Cryptopia borsasının açıklamaları çok kızdırdı!

3 Dakikada Okunabilir


Bugünün erken saatlerinde, Yeni Zelanda merkezli altcoin ticaretinin tercih edildiği kripto para birimi borsalarından Cryptopia, firmanın müşterilerinin sorduğu tüm soruları yanıtladığı tasfiye ile ilgili yeni bir açıklama yaparak merak edilen ve gelecekte sorulabilecek olan sorulara karşı yeni bir açıklama yaptı.

Özellikle, borsa, soruşturma tamamlanana kadar müşterilerin fonlarını geri çekmelerine izin vermeyeceklerini açıkça belirtti ve bu işlem için aylar sürebilir ve bu da kripto para sahiplerinin yaşanan 2. hack girişiminden sonra kripto para borsalarının aslında kötü kararları olabileceğini ve bunun bazen yasal, bazen ise Cryptopia kripto para borsasının kendi kararı nedeniyle olabilecek olduğunu açıkça gün yüzüne çıkaran bir açıklama oldu.

Sizin bir yatırımınız var ve bu yatırımı bankaya emanet ediyorsunuz ve bu yatırımın ABD Doları olduğunu varsayalım. Banka başkaları tarafından hackleniyor ama 1 milyar dolar kasasında para olan banka sadece 1 milyon dolar hacklendiği için ve 2 kez hacklendiği için yasal herhangi bir zorunluluk olmasa da sizin paranızı ”soruşturma” adı altında sisteminde bekletmeye ve bundan aslında bazı hileler ile para kazanmaya devam edebiliyor. Cryptopia’nın yaptığı açıklamada tam olarak buna işaret ediyor. Zira bazı kripto par birimi sahipleri Cryptopia borsasının ABD’li yetkililer tarafından bu açıklamalarından sonra derhal denetlenmesini ve bu süreçte Yeni Zelanda merkezi devlet yetkililerininde buna izin vermesi gerektiğini istedi. Twitter’da ve kripto para birimi ile ilgili çok fazla sayıda post altında Cryptopia kripto para birimi borsasında yatırımcı olduğunu belirten binlerce kullanıcı bu açıklamalara sert tepki gösterdi.

Soruşturmanın asıl amacı müşterilere doğru tutarları geri ödemek ve bunu eksiksiz olarak yapmak olarak açıklandı. Kim inanırsa?

Ek olarak, platform ayrıca “bireysel müşterilerin kripto varlıklarının tümünü geri alıp almayacağını doğrulayamadıklarını” belirtti. Şu anda, Cryptopia, mevduat dahil tüm ticari hizmetlerini askıya aldı. Cryptopia bu açıklama ile herkese kripto para borsasındaki paralarını geri yatıramayabileceklerini açıklayarak kötü bir süreç yönettikleri açıklamalarının hedefinde kaldı.

Şimdi, müşterilere iade etmek için borçlu ve müsait miktarları onaylamak için kapsamlı bir süreç yürütüyoruz. Bu karmaşık bir süreçtir ve büyük olasılıkla Yeni Zelanda Mahkemeleri’nden yönlendirme gerektirecektir. Soruşturma sonuçlanıncaya kadar müşterilere herhangi bir kripto varlığı iade etmeyeceğiz, etmemiz mümkün değil.

Dahası, borsa alım satım hizmetlerini ilk öncelikli olarak devre dışı bıraktıklarını ve müşterilerin kripto para birimi fonlarını güvence altına almak zorunda oldukları için böyle bir adım attıklarını iddia etti. Ancak kripto paraların fiat para birimine dönüştürülüp dönüştürülmediği hakkında ise basın açıklaması yapılmadı.

Sonra, müşterilere geri ödeme yapmak için kullanılabilir hesap bakiyelerini onaylamamız gerekiyor. Bu karmaşık bir süreçtir ve adil ve yasal bir çözüm bulunmasını sağlamak için Yeni Zelanda Mahkemeleri’nden bir talimata ve bize destek vereceklerini umuyoruz.

Ayrıca, borsa, müşterilerin araştırmanın tamamlanmasına kadar kripto para birimi bakiyelerinin ekran görüntülerini bile çekemeyeceklerini de açıkça belirtti (bu açıklama daha büyük bir tepkiye neden olmuş gibi). Ek olarak, iadenin fiat para olarak mı yoksa kripto para birimi olarak mı yapılacağına ilişkin açıklamada bulunulmadı.

Twitter’da bazı tepkiler (çeviri yapılmıştır)

Neden son dakikaya kadar para yatırma işlemine izin verdiniz? Toplantılar yaptın, ne olacağını biliyordun, insanların bilerek paralarını kaybetmelerine izin verdiniz! Bu konuda Cryptopia borsasının tüm yöneticileri ve tüm bu süreci yönetenler hapis cezasını hak ediyorsunuz! Hapishane duşunun tadını çıkarın.

Michael Gehrke, isimli Twitter kullanısı:

PANİK YAPMAYIN… Sen bir çeşit özel hastasın. Cezaevindeki kitaplarına BTC ile ilgili kitaplar eklediğinden emin olacağım… .Oh bekleyin. BTC’lerim hala Cryptopia’nın “tasfiyesinde” olacak, onlar hapiste olacak ama kripto paralarımız hala Cryptopia’da olacak.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!