Anasayfa Sektörel Dev Borsa, CFTC'den Mahkeme Celbi Aldı! Kullanıcılar Uyarıldı

Dev Borsa, CFTC'den Mahkeme Celbi Aldı! Kullanıcılar Uyarıldı

Sektörel

CFTC, Bybit'e yönelik soruşturmanın bir parçası olarak Coinbase'e mahkeme celbi gönderdi. Bunun üzerine Coinbase'in müşterilerini uyardığı öğrenildi.

Dev Borsa, CFTC'den Mahkeme Celbi Aldı! Kullanıcılar Uyarıldı...

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu'ndan (CFTC) bir mahkeme celbi aldığı konusunda uyarıda bulunuyor. CFTC, kripto para borsası Bybit hakkında bilgi istiyor.

Alıcılar, Bybit'i de kullanan herhangi bir Coinbase müşterisinin mesajı aldığını tahmin ediyor. 27 Kasım tarihli mesaja göre; mahkeme celbinin 30 Kasım'a kadar bir mahkeme tarafından iptal edilmemesi halinde Coinbase, kullanıcıların hesapları ve işlem faaliyetleri hakkında CFTC'ye bilgi sağlayabilir.

Dubai merkezli Bybit, bu yılın başlarında hizmet kullanım şartlarında ABD'de hizmet vermediğini belirtmişti. Fakat borsanın, sanal özel ağ (VPN) kullanılarak erişilebilir olduğu bildiriliyor.

Bybit, 20 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Dev Borsa, CFTC'den Mahkeme Celbi Aldı! Kullanıcılar Uyarıldı...

Coinbase'in mesajını takip eden gün Bybit, 20 milyon kullanıcıya ulaştığını duyurdu. Kendisini ilk üç kripto para borsasından biri olarak tanımlayan Bybit, şöyle bir açıklama yaptı:

İhtiyatlı risk yönetimi ve gelişmiş AML (Kara Para Aklamayı Önleme) uyumluluğu, Bybit'in BAE, Kazakistan ve Kıbrıs'ta lisans almasını sağladı.

Bybit, Temmuz 2021'de kullanıcılara Müşterinizi Tanıyın (KYC) doğrulaması uygulayacağını duyurdu ancak bunun ne zaman gerçekleştiği belli değil. Bybit, Eylül 2022'de müşterileri için KYC talimatları yayınladı.

Eylül ayında Bybit, yeni Finansal Davranış Otoritesi kurallarının yürürlüğe girdiği Ekim ayında İngiltere pazarından ayrılacağını söyledi. Bybit, Ağustos ayında yaptırım uygulanan iki Rus bankasını ödeme listesinden çıkardı.

CFTC, 2023 mali yılı davalarını toplarken kendisini kripto için "birinci" yaptırım kurumu olarak nitelendirdi. Bu dönemde dijital varlıklar sektöründe 47 dava başlatıldı ve bu da açılan davaların yüzde 49'unu temsil ediyor. Bu davalar arasında FTX, Celsius, Voyager Digital CEO'su Stephen Ehrlich ve Binance'e karşı açılan davalar da vardı.

Dev Borsa, CFTC'den Mahkeme Celbi Aldı! Kullanıcılar Uyarıldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar