Anasayfa Sektörel Dev Bankadan Sürpriz Kripto Hamlesi! CEO'dan Açıklama Geldi

Dev Bankadan Sürpriz Kripto Hamlesi! CEO'dan Açıklama Geldi

Sektörel

Hong Kong merkezli ZA Bank, perakende yatırımcılara itibari para kullanımı ile kripto para ticareti imkânı sunacak.

Dev Bankadan Sürpriz Kripto Hamlesi! CEO'dan Açıklama Geldi

ZA Bank CEO'su Ronald Iu, Hong Kong Economic Journal ile yaptığı röportajda, Hong Kong merkezli şirketin kendi mobil uygulaması ZA Bank App aracılığıyla itibari para kullanımı ile kripto para ticareti hizmetleri sunmaya başlamayı planladığını ancak bir zaman çizelgesi sunmadığını söyledi.

ZA Bank CEO'su, sanal bankanın halihazırda OKX'in Hong Kong'daki şubesi de dahil olmak üzere 80'den fazla kripto firmasına ticari bankacılık hizmetleri sunması dolayısıyla şirketin Web3 yatırımını ikiye katlamaya hazır olduğunu belirtti. ZA Bank, OKX'in yanı sıra yerel lisanslı sanal varlık ticaret platformları HashKey ve OSL'nin de bankacılık ortağıdır.

ZA Bank, 2020'deki başlangıcından bu yana müşteri tabanını genişleterek, Hong Kong'daki on yetişkinden birinin artık ZA Card'a sahip olduğu bir dönüm noktasına ulaştı. Ronald Iu, ayrıca Haziran sonu itibarıyla müşteri mevduatlarının 10 milyar yuan'ı (~ 1,4 milyar dolar) aştığını ve bunun 2022 yıl sonuna göre yüzde 17 artışa işaret ettiğini söyledi.

Dev Bankadan Sürpriz Kripto Hamlesi! CEO'dan Açıklama Geldi

ZA Bank, Lider Bir Kripto Bankası Olmayı Hedefliyor

Nisan ayında ZA Bank, Web3 ekosisteminin ihtiyaçlarına uygun olarak kendisini lider bir kripto bankası olarak konumlandırmaya yönelik stratejik girişimini açıkladı. Başkan, yaptığı basın açıklamasında, ZA Bank'ın kriptoya olan bağlılığını yineledi ve "geleneksel bankacılık hizmetlerinin Web3 dünyası ile entegrasyonu" yaklaşımına odaklanma ihtiyacını vurguladı.

Bu arada Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) ve Hong Kong Para Otoritesi, spot kripto ETF'leri başlatmakla ilgilenen kuruluşların artan sayıdaki taleplerini kabul eden ortak bir genelge yayınladı.

Bölgeye daha fazla sermaye çekmek amacıyla SFC, spot kripto ETF'leri de dahil olmak üzere kripto para birimlerine maruz kalan çeşitli fonların yetkilendirilmesi için başvuruları kabul etmeye hazır olduğunu ifade etti.​

Dev Bankadan Sürpriz Kripto Hamlesi! CEO'dan Açıklama Geldi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan