Cryptopia borsası kurucusu yeni borsa açtı!

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para birimlerinin popülaritesi artıyor olsa da, yasadışı faaliyetler ve yasadışı faaliyetlerin engellenmesi için sürekli olarak yeni çalışmalar olmasına ihtiyaç duyuluyor. Binlerce insan kripto paraların etkisinde kalarak güvenlik konusuna dikkat etmeden yatırım yapabiliyor.

Daha önce dünyadaki tüm kripto para haber sayfalarında yazıldığı gibi, Cryptopia son zamanlarda  büyük bir hack sonrasında kapatıldı ve kullanıcılara geri ödeme bile yapamadı. Bu konuda kendilerine destek olunmasını isteyen kripto para borsası Cryptopia, %94 oranında tüm varlıklarının kaybedildiği iddiasına ise yanıt vermeyerek herhangi bir açıklama yapmadı. O kadar ki Cryptopia yöneticileri yaptıkları açıklamalarda geri ödemelerin kısmen yapılamayabilecek olduğunun bile kullanıcılar tarafından kabul edilmesini istediler.

Bununla birlikte, eğer son raporlara inanılırsa, Cryptopia isimli kripto para borsası kurucusu Adam Clark yeni bir kripto borsası platformu kurdu.

Twitter ve LinkedIn profiline göre, Cryptopia’nın kurucusu ve eski baş geliştiricisi Adam Clark, şimdi yeni kripto para borsasında faaliyet gösterecek ve görünen o ki Cryptopia borsasının kurucusunu durdurmayan Yeni Zelanda hükümeti daha büyük skandallar olmasına izin verecek mi yoksa vermeyecek mi merak ediliyor.

Birkaç yıl önce ülkesinde kripto para borsaları arasında adından sık söz ettirilen kripto para borsası Cryptopia, bugün artık kripto para borsası olarak değil, farklı isimlerle anılıyor. Bunun nedeni ise Cryptopia kripto para borsası tarafından sürekli olarak sorunlar yaşanması ve buna bağlı olarak binlerce Cryptopia kullanıcısının mağdur olması gerekçe gösteriliyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
242
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
242
Şaşkın
Lol Lol
363
Lol
Harika Harika
242
Harika
Korkunç Korkunç
201
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!