Kripto Para Haberleri

Denetleme Kurulu: Piyasalar Kurallara Uymuyor!

Türkiye’de Thodex dolandırıcılığı olayı sonrası dünya kripto gündemi de bir anda değişti. Denetlemeler artarken bazı ülkeler bu konuda daha güçlü adımlar atmayı tercih etti. Kısa bir süre önce İngiltere’den dikkat çekici bir açıklama geldi ve kripto para piyasalarının kuralları ihlal ettiği ve uygulamadığı ifade edildi.

Kripto para piyasalarının bu aykırı tavrı, kullanıcıyı koruma altına almak ve haklarını korumak isteyen hükümetlerin işini de bir hayli zorlaştıracaktır. Bazı piyasalar kullanıcı bilgilerini paylaşmıyor ve bu konuda alabilecekleri cezaya da hazır olduklarını ifade ediyorlar.

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki son dönemde en çok konuşulan konulardan bir tanesi de dolandırıcılık olayları. Bunun yanı sıra vergi konusu ve kara para aklama olayı da kripto gündemini sık sık meşgul ediyor.

FCA kuralları çerçevesinde kripto para piyasalarının yerine getirmesi gereken birtakım şartlar var ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi bu şartlar ne yazık ki göz ardı ediliyor. Hatta yapılan açıklama ile birlikte yalnızca 5 borsanın bu kurallara uygun hareket ettiği ortaya çıktı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Asya'da kripto para yatırımları artışa geçiyor

Kara Para Aklama, Vergi Sorunu ve Dolandırıcılık…

dolandırcılık

Resmiyet kazanmayan para piyasalarında bu sorunların yaşanması gayet normal. Birçok hükümet, konu hakkında adımlar atmaya devam ediyor ancak güçlü adımlar atılmadığı için gerek piyasalar gerekse yatırımcılar açıkları kullanarak hareket ediyorlar.

Thodex olayı büyük bir ders niteliği taşıyor diyebiliriz. bu olay baz alınarak birçok önemli adım atıldı ancak hali hazırda resmiyet kazanmayan çalışmalar oldukları için ne yazık ki etkisini de göremiyoruz. Borsaların hükümetler ile iş birliği yapmaları gerekiyor. Kurallara uygun davranıldığı takdirde piyasaların daha güvenilir bir hal alacağına olan inancımız tam. Bu sayede daha fazla yatırımcı kazanacaklar ve güvenilir bir ortamda daha çok insan yatırımlarını yapabilecek.

Gündemde yer alan konular çoğu zaman değişmiyor ve güvenlik önlemlerine dair atılacak adımları bizler de en az sizler kadar meraklı ve sabırsız bir şekilde bekliyoruz. Bu sayede piyasaların daha dikkat çekici bir yatırım alanına dönüşeceğini düşünüyoruz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu