Bitcoin Haberleri

Deneyimli analistler açıklıyor: Bitcoin çok fazla mı satın alındı?

Yer çekimi yasalarına göre yükselen her şey düşer… Hala dünyada olduğumuzdan ve Bitcoin hala aya gitmediğinden dolayı çoğu kripto para takipçisi Bitcoin’de bir düzeltme geleceği hakkında uyarılar yapıyor.

Bitcoin’in tarihine bakacak olursak lider kripto para geçmişinde çok acı verici düzeltme yapmıştır. Bu düzeltmeler genellikle günümüz gibi tarihe geçen boğa rallilerinden sonra gelir. Şüphesiz ki son zamanlarda Bitcoin her şeye karşı gelerek yükselmektedir. 2020 Kasım ayından beri BTC yükseliş trendindedir ve sadece çok küçük düzeltmeler yapmıştır.

Bitcoin sadece birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 37.700 dolara çıktı. BTC son 24 saat içinde %8.75 ve son 7 gün içinde %28 oranında değer kazandı. Şu anda veriler Bitcoin’in hareketli ortalamalarının çok üzerinde işlem gördüğünü ve BTC çok fazla satın alındığını gösteriyor. Buna ek olarak BTC’nin korku ve aç gözlülük endeksi 91 seviyesinde piyasada çok fazla aç gözlülük ve FOMO olduğunu gösteriyor.

Deneyimli analistler açıklıyor: Bitcoin çok fazla mı satın alındı? - Koinbox.Net
https://alternahttps://alternative.me/crypto/tive.me/crypto/

Bitcoin’de düzeltme mi geliyor?

Bunlara ek olarak analistler Bitcoin’de düzeltmenin kapıda olduğunu söylüyor. Ünlü analist Alex Saunders kısa süre önce Bitcoin düzeltmesinin neden yaşanacağını açıkladı:

Alex Saunders:

Çoğu kripto para borsasında keskin fiyat zıplamaları var. Aralık 2017’den beri gerçekleşmeyen kâr oranları tepe yaptı. Borsa cüzdanlarında bulunan Bitcoin miktarı çok yükseldi. Dikkatli olun düzeltme geliyor.

BTC’de düzeltme geliyor olsa da analist Alex Saunders Bitcoin’in 100 bin dolara ya da daha uzun bir vadede 1 milyar dolara çıkacağını söyledi.

Alex Saunders:

Bu döngüde 100 bin dolara ve önümüzdeki 10 yılda 1 milyar dolara gidiyoruz. Kısa vadeli olarak kimsenin zarar etmesini istemem. Bu yüzden yukarıdaki uyarımı yaptım.

Deneyimli analistler açıklıyor: Bitcoin çok fazla mı satın alındı? - Koinbox.Net
Deneyimli analistler açıklıyor: Bitcoin çok fazla mı satın alındı? - Koinbox.net

Bitcoin çok fazla mı satın alındı?

Ünlü analist Peter Brandt:

Bitcoin şu anda aşırı satın alınmış teriminin karşılığını yeniden belirliyor. Boğa marketleri aşırı satın alınmış olur ve uzun bir aşırı satın alınmış konumda kalır. Çok büyük boğa marketleri çok yüksek oranda aşırı satın alınmış olur. Tarihi boğa marketleri tarihi derecede aşırı satın alınmış olur. Aşağıdaki kırmızı oklar BTC’nin parabolik yükselişlerini başlattığı seviyelerdir.

Deneyimli analistler açıklıyor: Bitcoin çok fazla mı satın alındı? - Koinbox.Net
https://twitter.com/PeterLBrandt/status/1346986785713385472

Bitcoin düzeltmesi gerçekten çok keskin olabilir. 2020 BTC rallisinin 2017 BTC rallisinden farklı olduğu iddia edilse de tarihi olarak düzeltme düzeltmedir. Bitcoin’in daha önceki boğa koşularında %30 oranında değer kaybetmiştir. Güncel fiyatlardan %30’luk bir düzeltme gelirse BTC 26 bin dolara gerileyebilir.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün