Sponsor

Cryptosa Borsası Gelecek Vaad Ediyor! Modulus ve Sectigo Altyapısı

Yeni açılan Cryptosa borsası kullanıcıları için diğer borsalardan daha farklı deneyimler sunmaktadır. İlk kullanıcılarına erişim sunan borsa yetkilileri gelecek için ümitliler.

Modulus Global

Richard Gardner önderliğinde 1996 yılında kurulan Amerikan firması Modulus global sektör devlerine hizmet vermektedir. Büyük ölçekli işlemlerde hızın önemini bilmeyen yoktur. Milyarlarca dolar değerinde para akışları sadece çok yüksek işlem hızlarında mümkündür. Bu sebep ile dev firmalar Modulus’u tercih etmektedir.

HSBC, Merrill Lynch, Morgan Stanley, Deloitte, Barclays, Ameritrade, ING Bank, Credit Suisse, Bank of America, Berkeley, MIT, JPMorgan Chase, NASDAQ ve Goldman Sachs

Bir borsada olmazsa olmaz 4 element vardır. Bunlar kullanıcı arayüzü, enstrümanlar, yapay zekâ ve işlem limitleridir. Cryptosa borsası bu 4 elementi sorunsuz bir şekilde birleştirmiştir. Kullanım kolaylığı sağlayan alım/satım ekranları, enstrüman çeşitliliği ve tabi ki saniyede 10 Milyon işlem kapasitesi.

Eğer bir borsa hızlı değilse Yavaştır!

Enstrümanlar

Platform üzerinde sadece Bitcoin, USDT ve Türk Lirası para birimlerine karşı alım satım yapmanız mümkündür. Cryptosa borsası günceli takip ederek platformlarında alım satım enstrümanı olarak Tether ERC20 altyapısına sahiptir. Bu yönü ile öncü olan borsada başlangıç için 10 bilinen kripto para tercih edilmiştir. Bunlar sırasıyla Ethereum, Litecoin, Ripple, Dash, Stellar, Bitcoin Cash, HoloChain, LINK ve BAT’dır. Bu kripto paraları platform üzerinden güvenle alıp satabilirsiniz.

İleri seviye güvenlik

Borsaların en büyük sorunları arasında güvenlik açıkları vardır. Bugün kripto para yatırımcıları güvenlik açığı olan borsaları kesinlikle tercih etmemektedirler. Cryptosa sektörün standartlarına ayak uydurarak güçlü server altyapısı, 2 adımlı doğrulama, son teknoloji hashing methodlarıyla gelişmiş şifreleme ve olmazsa olmaz soğuk depolamayı birleştirmektedir. SSL/TLS sektöründe lider konumda olan Sectigo ile birlikte çalışan borsa yetkilileri sitelerini güvende tutmak için ödeme yapmaktan kaçınmamışlar.

Türkiye’de birçok borsa 7/24 para yatırma ve çekim özelliği sunduğunu belirtse de bunu gerçekleştirebilen borsa sayısı azdır. Cryptosa borsasına destek ekibi yardımıyla Akbank kullanarak 7/24 para yatırma ve çekme işlemi yapabilirsiniz. VakıfBank ise sadece mesai saatlerinde işlem kabul etmektedir.

Arayüz

Cryptosa borsa platformu yeni nesil GoLang yazılımı kullanılarak hayata geçirilmiştir. Bunun yanı sıra son zamanların popüler UX teknolojilerinden olan gündüz/gece modu dikkat çekmektedir. Borsa geliştirme ekibinin üzerinde çalıştığı son yenilik ise her kullanıcının kendi alım/satım ekranını düzenleme yetkisine sahip olmasıdır.

Borsa yetkilileri platformun grafik arayüzünde TradingView charting library tercih etmişler. Bu da birçok kullanıcı için olumlu bir görüş olacaktır. 1m-5m-15m-1h-4h-1d-1w-1m zaman dilimi sunan platformda Tradingview üzerinde kullandığınız standart indikatörleri kullanmanız mümkündür.

Gelelim en ilgi çekici bölüme! Tradingview platformu üyelik paketi satarak kullanıcılarına indikatör sınırlaması getirmektedir. Cryptosa kullanıcıları için ise bu sınırlama bulunmamaktadır.

Alım/Satım yaparken Limit emirlerinde 4 farklı seçenek gözlerden kaçmamaktadır. Piyasa Emri, Limitli Emir, Stop Market Emri ve “trailing” dediğimiz takip sistemli Piyasa Emir sistemi mevcuttur. Günümüzde birçok kripto sever için bu özellikler neredeyse vazgeçilmez durumdadır. Şuan Türkiye’de hizmet veren borsalar arasında Cryptosa bu konuda öncü olmuştur. Bu özellik sayesinde Pazar alanında belirli bir yere gelecekleri kaçınılmazdır.

Kullanılan arayüz mobil dostu olmasına rağmen şirket yetkilileri Android ve IOS kullanıcılarını unutmamış. Hızla gelişen mobil uygulama sektöründe yerlerini almak istiyorlar. Kısa süreli gelecek planları arasında her iki platform içinde mobil altyapı desteği sunacaklarını belirtmektedirler.

Komisyon Oranları ve Çekim Ücretleri

Günümüzdeki birçok borsada bulunan alım/satım komisyonları ve çekim ücretleri Cryptosa borsasında da mevcuttur. Güncel oranlara borsanın resmî sitesindeki ilgili linkten ulaşabilirsiniz.

Hesap Statüleri

KYC / AML prosedürleri gereği her borsada var olan hesap onay işlemlerini Cryptosa destek ekibiyle hızlı bir şekilde tamamlayarak hesap limitlerinizi arttırmanız gerekmektedir. Enstrüman alım / satım işlemlerine başlamadan önce bu prosedürü tamamlamayı unutmayın. Borsa da 3 hesap türü bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla;

Onaysız Hesap: Para yatırabilir, alım-satım işlemi yapabilir, para çekim işlemi kapalıdır.

Onaylı Hesap: Borsanın sunduğu hizmetleri işlem limitleri içerisinde gerçekleştirebilirsiniz.

İleri Düzey Hesap: Düşük komisyon ve yüksek limit istiyorsanız destek ekibiyle görüşerek prosedürleri tamamlamanız gerekmektedir.

 

Sorumluluk reddi beyanı: Bu yazı, bir inceleme / tanıtım yazısı olup, şeffaf bir şekilde platform incelenerek hazırlanmıştır. Koinbox.net ve iştirakleri bu incelemede yer alan ürün veya hizmetten doğabilecek risk ya da kayıplar karşısında sorumlu tutulamaz. Platform kullanıcıları her zaman kendi araştırmalarını yapmak ile yükümlüdürler. Bu yazı herhangi bir tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Content Protection by DMCA.com
Başa dön tuşu