Bitcoin Haberleri

Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak?

Analistler, sadece birkaç ay öncesine kıyasla çok daha yüksek seviyelerde olan Bitcoin fiyatı hakkında hala çoğunlukla boğalar.

Bitcoin dün gece tekrardan yükseldi. BTC tarihinde ilk kez 50.000 doları geçtikten sadece bir gün sonra 51.000 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 51.678 dolardan işlem gördü.

Kıdemli piyasa analisti Craig Erlam; Diğer büyük teknik kesintilerde olduğu gibi Bitcoin tam olarak yükselişte değil ancak %3’lük bir yükseliş gelebilir.” dedi.

Geleneksel piyasalarda yatırımcılar ABD Hazine getirilerini son 12 ayın en yüksek seviyesi olan %1,3’e yükseltmeye odaklandılar. Bu, tahvil tüccarlarının ekonominin tam bir toparlanma gösterdiği için gelecekteki enflasyon hakkında daha fazla endişe duyduklarının bir işareti olarak kabul edildi. Tahvil getirileri bazen daha yüksek bir enflasyon olasılığı olduğunda yükselir, çünkü yatırımcılar ekstra riski telafi etmek için ekstra gelir ister.

Bitcoin, birçok büyük yatırımcının daha hızlı enflasyon ve ABD dolarının satın alma gücünde bir düşüş üzerine bahis oynamasının popüler bir yolu olduğundan dolayı kripto para tüccarları için de önemli bir odak noktasıdır.

Bitcoin
Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak? - Koinbox.net

Bu hafta ortaya çıkan yeni bir endişe ABD’nin Teksas (genellikle sıcak bir bölgedir) eyaletini vuran kış fırtınasının benzin fiyatlarını artırarak enflasyona katkıda bulunabileceği oldu. Bu ham petrol fiyatlarını bir yıldan uzun bir süredir görülmeyen seviyeler olan bir varil başına 60 doların üzerinde tutmasına neden oldu.

Bazı yatırımcılar yeni ABD başkanı Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık bir destek paketi için baskı yapması nedeniyle artan Hazine bonosu arzı potansiyelini de dikkate almaya başladı. ABD’nin yeni destek paketi muhtemelen fazladan borçlanma yoluyla finanse edilmesi gerekecek gibi duruyor. Teorik olarak, tahvil arzındaki bir artış getirilerin artmasına neden olur, çünkü daha fazla yatırımcının menkul kıymetleri satın alması için teşvik edilmesi gerekir.

Her şey eşit olduğunda artan getiriler, potansiyel olarak artan enflasyon korkusunun bir işareti olsa da Bitcoin’i tahvillere kıyasla göreceli olarak kademeli olarak daha az çekici hale getirebilir. BlockTower Capital’de ticaret başkanı Avi Felman kıs süre önce; “Enflasyona karşı bir korunma olarak Bitcoin satın alan ticari hareket fonları gerçek getiriler artarsa Bitcoin’lerini satabilir.” dedi. Öte yandan, getirilerdeki artış, Federal Rezerv’in parasal teşvikini artırmasına neden olabilir. ABD merkez bankası, faiz oranlarını düşük tutmaya yardımcı olmak için geçtiğimiz yılın çoğunda her ay 120 milyar dolarlık tahvil satın alımı yaptı ve plana ilerleyen aylarda da devam edileceği biliniyor.

Analistler ne diyor?

Bitcoin satmak mantıklı mı
Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak? - Koinbox.net

Hisse senedi olarak Bitcoin! Varlık yöneticileri, Bitcoin’e bağlı bir ABD borsa yatırım fonu için baskı yapmaya devam ederken ve BTC fiyatı yükselmeye devam ederken ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun düzenleyici duruşunu netleştirme baskısı artıyor. Geçtiğimiz Salı günü, büyük bir dijital varlık yöneticisi olan NYDIG yeni bir Bitcoin ETF’si için bir başvuruda bulundu.

Şimdiye kadar SEC Bitcoin tabanlı her türlü ETF başvurusunu reddetti. Ağustos 2018’de SEC 6 adet Bitcoin ETF başvurusunu reddetti.

Asıl soru Bitcoin’in ve kripto para piyasasının ABD’deki menkul kıymet ticaretini denetleyen federal yasa olan Menkul Kıymetler Borsası Yasası kapsamında listelenen gereksinimleri karşılayacak kadar olgunlaşıp olgunlaşmadığıdır.

Başka bir soru da SEC başkanlığına aday gösterilen Gary Gensler’in bu konu hakkında nasıl tavır alacağıdır. Gary Gensler’ın bu konuyu bir öncelik haline getirecek zamanı olsa bile yeni SEC yöneticisinin önünde geçen ay manşetlere çıkan GameStop hisse senedi pompası var.

Kanadalı düzenleyiciler bu hafta Salı günü ülkenin ikinci Bitcoin borsa yatırım fonunu onayladı. Evolve’un Bitcoin ETF’si, geçen hafta Purpose Investment’ın teklifinin onaylanmasının ardından Toronto Borsası’nda işlem yapmak için şartlı olarak onaylanan 2. Bitcoin ETF’si oldu. Bloomberg Intelligence’ın ETF araştırma analisti James Seyffart; “Kanada’da bir Bitcoin ETF’nin başlatılmasıyla ilgili herhangi bir sorun olmamasının umut verici bir işaret olduğunu” söyledi.

Purpose Investments CEO’su Som Seif; “Yeni ETF’ye etkili bir şekilde almak için çok fazla çalışma yapıldığını” söyledi. Bir Bitcoin ETF’si SEC tarafından onaylanmadan önce Osprey Funds ise Bitcoin tröstünün artık tezgah üstü piyasalar aracılığıyla perakende yatırımcıların erişimine açıldığını ve pazar lideri Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) ile rekabet edeceğini söyledi.

Bitcoin ilk defa 50.000 doları geçti, şimdi ne olacak?

Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak? - Koinbox.Net
http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin için bir sonraki önemli dönüm noktası lider kripto para biriminin piyasa değerinin yeni bir olgunluk seviyesine işaret edecek bir seviye olan 1 trilyon doları aştığında gelecektir. Şu anda yaklaşık 18.63 milyon olan Bitcoin sayısına dayanarak bu Bitcoin’in fiyatının 53.677 doları geçtiğinde gerçekleşecektir.

Bitcoin piyasası hakkında analistler ve diğer gözlemciler:

QCP Capital:

Opsiyon piyasası Bitcoin’in yıl sonuna kadar %10 ihtimalle 400.000 dolar, %15 ihtimalle 300.000 dolar ve %30 ihtimalle 160.000 dolar ve %50%50 bir ihtimalle 100.000 dolardan daha yüksek bir seviyeye çıkacağını düşünüyor.

Bitcoin tezgah üstü komisyoncu Alessandro Andreotti:

Bence yakında yeni zirvelere ulaşmaya devam edeceğiz.

EQUOS satış ve ticaret müdürü Matt Blom:

Piyasa güçlü kalırsa ve fiyat 50.000 doların üzerinde tutunursa ivmenin arttığını ve 1 trilyon dolarlık bir piyasa değerine doğru yarışının iyi ve gerçek olduğunu düşünüyorum. 54.000 dolar hala hedeftir ve ilerleyen zamanlarda bu eğilimi durduracak çok az şey var. Ayrıca 60.000 dolarlık bir Bitcoin düşüncesi tüccarların kafasında uzak bir süre kalacaktır.

OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya:

Görünüşe göre her gün Bitcoin için yeni katalizörler ortaya çıkıyor.

Dijital varlıklar tüccarı brokeri Bequant’ın araştırma başkanı Denis Vinokourov:

MicroStrategy’nin açıkladığı 900 milyon dolarlık banknot teklifinden elde edilen gelirleri kullanarak başka bir Bitcoin satın alacağına dair son haberler BTC fiyat hareketi için pozitif olmalı. Yine de bu piyasa katılımcılarının daha büyük ve daha fazla fiyatları talep etmesi BTC fiyatının düşmesine neden olabilir.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan:

Bu noktada, insanlar kendilerine partinin daha ne kadar süre dayanabileceğini sormak zorunda? Alana olan katıksız ilgi ve bol miktarda paraya karşı bir önlem olarak Bitcoin’e pompalandığı bildirilen yeni basılan paralar Bitcoin’in 50.000 doları geçmesine ve BTC’yi stratosfere gönderebilir.

JPMorgan:

Salı günü yayınlanan bir araştırmaya göre, Bitcoin’in fiyatı hızlı bir şekilde düşmedikçe Bitcoin 50.000 doların üzerinde devam edebilir.

Wedbush Securities:

İşlemler, Bitcoin yatırımları ve blockchain odaklı girişimlerin eğiliminin önümüzdeki yıllarda artacağına inanıyor. Bu bitcoin çılgınlığı sadece bizim görüşümüze göre bir moda değil, dijital para cephesinde yeni bir çağın başlangıcıdır.

Kripto para birimi stratejisti Joel Kruger, LMAX Digital:

Nihayet bu bir sonraki büyük engeli aştığımıza göre, kısa vadede aşırı dikkatli olmanızı öneriyoruz. Piyasa 20.000 doları aştığından beri parabolik hale geldi ve teknik çalışmalar uyarı veriyor Önümüzdeki günlerde ve haftalarda ciddi şekilde gerilmiş indikatörlerin gevşemesi ve normalleşmesi için sağlıklı bir geri çekilme ihtiyacı var.

St. Louis Federal Rezerv Bankası başkanı James Bullard:

Fed politikası için, gözün görebildiği kadarıyla bir dolar ekonomisi olacağını düşünüyorum ve altın fiyatının yükselmesi ya da düşmesi ya da Bitcoin fiyatının yükselmesi ya da düşmesi bunu gerçekten etkilemiyor.

Bitpanda CEO’su Eric Demuth:

Bana göre, Bitcoin’in yeni altın haline gelmesi ve merkez bankalarının bilançosuna eklenmesi an meselesi.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin’in zayıf spot piyasa hacmi endişe kaynağı olabilir. Bitcoin Çarşamba günü erken saatlerde 51.000 doların üzerine çıktı ve kurumsal bir benimseme dalgasının ortasında Şubat ayının başından bugüne olan kazancı %54’e yükseldi.

Analistler şu anda opsiyon piyasasının önyargılı olduğunu ve hem kısa vadeli hem de uzun vadeli satın alma opsiyonlarının satma opsiyonlarına göre daha yüksek olduğunu söylüyor. Şu anda tüccarların endişelenmesinin tek nedeni, Coinbase Pro gibi kurumsal odaklı borsalardaki zayıf spot piyasa hacmidir. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi Bitcoin günlük işlem hacminin 10 günlük ortalaması aşağı yönde ilerliyor ve bu 50.000 doların üzerindeki kırılmanın sürdürülebilirliği konusunda bir soru işareti oluşturuyor.

Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak? - Koinbox.Net
Detaylı Araştırma: Bitcoin 50.000 doların üzerinde, şimdi ne olacak? - Koinbox.net

Bu nedenle, Bitcoin’in şu anda 47.700 dolarda bulunan 10 günlük ortalamaya ani bir şekilde geri çekilmesi göz ardı edilemez.

Norveçli kripto para analiz firması Arcane Research Bitcoin vadeli işlem piyasasında fiyatlanmanın, Chicago merkezli CME’de Mart ayı spot Bitcoin fiyatının güncel fiyatının %2,57 üzerinde olduğunu, yıllık olarak %24 primi temsil ettiğini ve ortalamanın %15’in çok üzerinde olduğunu söyledi. Arcane Research analistleri ise; “Piyasa ağır bir şekilde yukarı doğru yönelmiş durumda ve bu da biz ilerledikçe acımasız tasfiyeleri tetikleyebilir.” dedi.

Kısa süre önce yapılan yeni bir ankete göre CFO’lar da dahil olmak üzere çoğu finans yöneticisi, bu yıl kurumsal bir varlık olarak Bitcoin’e yatırım yapmayı planlamıyor. Ankete katılan yöneticilerin %84’ü (77 firma) düşünürken “Bitcoin’in oynaklığından kaynaklanan finansal riskten” dolayı Şubat ayında kripto paralara yatırım yapmaktan korktuklarını söyledi.

17 Şubat 2021 tarihli Bitcoin analizimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Ethereum (ETH) ne olacak?

Artık Coinbase’in müşterileri, Ethereum blok zincirinin planlanan 2.0 güncellemesine geçişini kolaylaştırmak için kurulan Beacon Chain akıllı sözleşmesine artık ETH yatırabilecek.

Dogecoin (DOGE) ne olacak?

Shiba Inu temalı kripto para DOGE bir şaka kripto para olarak aramıza katıldı, ancak şimdi 7 milyar dolarlık bir piyasa değerine ve büyük bir küresel takipçiye sahip.

Blockchain analitik firması Coin Metrics Salı günü; “DOGE gerçekten nispeten yoğunlaştı. En büyük 100 DOGE adresi toplam arzın %68,1’ini elinde tutuyor. Nispeten, en büyük 100 BTC adresi toplam arzın yalnızca %13,7’sini elinde tutuyor.” dedi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu