Anasayfa Sektörel CZ: Binance Rusya'nın Yeni Sahibi, Onlara Hizmet Vermeyecek!

CZ: Binance Rusya'nın Yeni Sahibi, Onlara Hizmet Vermeyecek!

Sektörel

Binance CEO'su Changpeng Zhao'ya göre; CommEX, Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri'nden müşterilere hizmet vermeyecek.

CZ: Binance Rusya'nın Yeni Sahibi, Onlara Hizmet Vermeyecek!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, 28 Eylül'de X'te (eski adıyla Twitter) yaptığı bir paylaşımda, Binance'in Rusya'daki tüm varlıklarının satışına bağlı bir sözleşme koşulu nedeniyle CommEX'in Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki müşterilere hizmet vermeyeceğini açıkladı.

CZ'ye göre; CommEX, bu yerlerden kullanıcılara hizmet vermemelerini sağlamak için internet protokolü (IP) ve Müşterinizi Tanıyın (KYC) bloklarını uygulayacak.

CZ'nin açıklaması, Binance'in ABD ve Avrupa'da karşılaştığı düzenleyici sorunlar göz önüne alındığında pek de şaşırtıcı değil. ABD'de Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) dâhil olmak üzere çeşitli mali düzenleyiciler, federal yasaları ihlâl ettiği gerekçesiyle borsaya karşı yasal işlem başlattı.

Öte yandan Binance; İngiltere, Almanya ve diğerleri dâhil olmak üzere birçok Avrupa ülkesinden uygun düzenleyici onayı alamaması nedeniyle bu ülkelerden çıkmak zorunda kaldı.

27 Eylül'de Binance, yasal zorlukları gerekçe göstererek Rusya'daki faaliyetlerini CommEX'e sattığını duyurdu. CommEX'in yeni kurulmuş bir platform olması ve ekibi hakkında sınırlı bilgiye sahip olunması nedeniyle bu hamle, kripto topluluğunda büyük ilgi uyandırdı.

CZ, Sahiplik İddialarını Reddetti

Bu arada CZ, CommEX ile herhangi bir mülkiyet bağını reddederek ne kendisinin ne de Binance'in bu kripto firmasında herhangi bir hisseye sahip olmadığını açıkladı.

Ona göre; satış anlaşması, büyük firmalar tarafından tamamlananlardan farklı çünkü bir geri alım seçeneği içermiyor.

CZ, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Ben onların nihai gerçek sahibi değilim ve orada herhangi bir hissem de yok. Anlaşmada herhangi bir geri alım opsiyonu yok.

CZ: Binance Rusya'nın Yeni Sahibi, Onlara Hizmet Vermeyecek!

CommEX'in Binance'e Benzer Tasarımı

CZ, ayrıca Binance ve CommEX'in benzer tasarımları ve uygulama programlama arayüzleri (API) hakkındaki endişeleri de önemsiz göstermeye çalıştı.

Benzerliğin, kullanıcıların iyi bir kullanıcı deneyimi yaşamaya devam etmesini sağlamak için olduğunu açıklayan CZ, Binance'in kriptografi ve bilgi güvenliği ekibinin birkaç eski üyesinin yeni platforma katılmış olabileceğini de sözlerine ekledi.

CZ: Binance Rusya'nın Yeni Sahibi, Onlara Hizmet Vermeyecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik