Anasayfa Sektörel CZ Suçunu İtiraf Ederken Binance Büyük Bir Fon Çıkışı Gördü!

CZ Suçunu İtiraf Ederken Binance Büyük Bir Fon Çıkışı Gördü!

Sektörel

Changpeng Zhao'nun hakkındaki suçlamaları kabul ederek Binance CEO'luğundan istifa etmesiyle birlikte borsadan büyük bir fon çıkışı yaşandı.

CZ Suçunu İtiraf Ederken Binance Büyük Bir Fon Çıkışı Gördü!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, eski CEO Changpeng Zhao'nun kara para aklama ihlâllerinden suçlu bulunmasının ardından son 24 saat içerisinde 900 milyon dolardan fazla çıkış yaşadı.

DefiLlama verilerine göre; Binance, geçtiğimiz gün 913 milyon dolarlık çıkış kaydetti. Geçtiğimiz hafta ise 605 milyon dolarlık net çıkış olmuştu.

Borsa, DefiLlama tarafından takip edilen tüm merkezi kripto para borsaları arasında açık ara en büyüğü olarak geçtiğimiz ay 1,78 milyar dolarlık net girişe sahip oldu.

Bu arada OKX, görünüşte Binance'den kaçan müşterilerden en çok faydalanan borsa oldu. Borsa, geçtiğimiz gün 146 milyon dolarlık net giriş gördü ve DefiLlama tarafından takip edilen tüm merkezi kripto borsaları arasında en büyüğü oldu.

ABD'li olmayan kullanıcıların, varlıklarını Binance'de tutmaya devam ettiğini belirtmek gerekir.

CZ Suçunu İtiraf Ederken Binance Büyük Bir Fon Çıkışı Gördü!

Eski Binance CEO'su Suçunu İtiraf Etti

Salı günü Binance, CEO'su Changpeng Zhao ile birlikte kara para aklama ve ABD yaptırımlarının ihlâliyle ilgili suçlamaları kabul etti.

İtiraf, ABD Adalet Bakanlığı ile varılan kapsamlı bir anlaşmanın parçası olarak yapıldı ve şirketin faaliyetlerine devam etmesine izin verdi.

Fakat Zhao CEO'luk görevinden istifa ederken, Binance'in 4,3 milyar dolar gibi önemli bir ceza ödemesi gerekecek. Anlaşma şartlarına göre; Zhao, kişisel olarak da 200 milyon dolar ceza ödeyecek.

Zhao, Seattle'da mahkemeye çıkarak suçunu kabul etti. Mahkeme belgelerine göre; Binance, kara para aklama ihlâlleri, ABD yaptırım ihlâlleri ve lisanssız para transferi işi yürütmek için komplo kurmak da dâhil olmak üzere çok sayıda suçla suçlandı.

Şirket, Hamas'ın Kassam Tugayları, DAEŞ ve El Kaide ile bağlantılı şüpheli işlemleri önleme ve bildirme görevinde başarısız olduğunu kabul etti.

Kaynak: Cryptonews

CZ Suçunu İtiraf Ederken Binance Büyük Bir Fon Çıkışı Gördü! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik