Kripto Para Haberleri

DeFi Sayesinde Ethereum Ağı Hızla Büyüyor

ABONE OL:

Bitcoin, Ethereum ve diğer birçok kripto para son birkaç hafta içinde fiyat açısından büyük ölçüde durağanlaştı. Ancak veriler, önde gelen iki blok zincirinin kullanımında hızlı bir büyüme gördüğünü gösteriyor. Böyle bir büyüme 2020 ayı piyasasına / trendinde ikinci bir dalganın ufukta olduğuna dair korkulara rağmen yaşanıyor.

Blockchain Verilerine Göre Ethereum Ağı Büyüyor

Blockchain analitik firması Santiment’e göre, ETH’nin büyümesi son haftalarda artış gösterdi ve Mart ayının düşük seviyelerinden bu yana sürekli arttı. Her gün oluşturulan yeni ETH adreslerinin sayısı “dün tekrardan 100.000’in üzerine çıktı”. Metrik, “2020’nin en yüksek 116.000 yeni günlük adresine” doğru gidiyor.

Santiment, blockchainde ki bu büyümenin önemini açıkladı:

“ETH’nin ağ büyüme metriği 2020’nin başından bu yana hızla yükseliyor ve dün 1 Ocak 2020’ye göre %237 daha fazla adres oluşturuldu.”

Ethereum’un Kullanım Artışının Arkasında Neler Var?

ETH’nin bir ağ olarak son zamanlardaki büyümesinin büyük bir kısmı, DeFi ile ilişkili gibi duruyor. Merkezi olmayan finans, son haftalarda parabolik büyüme göstermiştir. Finansal hizmetleri bir blok zincirine, özellikle Ethereum’a taşıma kavramı birçok kullanıcının ilgisini çekmeye başladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto paralar bankacılık sistemine tehdit mi?

Kripto para pazarının bu segmenti o kadar fazla büyüme kaydetti ki DeFiPulse dokuz gün içinde %60’lık bir büyüme yaşadı. Bu büyüme, DeFi’de kilitli kripto paraların toplam değerinin artmasıdır. DeFi’nin benimsenmesinde ki artış özellikle COMP adı verilen bir kripto paranın piyasaya sunulmasından kaynaklanıyor. COMP, Compound protokolünün yerel kripto parasıdır ve ETH kullanıcılarının COMP tokeni kullanımını artırmaları için bir teşvik görevi görüyor. Klasik bir “likidite madenciliği” sistemi olsa da COMP yüksek getiri teşvikleri sayesinde yeni kullanıcıları çekmiştir.

TradingView ETH fiyat: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ethereum’da Yüksek Ücretler Büyümeyi Azaltabilir

Birçok kişi ETH ve DeFi’nin daha fazla benimsenmesine heyecanlanırken, kullanımdaki artış nedeniyle ETH işlem ücretleri de arttı. ETH Gas Station, beş dakika içinde onaylanan “standart” bir işlem göndermenin 40 Gwei’ye mal olduğunu bildiriyor.

Bir ETH transferinde 40 Gwei ödenmesi yaklaşık 0,20 dolar işlem ücreti ödemektir. Ancak, ağın çalışma yöntemi yüzünden bir akıllı bir sözleşme işlemi düzinelerce dolara mal olabilir. Aslında pek çok kullanıcı geçen hafta DeFi uygulamalarını kullanırken 30 dolardan fazla ücret ödediğini bildirdi. Bir ölçeklendirme çözümü uygulanmadıkça, büyümenin devam etmesi muhtemel yüksek işlem ücretleri yüzünden yavaşlayacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Greenspan: Bitcoin rallisi 1 Ocak'ta görülebilir

Madenciler Bitcoin Fiyatını 9,260 Dolara Düşürdü” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/madenci-bitcoin-fiyati-9260-dolar/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu