Anasayfa Sektörel CZ Hakkında Kırmızı Bülten mi Çıkarıldı? O İddialara Yanıt Geldi!

CZ Hakkında Kırmızı Bülten mi Çıkarıldı? O İddialara Yanıt Geldi!

Sektörel

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım ile kırmızı bülten söylentilerini yalanladı.

Do Kwon, ABD ve Güney Kore'de Bu Kadar Hapis Cezası Alabilir!

Binance CEO'su Changpeng Zhao, Interpol tarafından kendisi hakkında kırmızı bülten çıkarıldığına dair söylentileri "FUD" olarak nitelendirdi. 

ABD'nin kripto savaşı, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance'i hedef aldı. Mart ayının sonlarında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) hem Binance borsasını hem de CEO Changpeng Zhao'yu suçlama yağmuruna tuttu. 

Son araştırmalara göre: o zamandan beri şirketin piyasa payı, yüzde 16'ya kadar düştü. Kaiko araştırma direktörü Clara Medalie, Binance'in küresel piyasa payının ilk çeyrekte düştüğünü bildirdi.

Binance, FUD Ateşi ile Başa Çıkmaya Çalışıyor!

CZ Hakkında Kırmızı Bülten mi Çıkarıldı? O İddialara Yanıt Geldi!

CFTC eyleminden beş gün sonra üç Amerikalı yatırımcıyı temsil eden bir hukuk firması tarafından şirkete karşı 1 milyar dolarlık yeni bir dava açıldı.

Kurumsal düzeyde blockchain veri sağlayıcısı Kaiko'ya göre; Binance, yüzde 54 hâkimiyeti ile dünyanın en büyüğü olmaya devam ediyor. Kaiko; Binance'in piyasa payı kayıplarının, Upbit tarafından emildiğini tespit etti:

Upbit, analiz edilen 17 borsa arasında önemli bir hacim payı talep eden tek borsa ancak Kore borsasındaki son hacmin çoğu XRP işlem çiftlerinde yoğunlaşıyor.

Rapora göre; Binance'in fazla hacmi, sıfır komisyonlu ticaretin sona ermesiyle büyük ölçüde ortadan kalktı.

3 Nisan'da Glassnode, Binance borsasının stablecoin'i Binance USD'den de bir çıkış olduğunu bildirdi. Bu, Şubat ayında BUSD ihraççısı Paxos'a karşı başlatılan icra takibinin ardından geldi. Yılın başından bu yana BUSD arzı, yüzde 55 düşüş yaşayarak şu anki yaklaşık 7,4 milyar dolar seviyelerine geriledi.

Binance rezervlerinin toplam USD değerinin yüzde 45 veya neredeyse 30 milyar dolar düştüğü ancak FTX krizinden bu yana 36 milyar dolarda sabitlendiği ifade edildi. Raporda, Binance'in şu ana kadar fırtınayı atlattığı sonucuna varıldı. 

Binance ve düzenleyiciler arasında gelişen sürtüşmeye rağmen platform, öncelikle bir stablecoin değişikliği yaşıyor gibi görünüyor ve piyasadaki en büyük merkezi borsa olmaya devam ediyor.

Changpeng Zhao, Kırmızı Bülten Söylentilerini Yalanladı

CZ Hakkında Kırmızı Bülten mi Çıkarıldı? O İddialara Yanıt Geldi!

Twitter'da Interpol'ün Changpeng Zhao için "Kırmızı Bülten" yayınladığına dair söylentiler ortaya çıktı.

"Kırmızı Bülten"; dünya çapındaki kolluk kuvvetlerine iade, teslim veya benzeri bir yasal işlem bekleyen bir kişinin bulunması ve geçici olarak tutuklanması için yapılan bir taleptir.

Fakat CZ; bunun Photoshop'lu bir görüntü, sahte haber ve daha fazla FUD olduğunu belirterek karşılık verdi. 

CZ Hakkında Kırmızı Bülten mi Çıkarıldı? O İddialara Yanıt Geldi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik