Cryptopia borsası kapanıyor!

1 Dakikada Okunabilir


Yeni Zelanda merkezli kriptp para borsası Cryptopia’nın resmen hacklendiği açıklandı. Kripto para borsasının hacklendiği haberleri dün medyada yayınlanmış ve kısa süre içerisinde Cryptopia basın sözcülüğünce yeni açıklama yapılması istenmişti.

Grant Thornton New Zealand (NZ), bağımsız muhasebe ve danışmanlık üye firmalarının önde gelen profesyonel hizmet ağı olan Grant Thornton International’ın yerel ağıdır ve bu konuda Cryptopia’nın resmen 15 Mayıs 2019 tarihinde hacklendiğini duyurdu.

Cryptopia kripto para borsasının hacklenmesinin arkasından kripto para birimi sahipleri ne olduğunu 2019 yılı Ocak ayında anlamadan bir süre kripto para borsasının bakıma alınması tepkilerin odağındaydı.

Grant Thornton NZ’ye göre, Cryptopia, yönetimin maliyetleri düşürme çabalarına rağmen, işi karlılığa geri döndüremediği için tasfiyeye gitme kararı aldı. Duyuruda, kararın “müşterilerin, personelin ve diğer paydaşların çıkarları için” olduğu kabul edildi.

Tasfiye memurlarının bir soruşturma yürütecekleri ve platformdaki tüm ticaret hizmetlerinin askıya alınacağı, paydaşların yararı için varlıkların korunmasına odaklanacakları bildirildi. Bir açıklamada, David Ruscoe şöyle özetledi:

Cryptopia’nın müşterilerinin bu konuyu en kısa sürede çözmesini isteyeceklerini biliyoruz. Müşterilerimizin ve menfaat sahiplerinin çıkarlarına en uygun çözümü bulmak için yönetim ve hissedarlar dahil birçok farklı paydaşla birlikte çalışarak kapsamlı bir soruşturma yapacağız.

Cryptopia borsası bir süredir yaşanan bu tartışmalar kapsamında birçok kez müşterilerden tepki çekti. Ancak kripto para birimi borsasının tasfiye edilecek olduğu bugüne kadar akla gelmemiş, ancak Yeni Zelandalı Cryptopia müşterileri derhal yetkililerin borsanın engellenmesi konusunda gerekli olan adımları atmasını istemişti.

 


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
283
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!