Anasayfa Sektörel DCG İştirakinden Flaş Karar: Kripto Operasyonlarını Bitiriyor!

DCG İştirakinden Flaş Karar: Kripto Operasyonlarını Bitiriyor!

Sektörel

Digital Currency Group'un bir iştiraki, kripto para spot ticaretini sonlandıracağını duyurdu.

DCG İştirakinden Flaş Karar: Kripto Operasyonlarını Bitiriyor!

Digital Currency Group'un bir iştiraki olan Genesis Global Trading (GGT), müşterilerine 18 Eylül 2023 Pazartesi gününe kadar kripto para spot ticaret hizmetlerini kapatacağına dair bir mektup yazdı.

Fakat şirket, GGC International Limited aracılığıyla spot ve türev ticaret hizmetlerinin faaliyete devam edeceğini belirtti. Sonuç olarak Genesis Global Trading, müşterilerine tüm işlemlerin 21 Eylül'e kadar tamamlanması gerektiğini ve kalan tüm açık hesapların 30 Eylül'e kadar kapatılacağını aktardı. 

Genesis Global Trading, ana şirketinin karşı karşıya olduğu iflas sorunlarına rağmen, faaliyetlerini sonlandırma kararının gönüllülük esasına dayandığını vurguladı. Genesis Global Trading, işlerin düzenli bir şekilde sonlandırılmasını sağlamak için düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalıştığını vurguladı.

DCG İştirakinden Flaş Karar: Kripto Operasyonlarını Bitiriyor!

Genesis Kripto Ticaret Masasının Kapatılmasına Yol Açan Olaylar

Genesis Global Trading 2013'ten beri faaliyette, yani şirket birkaç boğa ve ayı piyasasından başarıyla geçti. Fakat DCG'nin kurucusu ve CEO'su Barry Silbert'ın karşı karşıya olduğu sorunlar, yan şirketleri de yadsınamaz bir şekilde önemli ölçüde etkiledi.

Geçen yılın sonlarında FTX çöküşünden kaynaklanan ağır kayıplar sonrası Genesis Global için devam eden iflas işlemleri ile Silbert, bazı iştiraklerin satışının sinyalini vermişti. Gerçekten de Coindesk liderliğindeki DCG'ye bağlı şirketler, ödenmemiş kredileri geri ödemek için gelir tahsilatını en üst düzeye çıkarmak amacıyla birkaç işten çıkarma gerçekleştirdi.

Özellikle Genesis Global, zorlukların üstesinden kolaylıkla gelebilmek için küresel personel sayısını yaklaşık yüzde 30 oranında azalttı. Ayrıca, DCG'nin Gemini Earn kullanıcılarına yaklaşık 1 milyar dolar borcu olduğu ve şirketin bu borcu on yıl içinde geri ödemeyi teklif ettiği ancak alacaklılar tarafından reddedildiği söyleniyor.

Bu arada DCG, Grayscale Investments'ın "GBTC'yi bir spot Bitcoin ETF'ye dönüştürme" teklifine ilişkin verilen son kararının öncülüğünde bazı kazanımlar elde etti.

Özellikle Grayscale Investments lehine verilen karar, önümüzdeki altı ay içinde Amerika Birleşik Devletleri'nde spot Bitcoin ETF'si için umutları aniden canlandırdı. SEC'e bir mektup yazan Grayscale Investments,  reddetme gerekçelerinin eksikliği nedeniyle düzenleyici kurumun, spot Bitcoin ETF'yi derhal onaylamasını istedi.

Grayscale'in hukuk ekibi, SEC'e yazdığı mektupta, "Komisyonun, ortaya konan ret gerekçeleri de dâhil olmak üzere, mahkemenin görüşünü kayıtlar ışığında tam olarak analiz etme fırsatına sahip olmasının ardından... Komisyonun; Tröste, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan ETP'lerden farklı muamele etmek için hiçbir gerekçe olmadığı sonucuna varması gerektiğine inanıyoruz." ifadelerine yer verdi. 

DCG İştirakinden Flaş Karar: Kripto Operasyonlarını Bitiriyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Bitcoin ETF Nedir?
Rehber Burak Atik
Meme Coin Nedir? Popüler Meme Coinler Nelerdir?
Rehber Banu Fırıncılar
Kripto Para Birimleri Neye Göre Yükselir?
Rehber Burak Atik
Gemini Nedir? Gemini Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan