Cryptopia yeniden hacklendi mi?

1 Dakikada Okunabilir


Yeni Zelanda merkezli adı bugün yaşanan olayların ardından ”hacklenmeye doymayan kripto para borsası” olarak gündem konusu olan Cryptopia iddialara göre 48 saattir internet sitesini açmıyor ve bakımda. 2019 yılının ilk hacklenen kripto para borsası olmasından dolayı tepki çeken kripto para borsası daha çok altcoin alım ve satımı ile ilgili olarak kripto para yatırımcılarına hizmet sunuyor.

Günlük 1-2 milyon dolar arasında ticaret hacmi olan kripto para birimi borsasının bugün iddialar doğru ise 48 saattir internet sitesinde planlı olmayan bir bakım çalışması olduğu, kripto para yatırımcılarının Cryptopia hesaplarına erişimine izin verilmediği ve sistemin tamamen çevrimdışı olduğu iddia edildi.

Cryptopia borsasının resmi sosyal medya hesaplarından basına herhangi bir açıklama yapılmadı ancak kripto para yatırımcıları Cryptopia borsasına karşı Yeni Zelanda devlet yetkililerini göreve davet etti. Bazı Cryptopia kripto para borsasında hesabı olan Yeni Zelandalı yatırımcılar Cryptopia tarafından bu güvenlik ihlallerinin kabul edilemez olduğunu, başta Yeni Zelanda olmak üzere kripto para piyasasını kötü etkilediğini ve kripto para borsasının devlet tarafından el konulmasını önerdi.

Bazı Cryptopia borsası kullandığını iddia eden kripto para yatırımcıları ise 48 saat kadar süredir kapalı olduğu iddia edilen kripto para borsasının bu kadar süre geçmesi ve 2 güne yakın süre olmasına rağmen neden açıklama yapmadığını sordu. Cryptopia borsasının yeniden hacklenmiş olması durumunda Yeni Zelanda hükümetinin devlet dairelerinin harekete geçmesi ve önlem alması öneriliyor.


error: Kopyalama Engellendi!