Coin Fiyatı

Decentraland (MANA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Decentraland (MANA) Kaç TL Kaç Dolar?

Decentraland (MANA) Nedir?

Decentraland (MANA), merkeziyetsiz bir sanal gerçeklik dünyasıdır. Blok zinciri tabanlı olan Decentraland, Ethereum tarafından destekleniyor. Decentraland, sanal mülkün oluşturulmasına, geliştirilmesine, barındırılmasına ve satışına destek vermek üzere oluşturulmuştur. Decentraland, kullanıcılarının sanal mülk satın almalarına ve daha sonra söz konusu mülkleri sanal bir işletme olarak geliştirmelerine imkân tanıyor. Sanal arazi üzerine inşa edilebilecek birçok farklı yapı ve cazibe merkezi bulunuyor. Bunlar, hem paraya dönüştürülebiliyor hem de kâr sağlamak için başkalarına satılabiliyor.

İki blok zinciri uzmanı, söz konusu projeyi kavramsallaştırıp geliştirdi. Esteban Ordano ve Ari Meilich, Decentraland’in çalışmasını sağlayan akıllı sözleşmeleri ve blok zincirini geliştirmek amacıyla birkaç sene boyunca yoğun bir çaba harcadı. Ana ağı 2020 senesinde başlatan Ordano ve Meilich, daha sonra danışman rolünü üstlenerek, Decentraland’in yönetimini Decentraland Foundation ile merkeziyetsiz özerk organizasyona (DAO) bıraktı.

Decentraland’de oyuncuların, LAND olarak bilinen değiştirilemez varlıklarla etkileşime girmelerine izin veriliyor. LAND’in toplam 90 bin adet olan parselleri kolaylıkla alınıp satılabiliyor. Bunlar; oyunlar, uygulamalar, yaratıcı 3D görünümler, kumar hizmetleri, bilgilendirici siteler ve aklınıza gelebilecek her şey için bir kapsayıcı olarak görülüyor. Her arazi parçası 33×33 boyutunda. Söz konusu LAND’lerin genişliği ve uzunluğu sınırlı olsa da yüksekliğinde herhangi bir sınır bulunmuyor. Bu nedenle bir mülk sahibi, teorik olarak istediği şekilde bir yükseklik belirleyebiliyor.

Bir LAND topluluğu, temel olarak benzer temayı paylaşan (korsanlar, eğlence parkı, ejderhalar, kumar) bir bölge meydana getiriyor. MANA sahipleri, bu bölgeleri etkileyen konularda oy kullanabiliyorlar. Sahip olunan MANA miktarı, oyların ağırlığını belirliyor. MANA tokenleri, platformun arkasında yer alan güç olarak görülüyor. Her şey, Decentraland’in yerel tokeni olan MANA tarafından destekleniyor. ERC-20 tokeni olan MANA, oylama için kullanılmasının yanı sıra LAND satın almak ya da istenen bir sayıda sanal varlık ve hizmet satın almak için de kullanılabiliyor.

Decentraland, birçok blok zinciri projesine benzer bir biçimde oluşturuldu. Decentraland, bir protokole sahip ve söz konusu protokolün de üç katmanı bulunuyor. Bu katmanlar; konsensüs katmanı, arazi içeriği katmanı ve gerçek zamanlı katmandır. Konsensüs katmanı, LAND mülkiyetini takip eden ve yöneten akıllı sözleşmelerin bulunduğu katmandır. Arazi içeriği katmanı, Decentraland’de bulunan her içeriğin işlenmesinden sorumlu olan katmandır. Gerçek zamanlı katman ise kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmeleri için gerekli olan eşler arası bağlantıları sağlayan katmandır.

Decentraland, sabit bir blok zinciri teknolojisini kullanarak, sanal dünyada merkeziyetsiz bir serbest piyasa ekonomisi oluşturmaya çalışıyor. Decentraland’e girdiğiniz zaman kişiselleştirilebilir bir avatar oluşturabiliyorsunuz. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda ücretsiz kıyafet bulunuyor. Benzersiz giyim eşyalarını satın almak ve kendi kişiliğinizi yansıtan bir avatar oluşturmak için bir miktar MANA harcamanız gerekiyor. Her avatar, tüm MANA tokenlerinizin ve ürünlerinizin kayıt altında tutulduğu bir Decentraland pasaportuna sahip oluyor. Söz konusu pasaport, Ethereum uyumlu bir cüzdana bağlanıyor.

Mevcut ücretsiz eşyaları kullanmak istemeyenler, Decentraland pazarına gidebiliyor. Bu durumda avatarınız için bir çift güneş gözlüğünden Estate’e (daha büyük parsel) kadar her şeyi satın almanız mümkün. Öte yandan, bir isim satın almak ya da farklı giyilebilir ürünler satın almak için de pazara gidebilirsiniz.

İlgili İçerik: Decentraland (MANA) Nedir, Nasıl Alınır?

Decentraland’de bütün sanal alan, MANA ile satın alınabilen ve daha büyük parseller oluşturmak için birleştirilebilen LAND’lerden meydana geliyor. Çok sayıda Decentraland kullanıcısı, kiralama, tanıtım ve ücretli deneyimler aracılığıyla LAND’lerinden para kazanıyor. Bazı kullanıcılar da çeşitli ürünler oluşturup, bu ürünleri Decentraland pazarında satarak gelir sağlıyor.

Decentraland (MANA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Decentraland (MANA) Kaç TL Kaç Dolar?

Decentraland (MANA) Hangi Borsalarda Bulunur?

Decentraland (MANA); Binance, Coinbase, Huobi Global, Bithumb, Kraken, KuCoin, Uniswap, Gate.io ve Gemini gibi popüler kripto para borsalarında bulunur. Binance borsasında MANA/USDT, MANA/USDT, MANA/BUSD, MANA/BTC ve MANA/USD çiftlerinde likiditenin oldukça yüksek olduğu fark ediliyor. Öte yandan, Upbit borsasında MANA/KRW (Güney Kore Wonu) çifti ile Binance borsasında MANA/USDT çiftinde işlem hacminin çok yüksek olduğu görülüyor.

Son Dakika Decentraland (MANA) Fiyatı 2021

Decentraland (MANA) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına bakacak olursak, Decentraland (MANA) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Decentraland (MANA), 13 Ekim 2017 tarihinde 0,007883 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Decentraland (MANA), 17 Nisan 2021 tarihinde 1,63 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Decentraland (MANA) Piyasa Değeri

Decentraland (MANA) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Decentraland (MANA) piyasa değeri, 2021 yılının başında 124,248,831 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Decentraland (MANA) toplam arzı 2,194,198,327 MANA olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 1,685,532,731 MANA yer alıyor.

Decentraland (MANA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Decentraland (MANA) Kaç TL Kaç Dolar?

Decentraland (MANA) Hacmi

24 saatlik Decentraland (MANA) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Decentraland (MANA) işlem hacmi, 2021 yılının başında 24,364,980 dolar olarak kayıtlara geçmişti. Decentraland (MANA) işlem hacmi, Temmuz ayının başında ise 50,710,401 dolar olarak gerçekleşmişti.

Decentraland (MANA) Grafiği

Decentraland (MANA) grafiğine baktığımızda, 13 Ekim 2017 tarihinde 0,007883 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğünü, söz konusu tarihte 38,898,957 dolarlık piyasa değerine ve 469,195 dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu fark ediyoruz. 2018 yılının başında 0,1027 dolardan işlem gören Decentraland (MANA), 2019 yılının başında 0,04568 dolar ve 2020 yılının başında 0,03013 dolar seviyesindeydi.

Decentraland (MANA), 2021 yılının başında 0,07832 dolar seviyesinde işlem görmesinin ardından 17 Nisan 2021 tarihinde 1,63 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti. Decentraland (MANA), söz konusu tarihte 2,409,246,886 dolarlık piyasa değerine ve 1,182,123,252 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolardan işlem gören Decentraland (MANA), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

Decentraland (MANA) grafiği şu şekilde:

Decentraland (MANA) Alınır mı?

Wallet Investor, Decentraland (MANA) için “müthiş bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım” değerlendirmesinde bulunuyor. Decentraland (MANA) fiyatının bir yıl içerisinde 1,422 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 120’den fazla kâr sağlanabileceği belirtiliyor. Bu durumda Decentraland (MANA) yatırımının kârlı olabileceğine dikkat çekiliyor.
Öte yandan, Decentraland (MANA) fiyatının, 4 Temmuz 2026 tarihinde 4,836 dolara kadar yükselebileceği belirtiliyor. Yani şimdi 100 dolarlık bir yatırımınız yaparsanız, bu tahminler doğrultusunda söz konusu yatırımınız 2026 yılında 760 doları geçebilir.

Decentraland (MANA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Decentraland (MANA) Kaç TL Kaç Dolar?

Decentraland (MANA) Madenciliği

Decentraland (MANA) madenciliği ne yazık ki yapılamıyor. ERC-20 tokeni olan MANA, madencilik için uygun değil. BTC gibi iş kanıtı kriptolarından farklı olarak MANA, hisse kanıtı denilen konsensüs mekanizması üzerine kurulu. Yani bu durumda geleneksel madencilik yapmanız mümkün değil. Fakat Decentraland, MANA ve platformun diğer tokenlerinden de gelir elde etmeninin farklı yolları bulunuyor.

MANA madenciliği mümkün değildir. Bunun nedeni de işlemleri doğrulamak için madencilere ihtiyaç duyulmamasıdır. Hisse kanıtı algoritmasında sadece birkaç güvenilir kullanıcı, işlemlerin doğrulanmasından sorumlu olur. MANA bir hisse kanıtı tokeni olduğu için Decentraland ekosisteminde madenciler bulunmaz.

Decentraland’de arazi sahipleri, sahip oldukları araziler üzerinde uygulamalar oluşturup bundan para kazanabilirler. Estate (daha büyük parsel) sahibi olmak, sanal arazinizde daha büyük projeler geliştirebileceğinizi ve daha yüksek bir gelir sağlayabileceğinizi gösterir.

Decentraland (MANA) Yorumları

Decentraland (MANA) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

40 dolarlık MANA yatırımı yaptım. 100 dolar yapıp çıkacağım. O bana yeter.

Bana iyi kazandırdı. Bütün zararım karşılanmış oldu. Güçlü bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyorum. İlerleyen dönemde adından daha fazla söz ettirebilir.

Uzun vadede iyi bir kâr getireceğini düşünüyorum. Genellikle ucuzken alınmasını öneriyorlar.

Projeye destek veriyorum. Üç dakikada bir dünya kuruyoruz. Senin de arazin olsun diyorlar. Ben de ufak bir arazi aldım, biraz bekleyeceğim.

İlgili İçerik: Decentraland Coin (MANA) Yorum ve Tahminleri 2021

Decentraland (MANA) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Decentraland (MANA) fiyatı, Ağustos ayında ortalama 0,891 dolardan işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 0,947 dolar ve Ekim ayında ortalama 1,04 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen Decentraland (MANA), Kasım ayında ortalama 0,879 dolardan ve Aralık ayında ortalama 1,02 dolardan işlem görebilir.

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere de hızlıca bir göz atalım.

Decentraland (MANA) Ağustos ayı fiyat tahmini

Decentraland (MANA) fiyatının, Ağustos ayının başında 0,928 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,171 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 0,796 dolar olarak belirtiliyor.

Decentraland (MANA) Eylül ayı fiyat tahmini

Decentraland (MANA) fiyatının, Eylül ayının başında 0,937 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 1,182 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 0,804 dolar olarak belirtiliyor.

Decentraland (MANA) Ekim ayı fiyat tahmini

Decentraland (MANA) fiyatının, Ekim ayının başında 0,946 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,193 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 0,811 dolar olarak ifade ediliyor.

Decentraland (MANA) Kasım ayı fiyat tahmini

Decentraland (MANA) fiyatının, Kasım ayının başında 0,955 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor. Beklenen maksimum fiyat 1,205 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 0,819 dolar olarak belirtiliyor.

Decentraland (MANA) Aralık ayı fiyat tahmini

Decentraland (MANA) fiyatının, Aralık ayının başında 0,964 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Beklenen maksimum fiyat 1,217 dolar iken, beklenen minimum fiyat ise 0,827 dolar olarak ifade ediliyor.

Decentraland (MANA) Güvenilir midir?

Decentraland (MANA) için “Güvenilirdir.” dememiz mümkün. ERC-20 tokeni olan MANA, Ethereum blok zinciri tabanlıdır. Ethereum, büyük bir merkeziyetsiz madenci ağı tarafından güvence altına alınıyor. Söz konusu ağ, blok zincirini ve MANA tokenlerini saldırılara karşı korumak amacıyla binlerce düğümle beraber çalışıyor. Ethereum, en fazla test edilen blok zincirlerinden biri olarak kabul ediliyor. Ethereum, ayrıca kendi blok zincirine sahip olmayan tokenler için en popüler ağ olarak görülüyor.

Decentraland (MANA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Decentraland (MANA) Kaç TL Kaç Dolar?

Decentraland (MANA) Nereden Satın Alabiliriz?

