Cryptopia borsasını hackleyenler fonları taşıyor!

1 Dakikada Okunabilir


Cryptopia borsasının hacklenmesi, 16 milyon dolar değerinde bir Ethereum hırsızlığına neden oldu. Hack, görünüşe göre bu yıl Ocak ayında gerçekleşti ve sonrasında borsa faaliyete geçti. Ancak, hacklenmenin hiçbir detayını açığa çıkarmadı ve hack miktarının yaklaşık 16 milyon dolar olacağını tahmin edenler Cryptopia borsası değil, farklı firmalar oldu.

Cryptopia tasfiye aşamasına geçti ve buna rağmen bilgisayar korsanları soyulmuş fonları birden fazla cüzdanına aktarabildi. 15 Mayıs’ta Cryptopia borsasının ticaret işlemlerini tamamen durdurduğu açıklandı

Yönetimin maliyeti düşürme ve işi karlılığa döndürme çabalarına rağmen, tasfiye memurlarının müşterilerin çıkarına, personelin ve diğer paydaşların yararına olduğuna karar verildi. Yaşanan karmaşıklıklar göz önüne alındığında, soruşturmanın haftalar yerine aylar sürmesini bekliyoruz. – Cryptopia

Kaynaklara göre, bilgisayar korsanları çalıntı fonları, tümü Houbi’ye bağlı en az 4 cüzdanına taşıdı ve bu kripto paraları diğer cüzdanlarında aktarılıyor. Hacker ilk olarak 20 Mayıs’ta bir adresten başka bir adrese 7.67 milyon dolar değerinde 30.790 ETH’yi taşıdı. Cüzdanın hala 29.770 ETH’si içeride duruyor ve bölüm bölüm kullanılıyor.

Diğer iki cüzdan adresi toplam 1010 ETH, dördüncü cüzdan adresi ise Huobideposit adresinde yalnızca 10 ETH barındırdı. Görünen o ki Cryptopia borsasına saldıran siber saldırganlar bu konuda tecrübeli ve kendileri yakalanmasın diye ellerinden geleni yapmaya başlamış.

Cryptopia borsasının kurucusunun yeni bir kripto para borsası da yeni tepkilere sebep olsa da yakın zamanda neler olacağını kripto para camiası hep birlikte görecek.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
81
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
80
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!