Anasayfa Sektörel Dev Borsa, Hizmet Şartlarını Güncelledi: Artık USD Tutmuyor...

Dev Borsa, Hizmet Şartlarını Güncelledi: Artık USD Tutmuyor...

Sektörel

Binance.US'in yeni hizmet şartlarına göre; platform, artık USD tutmuyor. Kullanıcıların artık USD çekemeyecekleri ifade ediliyor.

Dev Borsa, Hizmet Şartlarını Güncelledi: Artık USD Tutmuyor...

Bugün erken saatlerde kripto traderı Asher Hopp, Binance.US'in hizmet şartlarını güncellediğine dair bir paylaşımda bulundu. 

Güncellenen dilin bazı kullanıcıları endişelendirmesi muhtemel: Binance.US; artık USD tutmadığını, daha önce USD yatıran kullanıcıların artık USD çekemeyeceğini ve artık herhangi bir FDIC sigortası olmadığını duyurdu.

Hopp'a göre; bu durum, Binance'den USD çekmek isteyen kullanıcılara tek seçenek olarak "BUSD göndermeyi" bırakıyor. Binance'in yeni koşulları, ABD doları varlıklarının stablecoin'lere dönüştürülebileceğini ve ardından çekilebileceğini belirtiyor. Hopp, BUSD'nin Amerika Birleşik Devletleri'ndeki düzenleyici statüsünü sorguladı ve kayıt dışı bir menkul kıymet olabileceğini öne sürdü.

Ağustos ayının sonunda Binance, BUSD'ye verdiği desteği 2024 yılında sonlandıracağını açıkladı. Açıklamada, BUSD'nin zor durumdaki ihraççısı Paxos Trust Company'nin Şubat 2024'e kadar BUSD'nin itfasını durduracağı vurgulandı. Bu nedenle Binance, kullanıcılarını harekete geçmeye ve BUSD varlıklarını dönüştürmeye teşvik etti.

Hopp, Binance'in müşterilerine gönderdiği ve USD varlıklarının BNB/BUSD'ye dönüştürüldüğünü bildiren bir e-postanın ekran görüntüsünü paylaştı. Bu, son birkaç saat içerisinde Binance'den gelen ve kripto topluluğunu şaşırtan ikinci gelişme oldu. 

Dev Borsa, Hizmet Şartlarını Güncelledi: Artık USD Tutmuyor...

İngiltere'den Yeni Kullanıcı Kabulü Durduruldu

Dün Binance, Pazartesi gününden itibaren İngiltere'den yeni kullanıcı kabulünü durduracağını belirten bir blog yazısı yayınladı. Blog yazısına göre; bu geçici önlem, ülkedeki kripto pazarlama düzenlemelerine uymak için gerekli.

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi'ne (FCA) kayıtlı olan şirketler, 8 Ekim'de yürürlüğe giren yeni düzenleyici çerçeve kapsamında reklamlarını kendi kendilerine onaylama yetkisine sahip. Alternatif olarak işletmeler, reklamlarını kendi adlarına inceleyip onaylamaları için yetkili kuruluşlarla çalışmayı tercih edebilir.

Binance'in düzenlemeler yürürlüğe girmeden önce İngiltere'deki tanıtım ve reklamları için onay almak üzere Rebuildingsociety.com adlı bir şirketle ortaklık kurmasına rağmen, FCA kısa süre önce Rebuildingsociety.com'un kripto para reklamlarını onaylamak için gerekli yetkiye sahip olmadığını açıkladı.

Dev Borsa, Hizmet Şartlarını Güncelledi: Artık USD Tutmuyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
Güvenli Ödemelerin Yeni Adresi PayPal USD (PYUSD) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Serum (SRM) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Cosmos (ATOM) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Hüseyin Özlan