Decentraland (MANA); Binance, Coinbase, Huobi Global, Bithumb, Kraken, KuCoin, Uniswap, Gate.io ve Gemini gibi borsalardan satın alınabilir. Analistler, MANA’nın önünde harika bir geleceğin bulunduğunu ifade ediyorlar. Genel kripto para piyasasında ve MANA ekosisteminde yaşanan gelişmelerle beraber MANA’nın yeni zirvelere ulaşabileceği ifade ediliyor. Bu nedenle MANA için “Satın almaya değer.” şeklinde değerlendirmeler yapılıyor.

1 Decentraland (MANA) Kaç TL?

1 Decentraland (MANA), şu anda TL’den işlem görüyor. Decentraland (MANA), şu ana kadar en yüksek 14,22 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 0,06855 TL olarak gerçekleşti.

1 Decentraland (MANA) Kaç Dolar?

1 Decentraland (MANA), şu anda dolardan işlem görüyor. Decentraland (MANA), şu ana kadar en yüksek 1,63 doları gördü. En düşük seviye ise 0,007883 dolar olarak kayıtlara geçti.

Decentraland (MANA) Fiyatı ve Grafiği – 1 Decentraland (MANA) Kaç TL Kaç Dolar?

Decentraland (MANA) Yükselir mi?

Decentraland (MANA) fiyatının yıllar içerisinde nasıl bir seyir izleyeceğini merak ediyorsanız, en azından kafanızda genel bir fikir oluşması adına farklı tahminlerine bakabilirsiniz.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Decentraland (MANA) fiyatının, 2022 yılında 1,12 dolara, 2023 yılında 1,37 dolara, 2024 yılında 1,51 dolara, 2025 yılında 1,88 dolara, 2026 yılında 2,19 dolara, 2027 yılında 2,56 dolara ve 2028 yılında ise 2,82 dolara kadar yükseleceği tahmin ediliyor.

Wallet Investor, Decentraland (MANA) fiyatının, bir yıl içerisinde 1,422 dolara ve 5 yıl içerisinde 4,836 dolara ulaşabileceğini belirtiyor.

Gov Capital, Decentraland (MANA) fiyatının, bir yıl içerisinde 1,115816 dolara ve 5 yıl içerisinde 4,047 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

TradingBeasts tarafından yapılan tahminlere göre, Decentraland (MANA), 2022 yılının Ocak ayında ortalama 0,984 dolar ve Temmuz ayında ortalama 0,790 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2023 yılının Ocak ayında ortalama 0,868 dolardan ve Temmuz ayında ortalama 0,947 dolardan işlem göreceği tahmin edilen Decentraland (MANA), 2024 yılının Ocak ayında ortalama 1,026 dolara ve Temmuz ayında ortalama 1,102 dolara kadar yükselebilir.

Decentraland (MANA) Ne Zaman Çıktı?

Decentraland (MANA), 2017 yılında gerçekleştirilen ilk dijital para arzından sonra piyasaya sürüldü. Söz konusu arz sırasında 24 milyon dolar değerinde finansman sağlandı. Sanal dünya, 2019 yılında kapalı betasını (test edilmek üzere sadece belirli kişilere sunulan yazılım sürümleri) piyasaya sürdü. Söz konusu platform, 2020 yılının Şubat ayında ise halka açıldı.

Decentraland (MANA) Kurucusu Kim?

Decentraland (MANA) kurucuları Ari Meilich ve Esteban Ordano’dur. Söz konusu isimler, önceden Bitcore ve Streamium gibi başarılı blok zinciri projelerinde yer aldı.

Meilich, müşteri ilişkileri yönetimi aracı olarak bilinen Benchrise’ın kurucu ortağı olarak biliniyor. Benchrise, projeler için üst düzey yetenekleri bulmayı ve onlarla iletişime geçmeyi sağlıyor. Özel sermaye şirketi olan CRV için piyasa araştırması analisti olarak görev yürüten Meilich, New York Üniversitesi’nde Nörobilim ve Nöroekonomi eğitimi gördü.

Ordano, blok zinciri teknolojileriyle desteklenen açık, küresel bir ekonominin altyapısını geliştirmek ve korumak için yazılım geliştiren Zeppelin Solutions’ın kurucusuydu. Söz konusu isim, daha önce de Google ve Bitpay’de yazılım mühendisi olarak görev yürüttü.

Hem Meilich hem Ordano, 2020 yılının Nisan ayı itibarıyla Decentraland’de danışmanlık rolünü üstlendi. Söz konusu platformun yönetimi de Decentraland Foundation ile merkeziyetsiz özerk organizasyona (DAO) bırakıldı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu