Bitcoin Haberleri

Deneyimli Analist Açıklıyor: Bitcoin Neden 60.000 Doları Aşamıyor?

Altcoinler boğaları Bitcoin boğalarından daha akıllıca davranıyor ve zincir üstü göstergeler eskisi kadar yeşil değil, Bitcoin’de destek seviyeleri tekrardan test edilecek mi?

Bitcoin (BTC), 60.000 dolarlık direnci kıramadıktan sonra daha düşük seviyeleri test etmeye başladı ve göstergeler BTC’de düşüşün sona ermediğini gösteriyor. Bitcoin kısa süre önce yaklaşık 59.000 dolarlık yerel yüksek seviyelere ulaştıktan saatler sonra pazartesi günü bir gecede 55.000 dolara düştü.

Ayılar için fiyat hala tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.500 dolara yakın olduğu için, Bitcoin mevcut geniş ticaret aralığından çıkması için yapacak çok işi var.

Bitcoin (BTC) borsalara geri dönüyor

Bitcoin boğaları için sorun yaratabilecek bir şey var. Kripto para borsalarındaki genel BTC miktarı artmaya başladı. Kripto para borsalarındaki genel BTC miktarı geçtiğimiz yıl boyunca genel bir dik düşüş trendindeydi ama şimdi borsalardaki BTC miktarı artıyor. Genellikle tüccarlar potansiyel hızlı satışlar için borsa hesaplarına bir kripto parayı aktardığında satış odaklı bir zihniyetin yaklaştığı anlamına gelir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'in 15.000 dolara çıkmasını engelleyen en büyük etken...

Yine de bu hafta için her bir kripto para borsasında aynı durum yok. Bybt verilerine göre, son yedi günde 16.222 BTC lider kripto para borsası Binance’e girdi. Buna karşılık, Coinbase Pro’ya 11.947 adet BTC giriş yaptı.

Yine de Binance yalnız değil; OKEx, Huobi, Bitfinex ve Kraken’e son 24 saat içinde BTC girişleri arttı.

btc

Sektörde aç gözlülük artıyor

Piyasalardaki en korkunç duygulardan biri bu hafta geri döndü: Aç gözlülük.

Kripto para Korku ve Aç Gözlülük Endeksine göre Bitcoin fiyat hareketi artık olumlu olmasa bile satış için tüccarların iştahı artıyor.

Salı günü, Kripto para Korku ve Aç Gözlülük Endeksi kripto para piyasasına 100 üzerinden 68 puan verdi ve bu da kripto para piyasasının genel ruh halini aç gözlülüğe getiriyor.

Bu hala, yılın başlarında görülen 90’ların ortasındaki zirvesinin altındadır, 90 puanın üstü neredeyse bir satış dalgasını garantileyen bir seviyedir. Sektördeki “Açgözlülük” durumu günler içinde veya daha hızlı bir şekilde “aşırı açgözlülük” veya “aşırı korku” durumuna dönüşebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Ünlü analiz firması Bitcoin balinalarının son ralli konumunu paylaştı!

Örneğin 27 Nisan’da Endeks sadece 100 üzerinden 27 puandaydı

bitcoin

Altcoinler Dogecoin ile Bitcoin’i baskılıyor

Son olarak belki de bu hafta Bitcoin ile ilgili sorunlar merceğe alındığında oyundaki en göze çarpan faktör altcoinler oldu.

İlk olarak kripto para birimlerini yönlendiren Ethereum, dün tarihinde ilk kez 3.000 doların üzerine çıktı. Bugün ise ETH hala yükseliyor ve 3.500 doların üzerine çıktı. Ancak şimdi, Dogecoin (DOGE), popüler ticaret platformu eToro’ya entegre olduktan sonra yeni bir ATH yaptı. Dogecoin’in günlük kazancı şu anda %30’un üzerinde, fiyatı ise 0.57 doların üzerinde.

Altcoinlerdeki bu fiyat dalgalanmalarına ne kadar daha yakından bakılması gerekse de, analistler Bitcoin’in kaybedilen zamanını ve piyasa hakimiyetini geri alabilmesi için daha uzun vadeli bir eğilime ihtiyaç duyduğunu söylüyor.

Baız uzmanlar toplam altcoin piyasa değerinin 2022’nin başında %27.000’den fazla patlayabileceğine bile inanıyor. Johnny olarak bilinen popüler Twitter tüccarı; “Önümüzdeki 2-3 ay, alternatif kripto paralar için süper olacak ve Ether’in yakın vadede 5.000 dolara çıkacağını düşünüyorum.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı dolar ile değer kazandı

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti şu anda %46,3 olup, altcoinlerin daha da yükselmesi ile gerilemeye devam ediyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu