Kripto Para Haberleri

CryptoPunk NFT Satış Rekoru Kırıldı! Covid Alien Adlı NFT Milyon Dolarlara Satıldı

Son 12 saat içinde gerçekleşen 11,8 milyon dolarlık Covid Alien adlı bir CryptoPunk NFT satışı ile NFT pazarın yeni bir rekor kırıldı. Ayrıca son günlerde yavaşlayan NFT pazarının da umutlarını canlandı. CryptoPunk NFT’leri son birkaç ayda milyonlarca dolardan satıldı.

10 Haziran Perşembe günü, ‘Covid Alien’ adlı bir CryptoPunk NFT’si Sotheby’s müzayede evinde 11.8 milyon dolardan satıldı. CryptoPunks, 2017 yılında Larva Labs tarafından tasarlanan 10.000 pikselli sanat karakterini temsil ediyor.

‘Covid Alien’ NFT’si, tüm CryptoPunks’taki dokuz “uzaylı serseri”den biridir ve maskeli tek kişidir. Sotheby’s tarafından CNBC’ye bildirildiği üzere, NFT’nin alıcısı aynı zamanda DraftKings’in en büyük hissedarı olan milyarder Shalom Meckenzie’dir. 11,8 milyon dolara satılan “Covid Alien” NFT’si aşağıdaki gibidir:

CryptoPunk NFT Satış Rekoru: 11.8 Milyon Dolar

İlginç bir şekilde Covid Alien adlı CryptoPunk NFT’sinin 7 haneli satışı aynı zamanda “tek bir CryptoPunk için yeni bir dünya rekoru” kırdı. 11,8 milyon dolarlık Covid Alien CryptoPunk NFT’sini Shalom Meckenzie satın aldı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto Paralar, Yasaklar, Tehlikeler ve Endişeler

Larva Labs kurucuları Matt Hall ve John Watkinson, CryptoPunks’ı 2017’de piyasaya sürdü. Her bir CryptoPunk 24×24 pikselli bir avatar çeşididir. Toplamda bu tarz 10.000 adet CryptoPunk vardır ve hiçbiri birbirinin aynısı değildir. Bu nedenle, her birinin kendine özgü özellikleri vardır.

Başlangıçta, Larva Labs bu avatarları ücretsiz olarak satıyordu. Bununla birlikte, NFT’lerin etrafındaki son çılgınlıkla platform dijital sanat çılgınlığından yararlandı ve son zamanlarda milyonlarca dolara birkaç CryptoPunk NFT eseri sattı. Son zamanlarda, iki “uzaylı serseri” 7,5 milyon dolara satıldı. Ayrıca, yediden fazla CryptoPunk 1 milyon doların üzerine çıktı.

Sotheby’s Çağdaş Sanat Uzmanı Michael Bouhanna, NFT’lere olan talebin güçlü kalmaya devam ettiğini söyledi. “Bu son teknoloji eserlerini sunmanın yeni ve ilginç yollarını keşfetmeye devam etmekten heyecan duyuyoruz” diye ekledi. CryptoPunk 7523’ün satıcısı yani Covid Alien yaratıcısının “Sillytune” takma adını kullandığını da belirtti.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu