Kripto Para Haberleri

Deneyimli Analist Açıkladı: Kolay Kazanılan Parada Risk Her Zaman Yüksektir

Yönetim ve strateji uzmanı Bülent Demir, koronavirüs döneminde kripto paralara olan ilginin her geçen gün arttığını ifade etti. İnsanlar evde kaldığı süre zarfında para kazanmak ve aslında yatırım yapmak için dijital varlık piyasasını tercih ediyorlar. Bu gayet normal bir durum ve dijital paraların kısa vadede büyük rakamlar vaad ediyor olması da insanların iştahını kabartıyor.

Fakat unutulmaması gereken önemli bir gerçek var ve deneyimli analist de tam olarak bunu dile getiriyor ve bu konuda uyarılarına devam ediyor. Kazancın yüksek olduğu ve kolay kazanılan parada her zaman için büyük risk vardır. Kripto para yatırımları da bunu net bir şekilde gözler önüne sermeye devam ediyor.

Bill Gates de bu konuda bazı açıklamalarda bulunmuştu ve bir sabah uyandığınızda varlığınızın büyük bir kısmına elveda diyebilirsiniz demişti. Dikkatli olmakta elbette fayda var ancak insanlar artık bir çıkış yolu arıyor ve pandemi döneminde yaşadıkları sıkıntıyı en azından maddi olarak atlatabilmek adına bu alternatifi tercih ediyorlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Ripple, Moneygram’a milyonlarca dolarlık XRP verdi

Sert Düşüş ve Ani Yükselişler…

btc-grafik

Geleneksel piyasada karşı karşıya gelemeyeceğiniz düşüşler ve yükselişler, kripto paraları daha cazip ve daha tercih edilir hale getiriyor. Dijital varlıkları detaylı bir şekilde incelerseniz eğer dakikalar içerisinde büyük bir yükselişe imza attıklarını ve tam tersi şekilde sert düşüş yaşadıklarını da görebilirsiniz.

Aslında deneyimli analistin bahsettiği risk durumu da tam olarak budur. Yani kısa süre içerisinde zengin olabileceğiniz gibi varlıklarınızın büyük bir kısmını kaybedebileceğiniz ihtimalini de unutmayınız. Bu durumda tercih tabii ki yatırımcıların olacaktır.

Geleneksel piyasalarda kısa süre zarfında yüksek gelir elde etme gibi bir lükse sahip değilsiniz ancak dijital varlıklar tam olarak bunu vaad ediyor ve çok sayıda yatırımcının dijital varlıklar ile yakından ilgileniyor olmasını da artık normal kabul ediyoruz. Yatırımın her türlüsü risk barındırır ancak dijital para piyasası kazandırmak için alacağınız riske değecek bir piyasa olarak karşınıza çıkıyor.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu