Coin Rehberi

DENT Coin Nedir?

DENT Coin, mobil veri aktarımına hız katmak amaçlı kullanılan bir kripto para birimidir. Ethereum tabanlı bir kripto para birimi olan Dent Coin, üresel mobil veri piyasalarında çığır açmayı amaçlıyor. Ethereum blok zinciri üzerinden işlem gören bu coin’i piyasaya süren DENT Wireless şirketi, hedefini “mobil veri satışını merkeziyetsiz ve daha özgür hale getirmek” olarak duyurdu.

DENT Coin Ne İşe Yarar?

DENT Coin, özellikle 2021 yılının ilk aylarında dramatik şekilde yükselen kripto piyasasının en çok dikkat çeken tokenlarından biri oldu. Yukarıda yaptığımız açıklamaya ek olarak DENT Coin ne işe yarar? sorusuna daha açık bir cevap verelim. DENT Coin, esasında “akıllı telefon kullanan kişilerin mobil veri satın alabileceği, kendi verilerini satabileceği ve bağışta bulunabileceği bir platformdur” diyebiliriz. Bulut teknolojisi üzerinden çalışan elektronik sim (e-sim) ve konuşma dakikaları da dahil olmak üzere çeşitli mobil veri paketlerinin alışverişi, DENT üzerinden gerçekleştiriliyor.

Merkezi Hong Kong’da bulunan DENT Wireless şirketi, bu hedefi, Ethereum blok zinciri üzerinden gerçekleştiriliyor. Telco varlıklarının tokenize edilmesi amacıyla kurulan şirket, bu coin sayesinde mobil verilerin serbestçe satın alınıp satılabildiğini aktarıyor. Şirkete göre; bütün cep telefonu kullanıcılarının ihtiyacına hitap eden ve telekomünikasyon dünyasını özgürleştirecek olan bu proje, geleceğe damga vuracak.

DENT Coin Nasıl Alınır?

DENT Coin; Binance, HitBTC, Upbit ve Kucoin gibi kripto para borsalarından atın alınabilir. Gelin DENT Coin nasıl alınır? sorusuna anlaşılır bir şekilde yanıt vermeye çalışalım. Binance borsası üzerinden DENT Coin’in nasıl satın alınacağını merak eden okurlarımız şu adımları uygulayabilir.

 • Eğer bir hesabınız yoksa, masaüstü bilgisayarınızdan https://www.binance.com/tr adresini ziyaret edin ya da Binance uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Hesabınızı açtıktan sonra mailinize gelen linke tıklayın ve gereken kimlik doğrulamalarını yapın.
 • Hesabınızı açtıktan sonra Cüzdan – Spot Cüzdan – Yatırma kısmından hesabınıza para yatırın.
 • Bu aşamada yatırma işlemleri için Binance TR borsasını kullanabilirsiniz.
  Bu örneğimiz için USDT/TRY işlem çiftini kullanalım.
 • Sayfanın altında yer alan Piyasalar kısmındaki arama butonuna DENT yazınca çıkan DENT/USDT’ye tıklayın.
 • Sıradaki adımda yeşil bir buton üzerinde “Al” kısmını göreceksiniz.
 • Limit Emri bölümünün altında yer alan “Fiyat” kısmına, coin’in hangi fiyattan almak istediğinizi girin.
 • “Fiyat” bölümünün hemen altında yer alan “Miktar” kısmına almak istediğiniz DENT miktarını ya da en altta yer alan USDT bölümüne “kaç USDT ile DENT almak istediğinizi” yazın.
 • En altta yer alan yeşil buton ile belirtilen “DENT Al” kısmına tıklayınca, istediğiniz miktarda DENT coin satın almış olacaksınız.
 • Cüzdan kısmında yer alan Spot Cüzdan’a girerek ne kadar DENT aldığınızı görebilirsiniz.

DENT Coin Güvenilir mi?

DENT Coin, kripto piyasasının milyonlarca yeni yatırımcıyı çektiği son yıllarda beğenilen kripto paralardan biri oldu. Piyasaya sürülen çeşit çeşit coin arasından hangisine güvenmek gerektiği ise en çok tartışılan konuların başında geliyor. 2017 yılının Temmuz ayında ilk defa toplu olarak satışına izin verilen DENT Coin’e güvenilip güvenilemeyeceği ise söz konusu tartışmanın konu başlıklarından biri oldu.

Ethereum blok zinciri üzerinden işlem gören DENT Coin’in farkı, mobil veri alışverişinin özgürce ve hızlı şekilde yapılmasına olanak vermesi oldu. Telekomünikasyon dünyasında hızın ne denli önemli olduğu düşünüldüğünde DENT Coin’in gelecekte daha çok rağbet göreceğini söyleyebiliriz. Zira DENT Coin, tıpkı kripto paralar gibi mobil verilerin de farklı ağlar arasında daha hızlı ve özgür şekilde dolaşımına fırsat veriyor.

DENT Coin Hangi Borsada?

Dent Coin’in hangi borsada bulunduğunu merak eden okuyucularımız için bu yazımız sade bir cevap sunuyor. DENT Coin; Binance, HitBTC, Upbit, Gate.io, FTX, Unıswap, Kucoin, CoinEx, Latoken ve WazirXgibi kripto para borsalarında işlem görüyor. Dent Coin‘in işlem hacminin en yoğun olduğu borsa ise %82 ile Binance’tır.

DENT Coin Geleceği 2021

Kripto piyasasında bu yılın başından Mayıs ayının ortalarına kadar genel olarak yükselişin hakim olduğu bir dönem geçirdik. Şubat ayında 0,0003 dolardan işlem gören DENT Coin, Nisan ayının ortalarında 0,01 dolara kadar yükseldi. Ardından Mayıs ayında başlayan ve kimilerinin “ayı piyasası” kimilerinin ise “kısa sürecek bir düzeltme dönemi” olarak adlandırdığı bir düşüş dönemi yaşandı. Bunun sonucu olarak da DENT Coin, zirvesinden 10 kat düşerek 0,001’lere kadar geriledi. Son haftalarda artış gösteren DENT Coin 0,006 dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’in genel seyrinin yükselişte olmasına bağlı olarak DENT coin‘in 2018’deki eski zirvesi olan 0,1 dolar seviyesini geçebileceği öngörülüyor. Yani DENT Coin’in geleceği parlak diyebiliriz. Ancak bütün bunların sadece tahminden ibaret olduğunu ve volatilitenin bu kadar yüksek olduğu piyasada, trend yönünün kesin olarak bilinemeyeceğini de eklemek gerekir.

1 DENT Coin Kaç TL?

1 DENT Coin,  TL’den (Türk Lirası) işlem görmektedir. Kripto piyasasında Dent Coin yatırımı yapmak isteyen okurlarımızın, genel gidişatını izledikten ve temel analizlerini yaptıktan sonra DENT Coin satın almaları daha sağlıklı olacaktır. Bu yatırımları yaparken sepetinizi bölmenizi ve tabiri caizse “bütün yumurtalarınızı aynı sepete koymamanızı” öneririz.

Uzmanlardan DENT Coin Yorumları

Kripto piyasalarında Ağustos ayına kadar süren ve Bitcoin’in (BTC) 64 bin dolardan 28 bin dolara kadar düştüğü dönemde küçük veya büyük birçok yatırımcının adeta sütten ağzı yandı. Bu dönemde her ne kadar birçok yatırımcı yoğurdu üfleyerek yese de uzmanlara göre yükseliş dönemi henüz bitmiş değil.

Ünlü şirket WalletInvestor‘un uzmanlarına göre DENT Coin, bu yılın sonlarına doğru eski zirvesi olan 0,01 doları aşacak. Analistlere göre yıl bitmeden DENT Coin’in fiyatı hızlı bir şekilde 0,02 dolar civarlarına yükselebilir. Bu da DENT coin’in şu anki fiyatını en az 3’e katlayacağı anlamına geliyor. Farklı sitelerin uzmanlarına göre ise DENT Coin, 2024’e girerken 1 doları çoktan geçmiş olacak.

DENT Coin Kimin?

DENT Coin, merkezi Hong Kong’da bulunan DENT Wireless Limited şirketi tarafından piyasaya sürülen ve Ethereum blok zinciri üzerinden işlem gören bir token’dır. Şirket, Ethereum ağı üzerinden mobil veri alışverişine olanak sağlayan DENT Coin’in, telekomünikasyon dünyasını özgürleştireceğini belirtiyor.

Kendisini “dünyanın yeni dijital ve küresel mobil operatörü” olarak tanıtan şirket, DENT Coin white paperı’nda Steve Jobs’tan alıntı yapmayı ya ihmal etmedi. Jobs’ın “We are here to put a DENT in the Universe.” (Evrene bir çentik atmak -iz bırakmak- için buradayız.”) sözüne white paper’ın giriş kısmında yer veren DENT Wireless Limited şirketi, 2014 yılında Tero Katajainen tarafından kuruldu. DENT projesinin Apple, Samsung ve Verizon gibi dev ortaklıkları bulunuyor.

DENT Coin Hangi Ülkenin?

DENT Coin, 2014 yılında Tero Katajainen tarafından kurulan DENT Wireless Limited şirketinin, 2017 yılında piyasaya sürdüğü bir kripto paradır. Hong Kong’da yani Çin’de kurulan bir şirketin piyasaya sürdüğü DENT Coin, zaman geçtikçe onlarca farklı ülkede kurulan operatörlerle uluslararası ölçekte kabul gören bir token’a dönüştü.

DENT Coin Alınır Mı?

Piyasaları bu kadar inişli çıkışlı olduğu bir dönemde,” kısa vadede şu coin’i al” şeklinde bir tavsiye vermez doğru olmayacaktır. Bununla birlikte uzun vade yatırım yapmak isteyen yatırımcılar, Dent Coin satın alarak elinde tutabilir. Şu anki fiyatı 0,006 dolar olan DENT Coin‘in uzun vadede eski zirvesi olan 0,01’i geçebileceği konuşuluyor. Özetlemek gerekirse arkasında DENT Wireless Limited şirketinin bulunduğu DENT Coin, yatırım için tercih edilebilecek kripto varlıklardan biridir.

DENT Coin Madenciliği

Kripto madenciliğine ilgi duyan ve bir şekilde bunu yapmak isteyen kişiler, Dent Coin madenciliğinin yapılıp yapılamayacağını merak ediyor. DENT Coin‘in madenciliğe izin veren bir kripto para olmadığını söylememiz gerekir. Yazımızda yukarıda yer alan DENT Coin Hangi Borsada? başlığı altında sıraladığımız borsalar üzerinden DENT Coin alabilirsiniz. Ancak kripto madenciliğine girişmek istiyorsanız, DENT Coin’in her kuş gibi etinin yenmeyeceğini belirtelim.

DENT Coin Projesi

DENT Coin, az önce de bahsettiğimiz gibi, DENT Wireless Limited şirketi tarafından 2017’de piyasaya sürüldü. Tero Katajainen’ın kurduğu şirket; modern teknolojinin kalbinin, mobil dünya ve cep telefonları gibi akıllı cihazlarda attığını ifade ediyor. Şu an cep telefonlarında bulunan fiziki sim kart yerine e-sim kart teknolojisini tanıtan DENT; konuşma paketleri gibi mobil data paketlerinin alışverişini sağlıyor.

Tıpkı kripto paralar gibi mobil verilerin de mobil ortam üzerinden özgürce alınıp satılabileceğini aktaran şirket, pek çok fırsatı da kullanıcılara sunduklarını duyurdu. Buna göre; DENT uygulamasını indiren kişiler, ziyaret ettiği herhangi bir yabancı ülkenin operatörlerinden veri ve ses hizmet alabilecek. Türkiye’de de Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom‘un DENT ile iş ortağı olduğunu belirtelim.

DENT Coin Kaç Adet?

DENT Coin‘in şu an dolaşımda olan miktarı 95.654.960.452 adet ilen toplam arzının ise (stake edilen, kilitlenen ve dolaşımda olmayan) 100.000.000.000 adet olduğu belirtiliyor. DENT Coin‘in toplamda kaç adet üretileceği ile ilgili Coinmarketcap ve Coingecko gibi platformlarda herhangi bir bilgi yer almamaktadır. Buradan da DENT Coin arzının sınırsız olduğu sonucuna ulaşabiliriz.

DENT Coin Neden Düşüyor?

Adeta kripto paranın sözlükteki karşılığı olan Bitcoin’in bile inişli çıkışlı bir grafik sergilediği kripto piyasalarını incelersek, “DENT Coin neden düşüyor?” sorusunun cevabına da yaklaşırız. Bir coin’in değeri ona gösterilen ilgiye ve talebe bağlı olduğuna göre, var olan güvenin sarsıldığı ve belirsizliğin yaşandığı durumlarda DENT Coin’in değerinin de diğer kripto paralar gibi düşmesinin normal olduğunu belirtelim.

Güvensizlik ortamında parasını piyasadan çeken insanlar, yatırım yaparken doğal olarak daha çekingen davranıyor. Birçok kripto paranın fiyatının halihazırda Bitcoin ve Ethereum gibi devler tarafından etkilendiğini, kripto piyasalarının şimdilik hızlı iniş-çıkışlarla (volatilite) dolu olduğunu hatırlatalım. Dolayısıyla geçen gafta 0,0075 dolar civarına çıkan DENT Coin fiyatının şu an 0,0065 dolara inmesinin normal olduğunu ifade edelim.

DENT Coin Kaç Dolar Olur?

“DENT Coin’in kaç dolar olur?” sorusuna vereceğimiz bütün cevaplar, kesinlikten uzak olacaktır. 2018 yılının Ocak ayında tüm zamanların en yüksek zirvesi olan 0,1 doları gören DENT Coin, yıllarca süren bir akümülasyon döneminin ardından bu yıl Nisan ayında 0,01 dolara çıktı. Analistlerin yorumları, şu an dolardan işlem gören DENT Coin‘in 2021 sonuna kadar 0,02 dolara kadar yükselebileceğini gösteriyor. Bitcoin’in yükselişi yıl sonuna kadar devam ederse, başlayacak altcoin rallisinde öne çıkacak coinlerden birinin de DENT olduğunu söyleyebiliriz.

DENT Coin Yorumları

Kripto piyasalarıyla yakından ilgilenen yatırımcılar, uzmanların DENT Coin yorumlarını merak ediyor. Analistlere göre, 2021 yılı sonuna kadar yaşanacak bir boğa döneminde DENT Coin‘in en çok konuşulacak kripto paralardan biri olabilir. Bitcoin’in (BTC) önümüzdeki 6-8 aylık süreçte yaşayabileceği olası bir yükseliş, diğer altcoinlere de etki edecektir. 2018’deki 0,1 dolarlık zirvesinden uzakta görünen DENT Coin, muhtemel bir rallide eski zirvesine doğru emin adımlarla ilerleyecektir. Birçok uzmana göre ise 2024 yılındaki Bitcoin Halvingi öncesinde DENT Coin, 1 doları bile aşabilir.

DENT Coin Ekşi Sözlük Yorumları

“Mobil data ticaretinin globalleşmesi ve ucuzlaması ile ilgili çalışmalar yapan bir firmanın coini. gelecek vaadediyor.

buradan daha önce po.et 0.03 dolarken hakkında yaptığım tahmin görülebilir;
(bkz: #72968273)”

zamanin otesinden gelen seyyah

 

Binance’a girdiğinde 45 sats olan bu koin, aynı gün 172 satsa çartığından beri düşmekte. Coinrail isimli borsadan yüklü bir miktar çalan hacker ın satışa devam ettiği söylense de ben fiyat düşmesinin balina hareketi olduğunu düşünüyorum. yoksa bu koin bu fiyatlara düşecek kadar kötü bir koin değil. anlık fiyat 30 sats.

kirkhammet34

DENT COİN Grafiği

DENT Coin grafiğine baktığımız zaman, 2017 yılında piyasaya çıktığı ve 2018’de ise tarihi zirvesi olan 0,1 dolara ulaştığını görüyoruz. Bu zirveden hızla düşen DENT Coin, 2020 yılında 0,00007 dolara kadar indi. Yıllar boyunca süren bir akümülasyon dönemi yaşayan DENT, bu yılın ilk dönemlerinde yeniden atağa geçti. Böylece 2018’deki dramatik yükseliş ve düşüşün adeta mini benzerini yatırımcılarına yaşatan DENT Coin‘in orta vadede yeniden atağa kalkabileceğini görmüş oluyoruz. Arkasında sağlam bir proje bulunmasına rağmen DENT Coin’in gelecekte nasıl bir görünüm sunacağını kestirmek bir hayli zor.

DENT Coin grafiği şu şekilde:

DENT Coin Piyasa Değeri

Coingecko adlı siteden yer alan bilgiye göre DENT Coin piyasa değerinin dolar olduğunu görmekteyiz. Bir kripto paranın piyasa değerini, o anki fiyatı ve dolaşımda bulunan coin adedinin çarpılmasıyla yaklaşık olarak bulunduğunu söyleyebiliriz. Kısaca açıklamak gerekirse piyasa değeri ile bir kripto paranın güvenilirliği ve istikrarı arasında yaklaşık olarak doğrudan bir ilişki vardır.

DENT Coin İşlem Hacmi

CoinGecko sitesine göre DENT Coin işlem hacmi, son 24 saat için dolardır. Haftalık, aylık veya yıllık olarak da hesaplanabilen işlem hacmi, bir coin’in belirlenen süreler içinde ne kadar alınıp satıldığını gösterir. Bir nevi ilgili kripto paranın ne kadar ilgi gördüğünü gösterir.

DENT Coin Fiyatı 2021

DENT Coin’in 2021 fiyatının son derece inişli çıkışlı olduğunu görmekteyiz. Bu yıl Nisan ayında 0,01 dolara kadar yükselen DENT Coin, şu an dolardan işlem görüyor. Volatilitenin yüksek olduğu kripto piyasasında beklenen yükselişin gerçekleşmesi halinde DENT Coin, 2021 yılının sonlarına doğru 0,02 doları aşabilir.

DENT Coin Toplam Arzı

DENT Coin toplam arzı, 21.000.000’dur. Toplam arz, bir kripto paranın dolaşımda olan ya da üretilmiş ancak piyasaya sürülmemiş bütün varlığının toplamını ifade eder. Piyasaya sürülmeyen kısımda kilitli token’lar ve stake edilenler bulunabilir.

DENT Coin Tüm Zamanların En Yüksek Fiyatı

Geçmiş grafiklerine bakıldığında DENT Coin’in tüm zamanlarındaki en yüksek fiyatının 0,1 dolar olduğunu görüyoruz. DENT Coin, bu fiyatına DENT Wireless şirketi tarafından piyasaya sürüldüğü 2017 yılından kısa bir süre sonra 2018’in Ocak ayında ulaştı.

DENT Coin Tüm Zamanların En Düşük Fiyatı

DENT Coin‘in grafiklerini incelediğimiz zaman, tüm zamanların en düşük fiyatının 0.00007 dolar olduğunu görüyoruz. 2020 yılının Mart ayında tüm dünyayı etkileyen pandeminin belirsizliklerle dolu ortamında DENT Coin, diğer tüm kripto paralar gibi ciddi bir düşüş yaşadı. 2020 yılı Mart ayında yaşanan bu dip döneminin ardından DENT Coin, yaptığı ralli sonucunu fiyatını artırdı.

DENT Coin’i Benzersiz Kılan Nedir?

DENT Coin yatırımı yapmak isteyen kişiler, doğal olarak DENT Coin’i benzersiz kılan şeyin ne olduğunu sorguluyor. Peki gerçekten de DENT Coin’i benzersiz kılan nedir? 2017’de DENT Wireless Limited şirketinin piyasaya sürdüğü DENT Coin, mobil verilerin alışverişinin özgürce yapılmasını sağlıyor.

Bulut sistemini kullanarak çalışan e-sim kart teknolojisiyle dünyayı tanıştıran DENT, telefona gömülü bir çip ve uygulama ile bunun halledildiğini ifade ediyor. Bu “gömülü sim kart” ve “mobil verilerin özgürce alışverişi” projesiyle beraber DENT, geleceğin gözde kripto paralarından biri olmaya aday gözüküyor. DENT Coin‘in bu projeleri başarıya ulaşırsa yurt dışına çıkan kişiler, rooming ücreti ödemek zorunda kalmayacaksınız. Sadece o ülkede bulunan anlaşmalı operatörleri kullanarak hizmet alabileceksiniz.

DENT Coin Ağ Güvenliği

DENT Coin kullanan kişiler, Movistar ve AT&T benzeri devasa operatörlerden çeşitli hizmetleri satın alabiliyor. Mobil verilerin güvenli ve özgürce paylaşımını temel mottosu olarak sunan DENT Coin, bant genişliğini genişletmek ve hizmetini küresel olarak kabul gören bir duruma getirmek istiyor. Ethereum blok zinciri üzerinden hizmet sunan DENT, uluslararası ölçekte kabul gören bir telekomünikasyon şirketi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

DENT Coin‘in ağ güvenliğiyle ilgili şüphelerin odaklandığı noktalardan birinin blok zincir teknolojisi olduğu biliniyor. Dağıtık olarak dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından denetlenen bir hesap kayıt defteri olan blok zinciri, kriptografi ile oluşturulan bir kayıt biçimidir. Bütün işlemlerin herkesin gözünün önünde olması ve kırılması neredeyse imkansız olan şifreleme yöntemleriyle kayda alınan bu defterlerin ve dolayısıyla ağın son derece güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

DENT Coin Nereden Satın Alınır?

“DENT Coin nereden satın alınır?” sorusunu araştıran okurlarımız için cevabı sade şekilde derledik. İşte DENT Coin’in satın alınabileceği borsalar:

 • Binance,
 • HitBTC,
 • Upbit,
 • Gate.io,
 • FTX,
 • Unıswap,
 • Kucoin,
 • CoinEx,
 • Latoken,
 • WazirX,
 • ZB,
 • BitBNS.

Son Dakika Güncel DENT Coin Haberleri

DENT Gibi Ucuz Coinler İlgi Çekiyor

Ünlü analist Andy Hecht, değeri 1 sentin altında bulunan DENT Coin‘in son derece ucuz olduğunu ve gelecekte ciddi bir değere kavuşacağını öngörüyor. Bitcoin’in (BTC) halen daha sektörün devi olduğunu belirten Hecht, buna rağmen düşük değerli kripto paraların gelecekte daha çok kazandırabileceğini ifade etti.

Mayıs ayının ortalarından bu yana süregelen ve Ağustos ayının başında bitmişe benzeyen “mini ayı dönemi”, yerini yükselişlere bıraktı. 28 bin dolar seviyelerine kadar inen Bitcoin (BTC), aylar sonra yeniden 50 bin dolara ulaştı. Bitcoin ile birlikte birçok altcoin yükseliş hareketleri sergiledi. DENT ve Harmony gibi değeri düşük altcoinlerin büyük ilgi çektiğini kaydeden ünlü analist Andy Hecht, DENT’in gerçek değerinden çok uzakta olduğunu aktardı. İnsanların fazla para kazanma arzusunun her zaman devam ettiğini belirten analist Hecht, bu nedenle fiyatı düşük DENT gibi coin’lere olan yönelişin artarak devam edeceğini tahmin ettiğini söyledi.

DENT Coin Roadmap Paylaşıldı

Telekomünikasyon dünyasında geleceğe damga vurmayı amaçlayan DENT Coin, resmi Twitter hesabından yaptığı Roadmap (Yol Haritası) paylaşımını sayfanın başına sabitledi. Veri paylaşımının geleceğinin insanı merkeze alması gerektiğine inanıldığı bildirilen yol haritasında 2022 yılı için önemli adımlar atılacağı kaydedildi.

Veri alışverişinin özgürce yapılması gerektiğini bildiren DENT Coin ekibi, telekomünikasyon alanında küresel çapta bir güç olmayı hedefliyor. Resmi Twitter hesaplarından bir Roadmap (Yol Haritası) paylaşan ekip, “Telekom’un geleceğinin küresel, merkezi olmayan ve dağıtılmış olduğuna inanıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Telekomünikasyonun bir merkezden yönetilmediği bir geleceğin inşa etmek için mobil veri özgürlüğü vizyonunu esas aldıklarını aktaran DENT Coin ekibi, mobil verilerin paylaşımında ve korunmasında güvenlik seviyesinin de artırılacağını kaydetti. Telekomünikasyon tekellerini birer birer yıkacaklarını ve daha ucuza hizmet vereceklerini aktaran ekip, veri merkezleri yerine bulut sistemleri ile radyo kulelerinin kullanılacağını ifade etti. İnternet erişim maliyetlerinin düşürüleceğini kaydeden DENT Coin ekibi, merkezi olmayan bir altyapı kullanacaklarını belirtti.

DENT Coin Analizleri

DENT Coin analizi yapabilmek için öncelikli olarak temel düzeyde de olsa teknik analiz öğrenmelisiniz. Hareketli ortalamalara baktığımız zaman 5, 10 ve 20 haftalık süreçte DENT’in “Al sinyali” verdiğini görüyoruz. 50 ve 100 haftalık hareketli ortalamalara göre ise DENT Coin, halen daha “Sat” sinyali veriyor. 4 saatlik ve günlük ölçekte incelersek DENT Coin’in yükseliş eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz. Günlükte RSI’nın dip seviyelerde olduğunu ve yukarı yönlü bir ivmelenmenin bulunduğunu belirtebiliriz. 20 haftalık ortalamayı retest etmeye hazırlanan DENT Coin’de piyasanın durumuna bağlı olarak gelecek günlerde bir yükseliş bekleyebiliriz.

DENT Coin Fiyat Tahminleri

2018 yılında gördüğü tüm zamanların en yüksek zirvesi olan 0,1 doların uzun yıllardır yanından bile geçemeyen DENT Coin, bu yıl Şubat ayında atağa kalkıp 0,01 değerine kadar ulaşmıştı. Şu an 0,006 dolar civarında seyreden DENT Coin, yıl sonuna kadar yaşanabilecek muhtemel bir ralli sayesinde 0,02’ye çıkarak bu yılki zirvesini geride bırakabilir.

DENT Coin Ekibi

Merkezi Hong Kong’da bulunan DENT Wireless şirketi, 2014 yılında Tero Katajainen tarafından kuruldu. Hedefini “küresel ölçekte özgür mobil veri alışverişi” olarak sunan DENT Coin’in arkasında sağlam bir şirket gücü bulunaktadır. DENT Coin ekibi; kurucular Tero Katajainen, Mikko Linnamäki ve Andreas Vollmer’un yanı sıra ödeme sistemleri direktörü Michael Wirth ve akıllı sözleşme uzmanı Ville Sundell’dan oluşmaktadır. DENT Coin’in danışman ekibi arasında ise Dr. Rainer Deutschmann, Ransu Salovaara ve Mikko Ohtamaa gibi isimler bulunmaktadır.

DENT Coin Twitter Adresi

DENT Coin’in Twitter adresi, https://twitter.com/dentcoin olarak geçmektedir. DENT Coin ekibi; resmi Twitter adresleri üzerinden önemli gelişmeleri, şimdiye kadar gerçekleşen ve bundan sonra girişilecek olan projeleri paylaşmaktadır. Siz de bir DENT Coin yatırımcısı ya da takipçisiyseniz, bu adresten paylaşılan haberleri takip etmenizi öneririz.

DENT Coin 2021’de Ne Olur?

“DENT Coin 2021’de ne olur?” sorusu diğer bütün coinlerde olduğu gibi DENT Coin özelinde de merak ediliyor. Öncelikle yapılacak tahminlerin piyasadan bağımsız olmadığını ve piyasanın gidişatına göre bütün planların değişebileceğini söylemek gerekir. Öte yandan bahsedilen altcoin rallisi gerçekleşirse, DENT Coin‘i 2021 sonuna kadar 0,02 dolara ulaşabileceğini söyleyebiliriz.

Coin Ekşi Sözlük Yorumları

“Mobil data ticaretinin globalleşmesi ve ucuzlaması ile ilgili çalışmalar yapan bir firmanın coini. gelecek vaadediyor.

buradan daha önce po.et 0.03 dolarken hakkında yaptığım tahmin görülebilir;
(bkz: #72968273)”

zamanin otesinden gelen seyyah

 

binance a girdiğinde 45 sats olan bu koin, aynı gün 172 satsa çartığından beri düşmekte. coinrail isimli borsadan yüklü bir miktar çalan hacker ın satışa devam ettiği söylense de ben fiyat düşmesinin balina hareketi olduğunu düşünüyorum. yoksa bu koin bu fiyatlara düşecek kadar kötü bir koin değil. anlık fiyat 30 sats.

kirkhammet34

DENT Coin Projesinin Faydaları

Çığır açıcı e-sim kart teknolojisiyle öne çıkan DENT, telefona gömülü bir çip sayesinde bazı problemlerin çözüme kavuşacağını ve fiziki sim kartların yakın gelecekte piyasadan kalkabileceğini belirtiyor. Bu “gömülü sim kart” ve “mobil verilerin özgürce alışverişi” projesiyle beraber DENT, geleceğin gözde kripto paralarından biri olabilir. Mobil veri alışverişinin özgürce ve hızlı şekilde yapılmasına imkan veren DENT, her ülkede birkaç tane bulunan ve arzı sınırlı-fiyatı yüksek tutan telekomünikasyon firmalarının yerini alabilir.

DENT Coin Neden Yükseliyor?

DENT Coin, arkasına aldığı güçlü DENT Wireless şirketi ve amacı “mobil verilerin özgürce alışverişinin yapılması” olarak belirlenen projesi sayesinde orta-uzun vadede yatırımcılarına kazandıracak gibi görünüyor. Ağustos ayına kadar süren düzeltme döneminden her coin gibi nasibin alan DENT Coin, son 3 hafta ciddi bir yükseliş göstererek 0,006 civarına geldi. Piyasaya olan güvenin artması, trendin yukarı yönlü seyretmesi ve DENT Coin’in zamanının geldiğini düşünen yatırımcılar sayesinde DENT Coin’in yükselişi sürecektir. Bunun yine de piyasa ve talebe bağlı olduğunu yinelemek zorundayız.

DENT Coin Projesi Hakkındaki Endişeler

DENT Coin projesi hakkındaki endişelerden biri, bu coin’i tıpkı Dogecoin, Shiba Inu ve PIG benzeri kripto paralarla eş tutan kişilerin mesafeli yaklaşımlarından gelmektedir. Ancak bizler biliyoruz ki DENT Coin, arkasında ciddi bir şirket gücü, çalışma grubu ve projenin bulunduğu bir token’dır. Sağlam projesi sayesinde DENT Coin, gelecek yıllara damga vurmaya aday gözükmektedir.

DENT Coin Whitepaper

DENT Coin Whitepaper‘ına baktığımız zaman Tero Katajainen, Mikko Linnamäki, Andreas Vollmer, Dr. Rainer Deutschmann, Ransu Salovaara ile Mikko Ohtamaa‘dan oluşan güçlü bir ekip görmekteyiz. DENT Wireless şirketinin arkasında bulunduğu DENT Coin’in whitepaper’ının girişinde Stev Jobs’ın “Evrene bir çentik atmak -iz bırakmak- için buradayız.” sözü kullanılıyor.

Mobil dünyanın “geleceğin dünyası” olduğunu savunan DENT Coin kurucuları, mobil veri alışverişinin özgürce yapılabilmesini amaç edindi. E-Sim Kart Teknolojisi ile birlikte fiziki sim kartlar yerine telefona gömülü bir çip kullanılacağını aktaran ekip, küresel telekomünikasyon sisteminde devrim yaratmayı hedefliyor. Ekip, projelerinin yakın gelecekte bütün cep telefonlarında kullanılacak temel teknolojilerden biri olacağını öne sürüyor.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 400 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün