ürününü tanıttı!

1 Dakikada Okunabilir


Dünyada CMC başta olmak üzere birçok kripto para veri sağlayıcısı var ve bunlar kripto para birimi yatırımcılarının toplam ne kadar kripto para satın aldıklarından, ne kadar kripto para olduğuna ve ne kadar piyasa hacmi olduğu gibi bilgilere kadar erişebiliyorlar. Bitcoin veya herhangi bir kripto paranın değerini de bu piyasa hacmi yakından belirliyor. CryptoCompare dünyada önemli kripto para veri sağlayıcılarından birisi olarak adından söz ettiren bir oluşum olsa da bugün attığı yeni adımla beraber sahte hacim sorununa çözüm üretecek olduklarını açıkladı.

Sahte hacim bildiren kripto para borsaları ve oluşumlara karşı olarak güvenli bir ürün (platform) başlattıklarını duyuran CryptoCompare, bu sayede sahte hacim sorunlarının yaşanmasını büyük orana yakın olarak engellemek için hareket edecek olduklarını açıkladı.

CryptoCompare, aldığı bu kararla beraber dünyadaki en büyük 10 kripto para borsası olan Coinbase, Poloniex, Bitstamp, bitFlyer, Liquid, itBit, Kraken, Binance, Gemini ve Bithumb verilerini takip edecek ve sahte hacim oluşmasını engelleyecek. Binance gibi büyük kripto para borsalarının hacim konusunda sahte hacim belirtme imkanı daha fazla olsa da bu tür sahte hacim bildirimlerinin yasal bir yaptırımı henüz olmasa da platformlar açısından bazı yaptırımlar ile karşı karşıya kalma riski var. Coinbase, Poloniex, Bitstamp, bitFlyer, Liquid, itBit, Kraken, Binance, Gemini ve Bithumb isimli kripto para birimi borsaları tüm piyasanın büyük bölümünü elinde barındıran borsalar.


error: Kopyalama Engellendi!