Altcoin Haberleri

Deutsche Telekom mobil DeFi platformu Celo’ya yatırım yaptı

Avrupa’nın en büyük telekom sağlayıcılarından biri olan Deutsche Telekom, merkezi olmayan finansmanın gelişimini desteklemek için blok zinciri ödeme platformu Celo’ya yatırım yaptı. Deutsche Telekom, Celo Alliance for Prosperity’ye katılan ilk telekom şirketi oldu.

Celo salı günü yaptığı açıklamada, telekom devinin stratejik yatırım fonu olan Telekom İnovasyon Havuzu aracılığıyla Celo’nun yerel tokeni CELO’sunda “önemli bir satın alma” yaptığını duyurdu. Firma yatırımın büyüklüğünü belirtmedi.

Deutsche Telekom ve CELO ortaklığı ne anlama geliyor?

Yatırımla birlikte Deutsche Telekom, küresel Celo Alliance for Prosperity yani Celo’nun ekosistemine ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar, tüccarlar, ödeme işlemcileri ve blok zinciri şirketlerini içeren 130’dan fazla üyeden oluşan bir ağa katıldı. Duyuruya göre, Deutsche Telekom ittifaka katılan ilk telekom şirketi oldu.

Ortaklığın bir parçası olarak Deutsche Telekom’un yan kuruluşu T-Systems MMS, Açık Telekom Bulutu veya OTC’yi uygulayan doğrulayıcı olacak. OTC, Avrupa düzenleyici çerçevesi içindeki uyumluluk gereksinimlerini karşılar ve güvenli finansal hizmetlerin akıllı telefonlar aracılığıyla yapılmasını sağlar.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  BitTorrent Son 24 Saatte %27 Değer Kaybetti

Deutsche Telekom’un yönetim kurulu üyesi ve T-Systems CEO’su Adel Al-Saleh, yeni stratejik yatırımın firmanın halka açık bir blockchain ağına katılmasına yardımcı olacağını söyledi. Adel Al-Saleh; “Celo ağını, Celo ağının üzerinde kullanıcı katılımını ve kullanım durumu geliştirmeyi kolaylaştırırken, yatırımımızla ve kendi bulut altyapımızla güvence altına alabiliyoruz.” dedi.

Resmi açıklamaya ek olarak Deutsche Telekom, doğrulayıcıların hizmetlerini kullanarak doğrulama metin mesajları göndermesine izin vermek için SMS API’sini açacak. Duyuruya göre, Celo platformundaki SMS sağlayıcılarının çeşitliliği, Celo blok zincirinin kullanılabilirliğinde kilit rol oynayan merkezi olmayan telefon doğrulama protokolünün hem güvenliğini hem de güvenilirliğini artırıyor.

Celo’nun kurucu ortağı Rene Reinsberg:

Deutsche Telekom’un Celo ağının güvenliğini sağlamasına, Celo altyapısını geliştirmesine ve doğrulayıcı olarak anlamlı katkılarda bulunmasına yardımcı olmasından heyecan duyuyoruz. CELO’ya sahip olmanın ve mobil cihazlara öncelik veren platformunu oluşturmanın güçlü birleşimi, dijital varlıkların kitlesel piyasalarda benimsenmesini hızlandırmaya yardımcı olacak.

CELO fiyatı keskin yükseldi

Celo, akıllı telefon aracılığıyla DeFi sistemlerine ve araçlarına erişim sağlamaya odaklanan açık kaynaklı bir blockchain ekosistemidir. Geçen yıl, Celo ittifak üyesi Blockdaemon’un CEO’su, Celo ekosisteminin yakında kendi yerel para birimleri ile PayPal’ın hızını yakalayacağını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple'in CEO'su Brad Garlinghouse: Kimse XRP fiyatını değiştiremez!

Şu anda, CELO son 24 saatte yaklaşık %9.46 yükselişle dolardan işlem görüyor. Deutsche Telekom sözcüsü, Celo holdinglerinin değerindeki herhangi bir dalgalanmanın, büyüklüğü göz önüne alındığında yatırım üzerinde gözle görülür bir etkisi olmayacağını söyledi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu