Anasayfa NFT DappRadar Açıkladı: Bitcoin Ordinals İşlem Hacimleri Çakıldı!

DappRadar Açıkladı: Bitcoin Ordinals İşlem Hacimleri Çakıldı!

NFT

DappRadar, Bitcoin Ordinals işlem hacimlerinin Mayıs ayından beri önemli ölçüde düştüğüne dikkat çekti.

DappRadar Açıkladı: Bitcoin Ordinals İşlem Hacimleri Çakıldı!

DappRadar, Mayıs ayından bu yana yüzde 98 civarında devasa bir düşüş yaşayan ticaret hacimleriyle Bitcoin Ordinals'ın NFT kullanıcı etkinliğinde "endişe verici bir düşüşe" işaret etti.

DappRadar, 17 Ağustos tarihli bir raporda, toplam Bitcoin Ordinals satış hacminin Mayıs ayındaki 452 milyon dolarlık zirve seviyelerinden 14 Ağustos itibariyle yaklaşık 3 milyon dolara düştüğünü gösteren verilerini vurguladı. Bu düşüşe paralel olarak işlem sayısı da aynı zaman diliminde yaklaşık yüzde 97 oranında azalarak 20.571'e geriledi.

DappRadar, bunu Ordinals pazarı için korkunç bir senaryo olarak nitelendirdi ancak bunun, "geçici bir gerileme" mi yoksa "Bitcoin tabanlı NFT'lerin sistemik bir sorununu" temsil eden bir şey mi olduğunu belirlemek için daha fazla zamana ihtiyaç olduğunu da vurguladı.

Bu kadar kısa bir süre içinde hem satış hacmindeki hem de sayısındaki bu keskin düşüş, Bitcoin Ordinals için endişe verici. Azalan satış sayısı, Bitcoin NFT'lerine olan azalan coşkunun veya belki de güvenin altını çiziyor.

Satış hacmindeki dalgalanmalar pazar dinamiklerine bağlanabilirken, işlem sayısındaki sürekli düşüş daha geniş sorunlara işaret edebilir. Bu, daha az traderın Bitcoin Ordinals ile etkileşime girdiğini gösteriyor. Bu da onun uzun ömürlülüğü ve NFT alanındaki alaka düzeyi ile ilgili endişelere yol açabilir.

Düşüş, Bitcoin Ordinals için işlem hacimlerinin ve kullanıcı faaliyetlerinin ilk çeyreğe kıyasla hızla arttığı heyecan dolu bir ikinci çeyreğin ardından geldi.

Topluluk, Bitcoin Ordinals Konusunda İkiye Bölünmüş Durumda

DappRadar Açıkladı: Bitcoin Ordinals İşlem Hacimleri Çakıldı!

DappRadar, Ordinals'ın sürdürülebilirliğiyle ilgili önemli bir sorunun, Bitcoin topluluğunun "NFT'lerin ağda olup olmayacağı" konusunda iki farklı görüşe sahip olması olduğunu öne sürdü. Bu, Ethereum ve diğer blockchain'ler için bir sorun değil.

Topluluk içinde Bitcoin'i öncelikle 'dijital altın' olarak gören ve birincil işlevinin bir değer deposu olarak kalması gerektiğini öne süren sesler var. Öte yandan, Ethereum'a genellikle 'dijital petrol' denir ve bu da onun dijital ekonomiyi beslemedeki rolünü gösterir.

Önümüzdeki aylar, Bitcoin'in sürekli gelişen NFT ortamında bir yer bulup bulmayacağını veya bir değer deposu olarak birincil rolüne geri dönüp dönmeyeceğini belirlemede çok önemli olacak.

CryptoSlam verilerine göre; Bitcoin ağı, 21.989 alıcıdan elde edilen 14.6 milyon dolar ile son 30 gündeki NFT satış hacmi açısından şu anda yedinci sırada yer alıyor.

DappRadar Açıkladı: Bitcoin Ordinals İşlem Hacimleri Çakıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar