Anasayfa Sektörel CZ Açıkladı: 28.2 Milyar Dolarlık Serveti Olduğu Doğru Mu?

CZ Açıkladı: 28.2 Milyar Dolarlık Serveti Olduğu Doğru Mu?

Sektörel

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Bloomberg'in ortaya attığı 28.2 milyar dolarlık serveti olduğu ile ilgili raporları çürüttü! İşte ayrıntılar...

CZ Açıkladı: 28.2 Milyar Dolarlık Serveti Olduğu Doğru Mu?

Binance CEO'su Changpeng Zhao (CZ) zengin, ama en azından Bloomberg'in düşündüğü kadar zengin değil. 

Ancak dünyanın en zengin adamlarından biri olmasına rağmen Bloomberg'in asılsız iddialarının aksine diğer teknoloji endüstrisi milyarderlerinin servetine ulaşmaktan çok uzak.

27 Nisan'da dünyanın en büyük kripto para borsa Binance'in CEO'su, servetinin Bloomberg'in 2023'ün en zengin girişimcileri hakkındaki raporunda iddia ettiği 28,2 milyar dolara yakın olmadığını belirtti.

CZ'ye göre, Bloomberg'in 25 Nisan'da “son on yılda listenin başına yükselen 25 finansal dev” başlıklı bir raporda yayınladığı istatistikler, gerçek servetinden çok farklı.

Bloomberg, CZ'nin Yılda 12 Milyar Dolar Kazandığını İddia Ediyor!

CZ Açıkladı: 28.2 Milyar Dolarlık Serveti Olduğu Doğru Mu?

Changpeng Zhao, Bloomberg'in iddiasının gerçeklerden uzak olduğunu açıkladı. Binance dünyanın en büyük borsa olmasına ve kripto piyasa işlemlerinin %50'sinden fazlasını kontrol etmesine rağmen, yıllık kazancı Bloomberg tarafından bildirilen 12 milyar dolara yaklaşmıyor.

"Zhao, Bloomberg'in 5 Nisan'da yıllık gelirinin 12 milyar doları aştığını tahmin ettiği Binance'i kurmadan önce ticaret sistemleri üzerinde çalıştı."

CZ, dünyanın en zengin erkekleri arasında ilk 10'da yer almaktan çok uzak olsa da, servetinden bahsederken gösterdiği alçakgönüllülük, "büyümenin anahtarının tevazu olduğuna" işaret eden bazı sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti.

Diğer kullanıcılar servetinin Elon Musk veya Vladimir Putin'in servetini "gölgede tutabileceğini" öne sürdüler ve CZ bunun imkansız olduğunu çünkü kripto endüstrisi patlıyor olsa da bu kişilerin servetinin onunkinden 100 kat daha fazla olduğunu söyledi.

Forbes'in gerçek zamanlı takibe göre Zhao'nun servetinin 10,5 milyar dolar olduğunu ve bunun Bloomberg'in bildirdiğinin yarısından çok daha az olduğunu belirtmekte fayda var.

CZ, FTX'i Binance'ın Rakibi Olarak Görmedi!

CZ Açıkladı: 28.2 Milyar Dolarlık Serveti Olduğu Doğru Mu?

CZ, Bloomberg'in serveti hakkında bildirdiği abartılı rakamları çürütmenin yanı sıra, Bloomberg'in iddia ettiği gibi FTX'i hiçbir zaman rakip olarak görmediğine de dikkat çekti. CZ, kripto alanında düzgün çalışan tüm borsaları her zaman memnuniyetle karşıladığını savunuyor.

Anthony Scaramucci'nin bugün Consensus 2023'te belirttiği gibi, FTX'in düşüşüne neden olan CZ değildi; kendisinin de dostluklarına ve iş yapma biçimlerine ihanet olarak gördüğü uygunsuz uygulamalara girişen, eski CEO'su Sam Bankman-Fried'dı.

Binance ile FTX arasındaki tartışma, Binance'in FTX Token (FTT) varlıklarının %100'ünü tasfiye edeceğinin duyurulmasının ardından yoğunlaştı. Kısa bir süre sonra, bir banka hücumu, şirketin para çekme işlemlerini gerçekleştiremeyeceği bir noktaya kadar fiyatı düşürdü.

Binance daha sonra FTX'i satın alma görüşmelerini duyurdu, ancak birkaç gün sonra geri adım attı. Bu, SBF dahil pek çok kişi için sonun başlangıcı olmuştu.

CZ Açıkladı: 28.2 Milyar Dolarlık Serveti Olduğu Doğru Mu? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik