Analizler

Deneyimli Kâhin açıklıyor: Bitcoin yükselişine devam edecek mi? Yeni zirve neresi?

Bitcoin (BTC) Eylül ayının başından beri önemli ölçüde yükseldi ve hala da yükseliyor. Bitcoin rallisinin zirvesine yaklaştığı ne kadar kesin olarak görünse de daha düşük zaman aralığında bu net değildir. Bu, potansiyel bir düzeltmenin uzunluğu ve derinliği açısından bazı belirsizliklere neden oluyor.

Bitcoin Boğa Senaryosu

Fiyat hareketinin şekli nedeniyle kesin görünen tek şey BTC’nin 3. döngü dalgasında (aşağıda kırmızıyla gösterilmiştir) olmasıdır. Bitcoin Aralık 2018’deki en düşük 3.122 dolardan sonra 1-2 dalgalarını tamamladı ve Mart 2020’de 3. dalga dalgasına başladı. Bu doğruysa, BTC günümüzde güncel döngü dalgasının 5. dalgasındadır (beyaz). Hareketin tepesi için olası bir hedef 40.602-44.127 dolar arasındadır. Hedefler şu şekildedir:

  • 40.602 dolar – 1-3 (siyah) dalgaların projeksiyonu
  • 42.060 dolar – 1. döngü dalgasının 3.61 Fib uzatma seviyesi (kırmızı)
  • 44.127 doları – 1. döngü dalgasının 4.61 Fib uzatma seviyesi (beyaz)

1. döngü dalgasını tamamlamak için geçen süreyi karşılaştırdığımızda, tepeye 19 Ocak civarında ulaşılacağının varsayımını yapabiliriz. Bu, 3. döngü dalgasının 1. döngüyü tamamlamak için gereken sürenin 1.61 katı olduğu anlamına gelir. Bu sayı ile ilgili tek sorun 2. ve 4. (beyaz) dalganın nispeten küçük kalmasıdır. Ancak, bunun geçerli olması için aralarında yeterli değişim vardır.

5. dalga için alt dalga sayısı aşağıda turuncu renktedir. Bu BTC’nin 5. dalgada olduğunu gösterir. Alt dalgalar kullanılarak bulunan hedef 46.384 dolardadır.

Daha Fazla Boğa

Kripto para tüccarı TheTradingHubb, 2 adet boğa senaryosu olduğunu açıkladı. Analist 1.’nin basit bir boğa olduğunu ama 2. senaryonun çok büyük bir boğa olduğunu açıkladı.

TheTradingHubb’ın 1. boğa senaryosu yukarıdaki gibidir. Analistin 2. boğa senaryosu ise aşağıdaki gibidir:

2. boğa senaryosun ile 1.ç boğa senaryosu arasında ki fark, BTC’nin 3. döngünün 5. dalgasında olmak yerine 3. döngünün 3. dalgasında olmasıdır. Durum böyle ise, BTC 50.000 doların üzerine çıkmadan önce sadece küçük düzeltmeler yapacaktır. Daha sonra Bitcoin sonuç olarak döngü dalgası 5’in sayesinde çok daha yükseğe çıkacaktır.

Bu döngü sayısındaki doğru görünmeyen şey, dalga 1 ve dalga 3 arasındaki muazzam tutarsızlıktır. Ayrıca, mevcut yukarı doğru hareket ne kadar uzun süre önemli derecede düzeltme olmadan devam ederse, bu döngü sayısı o kadar az olur.

Her durumda, alt dalga sayısı BTC’nin yeni bir zirveye yaklaştığını ve muhtemelen önceki dalga sayısına göre daha küçük bir düzeltme yapacağını gösteriyor.

Kısa vadeli Bitcoin fiyat hareketi

Daha düşük zaman dilimleri BTC’nin 5. alt dalganın 5. alt dalgasında (siyah) olduğunu ve BTC’nin bir tepe seviyesine yaklaşma olasılığını destekliyor.

Bitcoin’in fiyat hareketine daha yakından bakılınca BTC grafiğinde 4. dalga üçgeni ortaya çıkıyor. Bu durumda BTC 38,212 doların altına düşerse düzeltmenin başlamış olarak kabul edilecektir.

Sonuç

Bitcoin fiyatının, önemli bir düzeltmeye başlamadan önce mevcut fiyat ile 44.127-46.384 dolar arasında zirveye ulaşması bekleniyor. BTC şu anda kesinlikle uzun vadeli olarak döngü dalgası 3’teyken, kısa vadeli olarak döngü dalgalarını henüz onaylanmadı.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu