Anasayfa Sektörel Dev Borsa Hack Saldırısına Uğradı: Bu Kripto Paralar Etkilendi!

Dev Borsa Hack Saldırısına Uğradı: Bu Kripto Paralar Etkilendi!

Sektörel

Popüler kripto para borsalarından biri olan Bitrue, bir hack saldırısının kurbanı oldu ve tüm para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alındı...

Dev Borsa Hack Saldırısına Uğradı: Bu Kripto Paralar Etkilendi!

Kripto para borsası Bitrue, saldırganların yaklaşık 23 milyon dolar değerindeki çeşitli dijital varlıklarını geri çekmesine izin veren bir sıcak cüzdan istismarına maruz kaldı.

Haberi 14 Nisan'da açıklayan Bitrue, sıcak cüzdanının "kısa süreli istismarı" nedeniyle tüm para çekme işlemlerini geçici olarak askıya almak zorunda kaldığını söyledi. Firma, ek güvenlik kontrolleri yaptıktan sonra 18 Nisan 2023'te para çekme işlemlerini yeniden açmayı bekliyor.

Bitrue: Zarar Toplam Fonların Yalnızca %5'inden İbaret

Bitrue, konuyu hızlı bir şekilde ele alabildiğini vurguladı ve bu da platformun daha fazla fon akışını önlemesine izin verdi. "Bu konuyu ciddiye alıyoruz ve şu anda durumu araştırıyoruz" diyen Bitrue, etkilenen sıcak cüzdanın borsanın toplam fonlarının yalnızca %5'inden azını oluşturduğunu da sözlerine ekledi.

Dev Borsa Hack Saldırısına Uğradı: Bu Kripto Paralar Etkilendi!

Firma şunları yazdı:

“Cüzdanlarımızın geri kalanı güvende kalmaya devam ediyor ve tehlikeye atılmamış. Kapsamlı bir güvenlik incelemesi yürütüyoruz ve ilerleme kaydettikçe sizi bilgilendireceğiz.”

Bitrue yöneticileri, olaydan etkilenen tespit edilen tüm kullanıcılara tam olarak tazminat sözü verdi. Duyuruya göre, istismar edilen sıcak cüzdandaki etkilenen para birimleri arasında Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB), Quant (QNT), Gala (GALA), Holo (HOT) ve Polygon (MATIC) yer alıyor.

Dev Borsa Hack Saldırısına Uğradı: Bu Kripto Paralar Etkilendi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik