Anasayfa NFT David Bowie “Let's Dance” NFT Olarak Yayınlanacak!

David Bowie “Let's Dance” NFT Olarak Yayınlanacak!

NFT

David Bowie koleksiyonu 3.003 NFT içeriyor ve hit şarkının 40. yılına özel olarak 14 Nisan'da piyasaya sürülmesi planlanıyor...

David Bowie “Let's Dance” NFT Olarak Yayınlanacak!
Hızlı İçerik

Merhum İngiliz şarkıcı-söz yazarı David Bowie'nin yayınlanmamış bir kaydı, bir müzik NFT'si olarak çıkış yapacak. Bir Decrypt raporuna göre Gala Music, lansmanı kolaylaştırmak için müzik yapımcısı Larry Dvoskin ve yayıncı Warner-Chappell Music ile işbirliği yaptı. 

Gala Games'in bir yan kuruluşu olan Gala Music ve ortakları, sınırlı sayıda değiştirilemez tokenler (NFT) aracılığıyla Bowie'nin 1983'teki hit şarkısı “Let's Dance”in duyulmamış bir versiyonunu yayınlayacaklar.

Koleksiyon 3.003 NFT içeriyor ve 14 Nisan'da piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu arada, özellikle “Let's Dance”in çıkışından tam 40 yıl sonra olduğu için lansman tarihinin önemi kayda değer olabilir.

Dvoskin, şarkının duyulmamış versiyonunu 2002'de Bowie ile birlikte yapmıştı ve yeni parçanın gün ışığını görmesini sabırsızlıkla bekliyordu. Parçayla ilgili açıklamasına göre, popüler hit şarkının "daha rüya gibi, elektronik" bir versiyonu.

Ancak “Let's Dance”in yayınlanmasının 40. yıl dönümü yaklaşırken Dvoskin bir fırsat gördü ve Bowie'nin malikanesine yaklaştı. Onları şarkıyı NFT'ler aracılığıyla yayınlamaya ikna etmek için mükemmel bir zaman olduğunu düşündü ve gerisi tarih oldu.

Raporlara göre koleksiyon, sahiplerine “Let's Dance”ın duyulmamış versiyonuna erişim sağlayacak, her biri Bowie'den ilham alan sanat eserlerine sahip benzersiz NFT'ler içerecek. NFT'ler, dilediğin kadar öde modelinde satılacak. Ancak satıştan elde edilecek tüm ilk gelir, müzik temelli hayır kurumu MusiCares'e gidecek.

Bowie on the Blockchain

David Bowie “Let's Dance” NFT Olarak Yayınlanacak!

Yaklaşan NFT lansmanının, Bowie Estate'in blok zincirine ilk girişi olmadığını da belirtmekte fayda var. Geçtiğimiz Eylül ayında Bowie'nin mülkü, "Bowie on the Blockchain" adlı bir NFT koleksiyonu başlatmak için en iyi NFT pazarı OpenSea ile ortaklık kurdu ve bu koleksiyondan toplanan para da hayır kurumlarına gitti.

Ancak o zamanlar, blockchain deneyi, geç sanatçının bazı hayranları arasında bazı endişelere yol açmıştı. Etkilenmemiş Bowie hayranları, deneyin Bowie'nin mirasıyla tutarlı olmadığını düşündüler.

Bununla birlikte, Bowie'nin tüm müzik kataloğu, koleksiyon için 250 milyon doların üzerinde ödeme yapan Warner Chappell Music tarafından satın alındı. Ve Warner Music Group şubesinin, şarkı yazarlarının Web 3.0'ın tam potansiyelinden yararlanmalarına yardımcı olmaya istekli olduğu biliniyor. Bu vizyon doğrultusunda, geçtiğimiz Kasım ayında Web3.0 eğlence inkübatörü Defient ile bir ortaklık duyurdu.

David Bowie “Let's Dance” NFT Olarak Yayınlanacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan