Anasayfa Sektörel DeFi Protokolünde Önemli Gelişme: İki Kurucu Ortak da İstifa Etti

DeFi Protokolünde Önemli Gelişme: İki Kurucu Ortak da İstifa Etti

Sektörel

DeFi opsiyon protokolü olan Opyn'in iki kurucu ortağı birden istifa ettiğini duyurdu.

DeFi Protokolünde Önemli Gelişme: İki Kurucu Ortak da İstifa Etti

Merkeziyetsiz finans (DeFi) opsiyon protokolü olan Opyn, yönetim yapısında büyük bir değişimle karşı karşıya. Kurucu ortaklar Zubin Koticha ve Alexis Gauba, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'nun (CFTC) eylemlerini takiben son düzenleyici gelişmelerden etkilenen bir kararla istifa ettiklerini açıkladılar.

Opyn'e karşı suçlamalar, protokolün düzenleyici ihlâllerine ilişkin soruşturmaların ardından Eylül ayında komisyon tarafından yapıldı. Opyn'e yöneltilen suçlamalar arasında uygun kayıt işlemlerindeki başarısızlıklar, yetersiz müşteri tanımlama prosedürleri ve dijital varlıkları içeren yetkisiz kaldıraçlı ve marjlı perakende emtia işlemleri yer alıyor. Buna karşılık Opyn, "250.000 dolar ceza" ve "Emtia Borsası Yasası'nı ve CFTC düzenlemelerini ihlâl eden her türlü faaliyeti durdurma" taahhüdünü içeren bir anlaşmayı kabul etti.

DeFi Protokolünde Önemli Gelişme: İki Kurucu Ortak da İstifa Etti

Opyn'de Liderlik Değişimi Yaşandı

Koticha, yakın zamanda kamuoyuna yaptığı bir açıklamada, CFTC'nin eylemlerinin etkisini vurgulayarak ayrılmalarının ardındaki nedenleri detaylandırdı. Opyn'de özellikle yapılandırılmış ürünler ve türevler alanında gerçekleştirilen yenilikçi çalışmalardan gurur duyduğunu ifade eden Koticha, mevcut düzenleyici ortamın kripto sektöründen ayrılma kararlarını hızlandırdığını kabul etti. Koticha, konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Son altı yılımızı TradFi'de asla mümkün olmayacak inanılmaz şeyler üzerinde çalışarak geçirdik. Bunlar, yapılandırılmış ürünlerin ve türevlerin ön saflarında yer alan son teknoloji çalışmalar oldu. Hayatımızın geri kalanında kriptoda olacağımızı düşündük. Fakat ne yazık ki ve beklenmedik bir şekilde yolun sonuna geldik.

Kurucu üyelerinin ayrılmasıyla birlikte Opyn, eski araştırma başkanı Andrew Leone'yi yeni CEO'su olarak atadı. Leone'nin geleneksel finans alanındaki geçmişinin, özellikle de Japon bankası Nomura ile VIX ve yapılandırılmış volatilite ticaretindeki deneyiminin, Opyn'in gelecek stratejilerine benzersiz bir bakış açısı getirmesi bekleniyor.

CoinMarketCap verilerine göre Opyn'in Squeeth tokeni OSQTH, şu anda açık piyasada 117,4 dolardan işlem görüyor.

DeFi Protokolünde Önemli Gelişme: İki Kurucu Ortak da İstifa Etti içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Solana Blockchain: Kripto Para Dünyasında Öne Çıkan Bir Varlık
Rehber Banu Fırıncılar