Coin Rehberi

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Bu yazımız içerisinde sizlere sanal gerçeklik platformu olarak tanımlanan Decentraland hakkında merak edilenlere yer verdik. Manacoin ve Land hakkında da detaylı bilgiler bulabileceğiniz yazımıza geçelim.

Decentraland Nedir?

Decentraland, Ethereum Blockchain’i tarafından desteklenmiş, bir merkeze bağlı olmayan sanal gerçeklik platformu olarak tanımlanabilir. Bu platformun kullanıcıları, içerik ve uygulama oluşturabiliyor ve aynı zamanda para kazancı sağlayabiliyorlar.

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Manacoin Nedir?

Manacoin, Decentraland platformunda kullanılabilen ERC20 tokeni olarak kısaca tanımlanabilir. Manacoin’i Binance başta olmak üzere bazı kripto para borsalarından alabilir ve Decentraland platformundan arazi elde etmek için kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, platformda yer alan diğer hizmetlerden de bu token sayesinde yararlanabiliyorsunuz. Land de denilen bu arazileri satın aldıktan sonra ise tokenler yakılarak, tekrar kullanılamaz hale geliyor.

Land Nedir?

Land, Ethereum akıllı sözleşmesinde saklanan dijital varlıklar olup, 33×33 alanlı blok zinciri teknolojisine dayalıdır. Bir başka deyişle Land, arazilerde kullanılan bir arazi tokeni olarak da tanımlanabilir.

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Land Nasıl Çalışır?

Land, benzeri olmayan x,y Kartezyen koordinatlarına göre karolara ayrılmış haldedir. Land tokenleri içerisinde yer alan referanslarda koordinat kayıtları, arazi sahibi ve sunulmak istenen içeriğe dair bir açıklama dosyası bulunuyor.

33×33’lük alanlardan oluşan Blockchain teknolojine dayalı olan bu sistemde, belirlenen ölçülerde istenilen yapı inşa edilebiliyor ve yükseklik konusunda bir sınırlama bulunmuyor. ERC271 standardına sahip olan Land’in başka kullanıcılar ile takas edilmesi de mümkün.

Decentraland (Manacoin) Nereden Alınır?

Manacoin, alım işlemlerinizi Binance, OKEX, Huobi başta olmak üzere birçok kripto para borsasından gerçekleştirebilirsiniz.

Decentraland (Manacoin) Ne İşe Yarar?

Decentraland ile kullanıcılar, platform üzerinde içerik ve uygulama üretimi yapabilir ve bunlarla para kazanma şansını yakalar.

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Decentraland (Manacoin) Fiyatı

Decentraland (Manacoin) fiyatının, 8 Eylül 2020 tarihli CoinMarketCap verilerine baktığımızda 0,551491 TL olduğunu görüyoruz. Bu değer aynı zamanda 0,00000723 Bitcoin’e, 0,00021399 Ethereum’a ve 0,073698 Amerikan dolarına denktir.

Decentraland (Manacoin) Piyasa Değeri

Decentraland piyasa değeri, 8 Eylül 2020 tarihinde 806,783,890 TL’dir. 10,570 BTC ve 313,055 ETH değerine denk olmasının yanı sıra 107,814,415 Amerikan doları olarak da söylenebilir.

Decentraland (Manacoin) Haberleri

Decentraland hakkında hazırlanmış bazı haberleri sizler için şu şekilde sıraladık:

Ethereum Tabanlı Sanal Gerçeklik Platformu Decentraland Piyasaya Sürüldü

Merakla beklenen, Ethereum tabanlı sanal oyun dünyası Decentraland’in piyasaya sürülüşü sonunda gerçekleşti.

Bu oyun dünyasında kullanıcılar, Ethereum cüzdanlarına bağlanabiliyor ve Land isimli geri ödenemeyen token kategorisindeki varlıkları alabiliyorlar. Decentraland, içerisinde yapılan işlemleri Ethereum blok zinciri içerisine kaydediyor ve token sahiplerinin sanal varlıklarını tamamen kontrol etmelerine imkan tanıyor.

Samsung Cüzdan Uygulamasına Blockchain Tabanlı Decentraland Desteği Ekledi

Teknoloji dünyasının önde gelen markalarından olan Samsung, cüzdan uygulamasına, blok zinciri tabanlı olan sanal gerçeklik platformu Decentraland için bir destek eklediğini açıkladı.

Bu açıklamada cüzdan uygulamasının artık Decentraland tokenleri olan Mana ve Land’i desteklediği belirtildi.

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Decentraland (Manacoin) Nasıl Çalışır?

Decentraland platformu içerisinde bir Land sahibi olmanız gerekiyor. Türkçesi alan olan bu Land üzerinde, üç boyutlu alanların yanı sıra çeşitli uygulamalar oluşturabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra, SketchUp, Blender veya MAYA programları üzerinden hazırlamış olduğunuz üç boyutlu modellerinizi buraya yükleyip, diğer kullanıcılar ile paylaşabiliyorsunuz. Ayrıca, Land tokenlerinizi ERC271 standardına sahip olması sebebiyle, başka kullanıcılar ile takas edebiliyorsunuz.

Decentraland (Manacoin) Nasıl Alınır?

Decentraland (Manacoin), bazı kripto para borsaları üzerinden alınabilir. Bunlardan en meşhur olan Binance’a ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Decentraland (Manacoin) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Decentraland için bir madencilik işleminin mevcut olmadığını belirtmek isteriz. Platform tarafından yapılan açıklamaya göre, ana ağı Ethereum’a dayandığı için Manacoin’in ERC20 tokeni olarak alınabileceği belirtiliyor.

Decentraland (Manacoin) Hacmi

Decentraland’in 8 Eylül 2020 tarihindeki son 24 saatlik hacmi 151,064,165 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu değeri ayrıca 1,979 BTC, 58,617 ETH ve 20,187,431 USD olarak da belirtebiliriz.

Decentraland (Manacoin) Nedir? Nasıl Alınır?

Decentraland (Manacoin) Twitter Adresi

Decentraland için oluşturulan ”decentraland” kullanıcı adlı Twitter hesabına buradan ulaşabilirsiniz.

Decentraland (Manacoin) Hakkında

Decentraland, 2017 tarihinde kurulmuş olan ve Ethereum Blockchain tabanına sahip bir sanal gerçeklik platformudur. Bu platform üzerinden kullanıcılar, Land adı verilen arazi parçaları alarak, içerik ve uygulama üretimi gerçekleştirerek para kazanabilirler. Decentraland içerisinde iki ayrı jetona yer verilir ve bu jetonların madenciliği yoktur. Bunlardan ilki, ERC20 tokeni olan Manacoin, diğeri ise Mana’nın yakılmasıyla satın alınan ERC721 tokeni olan Land’dir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu