Bitcoin Haberleri

Deneyimli tüccar Peter Brandt Bitcoin Yorumunu Güncelledi

Kıdemli finansal analist ve tüccar Peter Brandt kısa süre önce Bitcoin’in yakın vadede daha fazla yükselip yükselmeyeceğini sorguladı:

Bitcoin (BTC), Mayıs 2021’de 65.000 dolardan 30.000 dolara düştükten sonra BTC fiyatı güçlü bir toparlanma kaydettikten sonra bile daha fazla düşme riskiyle karşı karşıya. Bu nedenle, küresel ticaret firması Factor LLC’nin CEO’su Peter Brandt özellikle %50’lik bir fiyat düşüşünden sonra, Bitcoin piyasasında devam eden toparlanma rallisinin uzun ömürlü olup olmadığı hakkında yorum yaptı.

Peter Brandt Bitcoin’de Düşüş Bekliyor

bitcoin

Deneyimli emtia tüccarı Peter Brandt son on yılda Bitcoin’in %50’den fazla düştükten yedi ay sonra yeni bir rekor kırdığını kanıtlamaları için BTC fiyat tarihçilerine meydan okudu. Ayrıca, Bitcoin fiyatlarındaki %50’lik bir düşüşün en az %70’lik bir düzeltmeye yol açmadığı bir duruma da atıfta bulundu.

Peter Brandt:

BTC fiyat tarihçilerine meydan okuyorum: Son 10 yılda (Mayıs 2011’den beri) aşağıdakilerin tek bir örneğini bulun: %50’den fazla bir düzeltmenin en az %70’lik bir düzeltmeye yol açmadığına ve %50’den fazla bir düzeltmenin 7 ay içinde yeni bir ATH yaptığına.

Twitter kripto para topluluğundan bir kişi buna iki örnekle yanıt verdi: Bitcoin fiyatının Mart ayındaki uzun vadeli döngüsel zirvesi olan (Haziran 2019) 13,880 dolardan Mart ayında 3,850 dolara düştükten yaklaşık sekiz ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doların üzerine çıktığı Mart 2020 toparlanması; ve kripto para biriminin bir gecede %80’lik bir düşüşte 45 dolara yakın bir seviyeye gerilemesinden sekiz ay sonra %2,450’den fazla değer kazandı 2013 boğa koşusu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin SV Aktif Adresleri Azalıyor

Peter Brand bu iki örneği de kabul etmedi çünkü Bitcoin fiyatlarının her iki durumda da rekor seviyelerini geri kazanmasının bir ay daha sürdüğünü söyledi. Bununla birlikte Peter Brandt’in bu soruları, seçici zaman çerçevesi ve ilk etapta kripto para piyasası önyargısı hakkında neyi kanıtlamaya çalıştığı bilinmediğinden şifreli olarak kaldı.

Willy Woo, Peter Brandt’in Analizine Katılmadı

Zincir içi başarılı analist Willy Woo, Peter Brandt’in kripto para biriminin %50’den fazla bir fiyat düzeltmesinin tarihsel tepkilerine dayanarak Bitcoin piyasalarında daha fazla fiyat düşüşü tahmin etmeye çalıştığını söyledi.

Willy Woo, Brandt’in fraktal odaklı düşüş piyasası görünümünün temellerine atıfta bulunarak ateşe soğuk su dökmeye çalıştı.

Willy Woo:

Uzun toparlanmalarla birlikte bu ölçeğin tüm düşüşleri, fiyatın temel değerin üzerinde aşırı uzatıldığı bir başlangıç ​​noktasından geldi. Bu kurulum, fiyatın temellerin aşağıda olması bakımından farklıdır. Bir kılavuz olarak, COVID düşüşünde fiyat temel değerlerin altına düştü ve bu nedenle hızlı bir şekilde toparlandı.

Analist “temel” terimiyle ne demek istediğini açıklamadı. Twitter’daki aktif takipçileri temel olarak, analistin altın ve nakit odaklı portföylerin anti-enflasyonist yatırımlarda bulunmasının neden olduğu “ağ etkisinden” bahsettiğini açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Tecrübeli analist sevindirici haberi patlattı: Bitcoin için artık tek yön yukarı!

Diğer Analistler Ne Düşünüyor?

btc

Başarılı analist Anthony Pompliano, Ocak 2021’de “Bitcoin gibi bir şeye karşı yükselişe geçmemin bir numaralı nedeni bu” demişti. Devam ederek; “Dünyadaki zenginliğin en büyük koruyucusu Bitcoin’dir. Kısa vadede aşırı oynaklık var, ancak uzun bir süre boyunca Bitcoin adeta parlıyor. Satın alma gücünü korumak ve itibari para birimi devalüasyonunun tehlikelerinden kaçınmak için harika bir iş çıkarıyor.

Bu arada bazı analistler Peter Brandt’in de ima ettiği gibi, Bitcoin’in düşmeye devam etmesini bekliyor. Bunlardan biri Bitcoin’i pozitif fiyat katalizörleri olmadan yükselemeyecek bir “duygusal varlık” olarak nitelendiren ve bu aşamada ne olabileceği belirsiz diyen Morgan Stanley analisti Richard Durant oldu.

BiotechValley Insights’taki analistler, Bitcoin’in enflasyon korkularına karşı yükselişinin Bitcoin’i bir risk yatırımı yapmadığını yazdı. Analistler, ABD çalışma bürosunun %4,2’lik bir TÜFE okumasını bildirmesinden bir hafta sonra 19 Mayıs’ta gelen fiyat çöküşüne atıfta bulundular. BiotechValley Insights analistleri; “Bitcoin, altın veya tahvil gibi güvenli liman varlıklarından ziyade TSLA gibi yüksek riskli büyüme stoklarıyla daha fazla ilişkilidir.” dedi.

Bu arada, Bitcoin fiyatları Eylül 2020’de 12.000 doların üzerinde bir kırılma hareketine yaklaşırken Peter Brandt parasını kripto para birimleri yerine hisse senetlerinde tutması gerektiğine karar vermişti. Kripto para birimi 2020’yi yaklaşık 29.000 dolardan kapattı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Roger Ver'e Mow'dan yanıt

Peter Brandt, Mart 2020’de BTC’nin 1.000 dolara düşmesini bekliyordu. Ancak lider kripto para birimi, destek olarak 3.800 dolar seviyelerini test ettikten sonra düşüş eğilimini tersine çevirdi.

Bitcoin %50 Düşüşe Rağmen Neden Hala Boğa?

Bitcoin, Mart 2020’deki dip seviyesinden 65.000 dolara yakın yeni bir rekor seviyeye yükseldi, çünkü yatırımcılar Bitcoin kıtlığını yüksek enflasyona karşı bir savunma olarak gördüler.

Geriye dönüp bakıldığında, faiz oranı baskılamaları, 120 milyar dolarlık tahvil satın alma programı ve ABD hükumetinin ABD ekonomisindeki COVID-19 salgını sonrasını toparlanmayı amaçlayan trilyonlarca dolarlık teşvik paketleri yatırımcıları Bitcoin ve hisse senetleri gibi tür varlıklar üzerinde risk almaya yöneltti.

12 Mayıs’ta ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, ülkenin Tüketici Fiyat Endeksi’nin (TÜFE) yıldan yıla %4,2’ye yükseldiğini ve 2008’den bu yana en hızlı tırmanışını kaydettiğini açıkladı. Bu, Bitcoin’in bireyler ve kuruluşlar arasındaki çekiciliğini artırma eğilimindedir. Özellikle yüksek tüketici fiyatları tasarruf sahiplerini ABD doları değerlemelerini düşürmeye zorlayarak cezalandırırken, uzun vadede enflasyona karşı korunma sağlar.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu