Anasayfa Sektörel CZ, Avustralya'daki Türev Lisansıyla İlgili Söylentileri Yalanladı!

CZ, Avustralya'daki Türev Lisansıyla İlgili Söylentileri Yalanladı!

Sektörel

Binance CEO'su Changpeng Zhao, ASIC tarafından borsaya türev lisansı ile ilgili olarak uyarı verildiğine dair söylentileri yalanladı.

CZ, Avustralya'daki Türev Lisansıyla İlgili Söylentileri Yalanladı!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, borsanın Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu'ndan (ASIC) türev lisansıyla ilgili hiçbir uyarı almadığını ifade ederek konu ile ilgili söylentilere açıklık getirdi. 

Sosyal medyada Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu'nun, ülkedeki türev lisansıyla ilgili olarak Binance borsasına uyarı verdiğine dair söylentiler yayılmaya başladı. 

Raporlar; komisyonun, Binance borsasından "Avustralyalı müşterilere türev alım satımı yapmayı durdurmasını talep ettiğini" ileri sürdü. Bu raporlar, kripto topluluğunda şok dalgaları yarattı ve birçoğu borsanın meşruiyetini sorguladı.

Bu durum, Binance kullanıcıları ve genel olarak kripto topluluğu arasında kafa karışıklığına ve endişeye neden oldu. Bazıları, borsanın düzenleyici engellerle karşı karşıya olabileceğine dair spekülasyonlarda bulundu. 

Binance CEO'su Changpeng Zhao, bu endişeleri gidermek için duruma açıklık getirdi ve borsanın Avustralya'daki düzenleyici durumu hakkında doğru bilgiler verdi.

Bu açıklamalara rağmen bazı kullanıcılar, Binance borsasının mevzuat uyumluluğu konusunda hayal kırıklıklarını ve şüphelerini dile getirdiler. Bazıları, borsadan daha fazla şeffaflık ve hesap verebilirlik talep etti.

Olay, özellikle gelişen ve bazen öngörülemeyen düzenleyici ortam bağlamında kripto şirketleri ve düzenleyiciler arasında açık ve doğru iletişimin öneminin altını çiziyor.

Binance CEO'su Söylentiler Hakkında Ne Dedi?

CZ, Avustralya'daki Türev Lisansıyla İlgili Söylentileri Yalanladı!

Binance CEO'su Zhao, bu söylentileri ele almak için Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda, borsanın Avustralya Menkul Kıymetler ve Yatırım Komisyonu'ndan türev lisansıyla ilgili hiçbir uyarı almadığını dile getirdi. 

Zhao, Binance borsasının Aralık 2020'den beri Avustralyalı müşterilere türev alım satım işlemleri sunmadığını açıkladı. Borsanın Mart 2021'de Avustralya Finansal Hizmetler Lisansı (AFSL) için başvuru yaptığını aktaran Zhao, söz konusu başvurunun şu anda inceleme altında olduğunu bildirdi. 

Zhao, Binance'ın Avustralya da dâhil olmak üzere faaliyet gösterdiği tüm bölgelerdeki düzenlemelere uymayı taahhüt ettiğini belirtirken borsanın uyumluluğu ciddiye aldığını ve uyumluluk önlemlerini iyileştirmek için sürekli çalıştığını vurguladı.

Binance CEO'su; kripto endüstrisini, "büyümeyi ve yeniliği teşvik etmek için net düzenlemeler ve yönergeler oluşturmak üzere birlikte çalışmaya" çağırdı.

Zhao'dan gelen son açıklama, dünya çapında düzenleyici inceleme ile karşı karşıya olmasından dolayı Binance için çok önemli.

Binance; İngiltere, Japonya ve İtalya da dâhil olmak üzere birçok ülkede yasaklandı veya faaliyet göstermesi kısıtlandı. Binance CEO'sunun son açıklaması, borsanın Avustralya'daki operasyonlarıyla ilgili tüm endişeleri ortadan kaldırdı. 

CZ, Avustralya'daki Türev Lisansıyla İlgili Söylentileri Yalanladı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik