Kripto Para Haberleri

Cryptopia borsasından açıklama!

Cryptopia isimli kripto para borsası tarafından yapılan basın açıklamasında, kripto para borsasının hacklenmesinin ardından yaşanan kayıpların %9.4 olduğu açıklandı ancak bir tutar belirtilmedi. Cryptopia, 2 ay sonra yaptığı açıklamada yine ne kadar kayıp olduğunu açıklamadı ve borsanın kaybını resmi tutarının polis ekipleri tarafından bilinmesine rağmen kamuoyuna bilgi verilmedi. 2019 yılının en büyük hack vakalarından birisi olan ve ilk hack saldırısı olan Cryptopia borsası olayında, yatırımcıların hesaplarının bir süre boyunca iadeler son bulana kadar erişim izni verilmeyecek olduğu, hesapların kapalı ve erişim olmayacak bir şekilde tutulacak olduğu açıklandı.

Borsa, iade sürecinin son bulması ve bunun ardından gerekli kontrollerin yapılması ile borsanın açılacak olduğu ve işlemlere izin verileceğini belirtti. Yatırımcılar ise Cryptopia borsası yetkililerinin derhal borsayı açmasını, hesaplarında kalan yatırımlara erişim istediklerini Twitter’dan belirttiler ancak Cryptopia yetkilileri bu taleplere yanıt vermemeyi sürdürdü.

İlk değil, son olmayacak

Cryptopia borsası kripto para tarihinde ilk hack vakası değil. Bir süre önce dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından birisi olan Mt.Gox uzun yıllar olmasına rağmen hacklenmesi ve yatırımcılar belirli zorluklar ve engeller ile karşı karşıya kalmıştı. Yatırımcıların yaşadıkları bu sorunların arkasında yasal olarak kripto para borsalarına uygulanan yasaların çok az olması ve yasal olarak yatırımcıların korunmasının mümkün olmadığı kripto paralar yatıyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Para Ticaretini Öğrenmeniz için Gereken Sebepleri Listeledik

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu