Kripto Para Haberleri

Cryptopia borsasından çalınanlar farklı cüzdanlara aktarıldı

Saldırıya uğramış Yeni Zelanda merkezli kripto para birimi borsalarından Cryptopia’nın sonu gelmiyor gibi görünüyor. Borsaların tasfiye sürecine girmesinden yalnızca bir hafta sonra, Ocak ayında Cryptopia’dan çalınan 30.000’in üzerinde ETH, bilinmeyen bir cüzdanına aktarıldı.

Kripto para borsası ile ilgili büyük işlemlerle ilgili büyük bir izlemeci olan WhaleAlert’in onayladığı olay, transfer 20 Mayıs 2019’da 01:43:57 UTC’de gerçekleşti. Söz konusu miktarın tamamı, 7.74 milyon dolar ve basın zamanına göre 30.790 ETH kadardı.

‘Cryptopia borsasından hacklenen ETH’ler bilinmeyen kripto para cüzdanlara 30,790 #ETH (7,740,465 USD) olarak transfer edildi’

Borsa olayı, basın saati itibariyle onaylamadı ancak Cryptopia borsası zaten normalde de pek hızlı bilgi veren kripto para borsası değil, tasfiye ve hack sürecini bile 48 saat sonra açıkladığı iddia edilen bir kripto para borsası olarak bilinmekte. Bununla birlikte, Cryptopia borsası 15 Mayıs’tan hemen sonra tüm para yatırma işlemlerini sonlandırdıklarını ve bir daha para yatırmaya aksi belirtilene kadar onay vermeyeceklerini belirtti.

Cryptopia borsasına lütfen para göndermeyin.

Geçtiğimiz hafta, borsadaki planlanmamış bakımların ardı ardına devam etmesinden sonra yatırımcılar olaya tepkilerini sert bir şekilde gösterdi. Kripto para borsasının bu tür bakım ve planlı çalışmalar hakkında bilgi vermesini isteyen kripto para birimi yatırımcısı kişiler, gelecek olan geri dönüşlere bağlı olarak Cryptopia borsasından bundan sonra işlem yapmayacak olduklarını açıklamıştı.

Borsadan çaldıkları kripto paralar

Cryptopia’nın sorunları, Ocak ayında, borsada 2019 yılının ilk kripto para borsası saldırı ile yaşandı. Bitcoin ve kripto para birimi yatırımcıları Cryptopia borsasının hacklenmesinden sonra borsanın güven vermese de açıklamalarına güvendiler ve kripto para yatırımlarını yapmayı sürdürdüler. Yatırımcılar, milyarlarca dolar değerindeki kripto para birimlerini Cryptopia borsasına emanet etmişlerdi.

İlginç bir şekilde, son işlemden önceki 3fbaa73a433daa0f6c43d1c732c3f97a86f3a427 adresi, Mart ayında toplam 1 Etherum değerinde bir işlem yapıldığı öğrenildi.

WhaleAlert daha sonra “büyük olasılıkla” Cryptopia’dan alınan hacklenen miktarın bir Huobi para yatırma cüzdanına aktarıldığını doğruladı. İşlem toplayıcı, bu devir işleminden sonra çalınan Ethereum’un sanal birimleri ile değiştirilecek olduğu uyarısında bulundu. Cryptopia borsası hakkında yeni bir yargı süreci kısa süre önce başlamış olabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Cryptopia borsasını hackleyenler fonları taşıyor!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu