Anasayfa Altcoin Dev Bankadan Stablecoin için Yeni Adım: Dönüm Noktası Olacak

Dev Bankadan Stablecoin için Yeni Adım: Dönüm Noktası Olacak

Altcoin

Büyük Avustralya bankası, Chainlink test işleminden sonra AUD stablecoin'i piyasaya sürmek için bir adım daha attı.

Dev Bankadan Stablecoin için Yeni Adım: Dönüm Noktası Olacak

Australia and New Zealand Banking Group (ANZ), bankanın Chainlink'in Zincirler Arası Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) üzerinde başarılı bir test işlemi gerçekleştirmesinin ardından banka tarafından ihraç edilen stablecoin A$DC'yi piyasaya sürmeye bir adım daha yaklaştı:

ANZ'nin bankacılık hizmetleri portföyü lideri Nigel Dobson, 14 Eylül'de yaptığı açıklamada işlemin banka için bir "dönüm noktası" olduğunu söyledi:

ANZ, kısa bir süre önce Chainlink CCIP ile birlikte çalışarak hem 'A$DC' ve hem de ANZ tarafından ihraç edilen 'NZ-dolar cinsinden bir stablecoin' kullanılarak mümkün kılınan tokenize bir varlığın alımını simüle etmek için bir test işlemini tamamladı.

Dobson, firmanın muhtemelen ANZ'nin Avustralya doları stablecoin'inin en iyi nerede kullanılabileceğini test etmek için çeşitli ağlarla denemeler yaptığını söyledi. ANZ yöneticisi, "Merkeziyetsiz ağların kullanımını 'test et ve öğren' yaklaşımıyla aktif olarak araştırıyoruz." dedi.

Dev Bankadan Stablecoin için Yeni Adım: Dönüm Noktası Olacak

Bankacılık Sektörünü Dönüştürebilir

Dobson, ANZ'nin Avustralya doları gibi gerçek dünya varlıklarının tokenize edilmesinde "gerçek değer" gördüğünü ve doğru teknolojilerin bir araya gelmesi halinde bunun bankacılık sektörünü dönüştürebileceğini söyledi:

Tokenize edilmiş varlıklar bankacılığın çalışma şeklini şimdiden değiştiriyor ve doğru parçalar bir araya gelebilirse teknoloji daha fazlasını yapma potansiyeline sahip.

ANZ, Mart 2022'de Avustralya'da türünün ilk örneği olan ilk A$DC stablecoin'i basmıştı.

Bununla birlikte diğer üç Büyük 4 Avustralya bankası - Commonwealth Bank of Australia, Westpac ve National Australia Bank - yakın zamanda kısıtlamalar getirdi ve bazı durumlarda, birkaç "yüksek riskli" kripto para birimi borsasına yönelik banka transferlerine tam blokaj uyguladı. Bendigo Bank da Temmuz ayı sonlarında aynı şeyi yaptı.

Bu bankalar, kısıtlamaların uygulanmasının ardındaki ana neden olarak müşterileri kripto para dolandırıcılığına karşı koruma ihtiyacını gösterdi.

Dev Bankadan Stablecoin için Yeni Adım: Dönüm Noktası Olacak içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
DeFi 101: Yeni Başlayanlar İçin Detaylı Anlatım
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Blockchain Teknolojisi Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar