Coin Rehberi

Curve Finance Coin (CRV) Nedir? Nasıl Alınır?

Curve Finance, 2020 Ocak’ta lansmanı yapılan, merkezi olmayan bir kripto para borsasıdır ve 7 coininin yanı sıra 22 de işlem çifti vardır. DeFi de denilen merkezsiz finans sisteminde hızla yükselen Curve, CRV adlı bir coine sahiptir. Bu yazımızda büyük merak konusu olan CRV hakkında detaylı bilgilere yer verdik…

Curve Finance Coin (CRV) Nedir?

Curve Finance Coin olarak da söylenebilen CRV, ICO ile değil teşvik programı aracılığı ile dağıtılması planlanarak oluşturulmuş bir kripto para birimidir. Arzının yüzde 61’i likidite sağlayıcılarına giderken bu yüzde 61’lik kısmın yüzde 3’ü de CRV’nin piyasaya çıkmasından önce aktif halde bulunan likidite sağlayıcılarına dağıtılıyor. Yüzde 31’lik kısım, Curve paydaşlarına, yüzde 3’ü Curve personeline gidiyor. Kalan yüzde 5 ise acil durumlar halinde kullanımına başvurulacak yakılabilir rezervlere aktarılıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bittorrent (BTT) Yorum ve Tahminleri 2021

Curve Finance Coin (CRV) Nedir? Nasıl Alınır?

https://www.google.com/finance

Curve Finance Coin (CRV) Ne İşe Yarar?

CRV, DeFi yani merkezi olmayan finans sistemi üzerinden kâr elde etme amacında bulunan traderların kullanması için çıkarılmıştır. Fakat birincil hedefi Curve Dao adına bir ortaklık görevi görmesidir. CRV sahipleri, zaman ağırlıklı oylama sistemi ile beraber protokolün yön belirleyicileri oluyor. Özellikle eski sahiplerin tercihlerine büyük önem veriliyor.

Curve Finance Coin (CRV) Nereden Alınır?

Curve Finance Coin (CRV), Binance başta olmak üzere birçok kripto para borsası üzerinden alınabilen bir kripto paradır.

Curve Finance Coin (CRV) Nasıl Alınır?

CRV’yi Binance borsasından almak için öncelikle üyelik oluşturmanız gerek. Eğer bir üyeliğiniz varsa veya yeni üyelik oluşturduysanız, hesabınıza giriş yaparak, ‘Kripto Para Al’ kısmına gidip, ‘Banka Transferi’ seçebilirsiniz. Önünüze gelen formun içerisindeki alana miktar girdikten sonra coin seçimi yapıyorsunuz ve alttaki ‘Al’ butonuna tıklayarak CRV alma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Curve Finance Coin (CRV) Nedir? Nasıl Alınır?

Curve Finance Coin (CRV) Fiyatı

Curve Finance Coin (CRV) fiyatı, şu an için 7,15 TL olarak görülüyor. Amerikan Doları cinsinden ise bu fiyat 0,939406 USD değerinde oluyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Blockchain'i Yöneten Kişiler ve Güvenlik!

Curve Finance Coin (CRV) Kaç TL?

Curve Finance Coin (CRV), yazımızı kaleme aldığımız zaman içerisinde 7,15 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Curve Finance Coin (CRV) Piyasa Değeri

Curve Finance Coin (CRV) piyasa değerini 431.535.394 TL ya da 56.717.442 USD olarak söyleyebiliriz.

Curve Finance Coin (CRV) Grafiği

Curve Finance Coin (CRV) Nedir? Nasıl Alınır?

https://www.tradingview.com/symbols/CRVUSD/

Curve Finance Coin yani CRV’ye ait grafiğin tüm zamanlar seçeneğini ele aldığımızda, fiyatının yüksek seviyelerden başlayarak azalmaya, piyasa değerinin ise alçak seviyelerden başlayarak artmaya gittiğini görüyoruz. En yüksek piyasa değerine 1 Eylül’de ulaşan CRV, en yüksek fiyatını ise piyasadaki ilk günü olan 14 Ağustos’ta almıştır.

Curve Finance Coin (CRV) Yükselir mi?

Curve Finance Coin (CRV) gösterdiği artış ile 3,40’tan 5 dolar seviyelerine yükselmişti ancak yine 2 dolar seviyelerine kadar bir iniş yaşamıştı.

CRV kurucusu olan Michael Egorov’un, öteleme dönemi içerisinde olabileceğinden dolayı bu durumun ortaya çıkması söylenmişti ve 2 doların altına inmesini beklediğini söylemişti. Buna rağmen Egorov, ötelemenin başarılı bir şekilde geçilmesi ile beraber CRV’nin tekrar 3 dolar seviyelerine çıkabileceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin (BNB) Nedir? Nasıl Alınır?

Curve Finance Coin (CRV) Haberleri

Curve Finance Coin hakkındaki haberlerden bazılarını sizler için listeledik:

Curve Finance Coin Erken Dağıtıldı

Curve Finance Coin ve sözleşmeleri erken dağıtıldı. 8 bin dolar maliyetin anonim bir girişimci tarafından üstlenilmesiyle beraber, sözleşmeler beklenenden önce piyasaya sürüldü.

Geliştirici, Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla, sözleşmelerin hazır halde olduğunu açıkladı. Curve de bu durumu onayladı ve tamamen yasal bir hak olduğunu belirtti. Olayın 7 saat sonrasında ise Curve Finance Coin lansmanı yapıldı.

Ünlü Analist, İzlenmesi Gereken Altcoinlerin Başında CRV’ye Yer Verdi

Kripto para sektöründe ün salmış analist Crypto Messiah, izlenmesini tavsiye ettiğin altcoinlerin sıralamasını paylaştı ve ilk sıraya CRV’yi koydu. Piyasa değerinin tavan yapacağına inandığını belirten Messiah, 1 milyar dolar sınırına gitmesine dair hiçbir şüphesi olmadığını da aktardı.

Curve Finance Coin (CRV) Ne Zaman Çıktı?

Curve, Ocak 2020 içerisinde lansmanı yapılan bir şirket olsa da CRV’nin çıkışı 14 Ağustos 2020 tarihinde gerçekleşmiştir.

“SiaCoin Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/siacoin-nedir-nasil-alinir/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu