Anasayfa Altcoin DeFi Platformu Kriz Yaşıyor: Stablecoin Yüzde 100 Çakıldı!

DeFi Platformu Kriz Yaşıyor: Stablecoin Yüzde 100 Çakıldı!

Altcoin

DeFi platformu Linear Finance büyük bir krizle karşı karşıya. LUSD stablecoin, istismar sonrası yüzde 100 düşüş yaşadı.

DeFi Platformu Kriz Yaşıyor: Stablecoin Yüzde 100 Çakıldı!
Hızlı İçerik

DeFi protokolü Linear Finance, dün bir istismara uğradı. Bu da LUSD stablecoin'indeki likiditenin boşaltılmasıyla sonuçlandı. 

Linear Finance ekibi, merkeziyetsiz borsalar Ascendix ve PancakeSwap üzerindeki tüm LUSD likiditesinin boşaltıldığını söyleyerek istismarı doğruladı. Olay, LUSD'nin sıfıra düşmesine yol açtı.

Protokol, olayı araştırdığını bildirdi ve kullanıcılardan LUSD stablecoin'i satın almamalarını veya ticaretini yapmamalarını istedi.

Ne Oldu?

İstismar, saldırganın sınırsız miktarda LAAVE bastığına ve ardından bu varlığı Linear Exchange'de LUSD karşılığında takas ettiğine tanıklık etti. İstismarcı, LUSD'yi PancakeSwap ve Ascendix'te satarak tüm likiditeyi ortadan kaldırdı.

Linear Finance, şu anda olayı araştırdığını ve çalınan varlıkları takip edebilmeleri için istismara katılan cüzdanları büyük borsalar ve yetkililerle paylaştığını iddia ediyor.

Ekip, "Sorun tamamen çözülene kadar protokolü geri yüklemek ve kullanıcılarımız için zararı gidermek en yüksek önceliğimiz olacaktır." diye ekledi.

Olayın ardından Linear Finance, tüm protokol sözleşmelerini duraklattı ve Linear bütçe sözleşmesini devre dışı bıraktı. Ekip, düzenli olarak güncelleme sözü vererek kullanıcılardan sabır ve destek istedi.

DeFi Platformu Kriz Yaşıyor: Stablecoin Yüzde 100 Çakıldı!

LUSD'nin Performansı

LUSD stablecoin'in fiyatı, son 24 saat içinde önemli ölçüde düştü. Tokenin fiyatı yüzde 100 düşerek 0,0003760 dolara geriledi. LUSD, istismardan önce 0,91 dolardan işlem görüyordu. LUSD bir stablecoin olmasına rağmen, daha önce 1,45 dolara kadar işlem görmüştü.

Bu arada Linear Finance'in LUSD'si, şu anda CoinMarketCap verilerine göre 0,99 dolardan işlem gören Liquity Stablecoin (LUSD) ile karıştırılmamalıdır.

DeFi Platformu Kriz Yaşıyor: Stablecoin Yüzde 100 Çakıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik