Anasayfa Sektörel Dev Banka, Kripto Hizmeti Sunmak için BitGo ile Ortaklık Kurdu!

Dev Banka, Kripto Hizmeti Sunmak için BitGo ile Ortaklık Kurdu!

Sektörel

KEB Hana Bank, BitGo ile ortaklığı kapsamında dijital varlık saklama hizmetleri sunacak.

Dev Banka, Kripto Hizmeti Sunmak için BitGo ile Ortaklık Kurdu!

Güney Kore'nin en büyük bankalarından biri olan KEB Hana Bank ve önde gelen kripto para saklama şirketi BitGo Trust Company, KEB Hana Bank'ın dijital varlık saklama hizmetleri sunmasını sağlamak üzere bir ortaklığa girdi.

Yerel haber kaynağı Yonhap'a göre; KEB Hana Bank ve BitGo, Güney Kore'de dijital varlık saklama hizmetlerini ortaklaşa geliştirmek için stratejik bir iş anlaşmasına vardı. 

Banka temsilcilerinin, duyuruyu 5 Eylül'de kripto para sektörü için düzenlenen "Korea Blockchain Week" konferansı sırasında yaptığı bildirildi.

Ticari bankanın ,111 lokasyonda satış noktası ve yaklaşık 10 milyar dolarlık yerel bankacılık varlığı ve öz sermayesi bulunuyor.

Dev Banka, Kripto Hizmeti Sunmak için BitGo ile Ortaklık Kurdu!

Hana Bank ve BitGo işbirliği

KEB Hana Bank ve BitGo, Hana Bank'ın finansal hizmetler ve uyumluluk konusundaki bilgisini BitGo'nun kripto saklama çözümleriyle birleştirecek bir ortak girişim oluşturmak için birlikte çalışacak.

BitGo'nun CEO'su Mike Belshe'ye göre şirket, Güney Kore dijital varlık piyasasının güvenliğini ve şeffaflığını güçlendirmeye odaklanacak. 

Öte yandan, bir Hana Bank yöneticisinin şunları söylediği bildirildi:

Küresel ortaklarla birlikte dijital varlık saklama işini teşvik ederek, yerel dijital varlık piyasasına ve tüketicinin korunmasına olan güvenin güçlendirilmesine katkıda bulunmayı umuyoruz.

Çevrim içi raporlara göre; Hana Bank ve BitGo, 2024'ün ikinci yarısında ortak kripto para saklama işlerini kurmak istiyor.

Hana Bank'ın Tokenize Mevduatlara Olan İlgisi

Hana Bank, merkez bankası dijital para birimlerinin ve özel stablecoin'lerin yerine geçecek tokenize mevduat teknolojisine ilgi gösterdi.

Banka, Woori Bank ve Maeli Business News Korea gibi bölgesel özel bankalarla birlikte Temmuz 2023'te, yerleşik bankacılık sistemini bozmadan geleneksel banknotların ve mevduatların yerini alacak olan "mevduat sertifikası" tokenlerini tanımlayan bir çalışma yayınladı.

Dev Banka, Kripto Hizmeti Sunmak için BitGo ile Ortaklık Kurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik