Anasayfa Sektörel DApp Protokolünden Kritik Hamle: İkisi Birden Desteklenecek!

DApp Protokolünden Kritik Hamle: İkisi Birden Desteklenecek!

Sektörel

Astar Network, iki sanal makineyi birden destekleyen akıllı sözleşmelerinin ikinci sürümü için tarih verdi.

DApp Protokolünden Kritik Hamle: İkisi Birden Desteklenecek!

Çok zincirli merkeziyetsiz uygulama (DApp) protokolü Astar Network, ana ağında hem Ethereum Virtual Machine'i (EVM) hem de WebAssembly Virtual Machine'i (WASM VM) destekleyen akıllı sözleşmelerinin ikinci sürümünü 6 Nisan'da başlatacak.

Astar Network'ün kurucusu Sota Watanabe, konu ile ilgili yaptığı duyuruda, yeni güncellemenin kendi ağlarında WASM veya EVM projelerinin oluşturulmasına ve yeni çok zincirli uygulamaların başlatılmasına imkân tanıyacağını açıkladı.

Watanabe'ye göre; yeni yükseltme, insanların Astar projelerini herhangi bir Polkadot veya EVM tabanlı ekosisteme bağlamalarına olanak sağlayacak. 

Astar Network ekibi; aynı anda iki sanal makineye sahip olmanın ve ikisi arasındaki etkileşime izin vermenin, gelişmekte olan bir Layer 1 blockchain'inde "anahtar başarı faktörü" olduğunu savundu.

Ekip; Ethereum ağının, akıllı sözleşmeler yoluyla Web3 devrimini getirmesine rağmen blockchain'in geleceğini kendi başına inşa edemeyeceğini iddia etti.

Astar Ekibinden Topluluk Üyelerine Çağrı!

DApp Protokolünden Kritik Hamle: İkisi Birden Desteklenecek!

Astar ekibi; lansmanı kutlamak için topluluk üyelerini, WASM'nin nasıl kullanılabileceğini tartışmak üzere yöneticiler ve çeşitli Polkadot geliştiricileri tarafından yürütülen bir panel tartışmasına katılmaya davet etti. Şirket, aynı zamanda WASM ortamının temellerini atacak olan altyapı ortaklarıyla da bir araya gelecek.

Öte yandan, Ethereum Layer 2 ölçekleme çözümü Polygon, yakın zamanda zkEVM beta sürümünü ana ağında yayınlayarak geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri daha düşük maliyetlerle devreye almalarını sağladı.

27 Mart'ta Polygon'un kurucusu Sandeep Nailwal, sıfır bilgi (ZK) kanıtlarını "Ethereum ölçeklendirmesinin kutsal kâsesi" olarak tanımladı.

Bu arada Polkadot'un arkasındaki ekip olan Web3 Vakfı, DOT tokeninin menkul kıymet olmadığını bir kez daha savundu.

26 Ocak'ta DOT'un menkul kıymet olmaktan çoktan uzaklaştığını yeniden ifade eden Web3 Vakfı, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun şirket ile görüşmeleri memnuniyetle karşıladığını paylaştı. 

DApp Protokolünden Kritik Hamle: İkisi Birden Desteklenecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik